Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Eşim tutmasa, koridora fena halde düşecektim!
01 Eylül 2016 Perşembe, 07:20
“Geçenlerde eşimle birlikte, Kayapa Mah.’nden 33/H Hasanağa Mah.(Köy) Uludağ Üniversitesi arasında BURULAŞ’a ait sarı belediye otobüsüne bindik. Araç kalabalıktı. Eşim sürücü arkasında boş olan 2 kişilik koltuğa oturdu. Ben de yanına koridor tarafına.
Ama bu koltuğun yanında, plastik kol, askı ve oturulan yerin yakınında, tavan ile zemin arası demir veya daha sağlıklı bir tutunma aparatı yoktu. 
Halbuki, tüm araçların ön kısmında emniyet kemeri bir zorunluluk. Bu belediye otobüslerinde de uygulanmalı.Çünkü otobüs virajlarda savrulurken tutunacak yer olmadığı için az daha ben de koltuktan koridora düşmek üzereydim ki son anda eşim beni tuttu ve görünmez bir kazayı atlatmış oldum.
Sürücü arkasındaki, yaşamsal tehlike arz eden tutunma yeri kırılmış veya gereksiz görülüp hiç takılmamış. 
Engelli, yaşlı, güçsüz veya yalnız çocuklar bu koltukları nasıl kullanıyor doğrusu merak ediyorum?.
İlgililerin dikkatine sunarım.”
Kemal BAŞEREN

VAKIFBANK’tan bir açıklama

“Bursa Hakimiyet gazetesinin 25.8.2016 tarihli nüshasındaki köşenizde, bir okurunuzun şikayetiyle ilgili cevabımız aşağıda bilginize sunulmuştur.  
Nilüfer Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bir düzenlemeyle tüm bankalara ait ATM’ler ilgili belediye tarafından belirlenen ortak alanlara taşınmaktadır. 
Nilüfer Belediyesi’nin bu kararını Bankamıza tebliğ etmesi üzerine, gerekli sözleşme şartları da göz önünde bulundurularak, yazıda bahsedilen ve daha önce Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde bulunan ATM’miz, 26.7.2016 tarihinden itibaren eski yerine 100 metre mesafede, Zafer Sokak’taki ortak ATM alanına taşınmış ve yeni yerinde hizmet vermeye başlamıştır.
VakıfBank olarak Bursa’da son üç yılda 53 adet yeni ATM kurulumu sağlanmış olup, bugün itibarıyla toplam 134 adet ATM ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. 
Açıklamamıza köşenizde yer vermenizi önemle rica ederiz. 
Saygılarımızla.” 
VAKIFBANK

Izgara onarıldı

“8/8/2016 tarihli köşenizde yer alan ‘BUSKİ dikkat. Çökmüş ızgara’ başlıklı okurunuza ait uyarı incelenmiştir.
Bahsedilen adresteki yağmur suyu ızgarasının tamiri, ilgili Müdürlüğümüzün Bakım Onarım ekiplerince yapılmıştır. 
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.”
Büyükşehir Bld.Basın Halkla İlşk. Şb. Md.

Yollar vıcık vıcık olmasın

“Nilüfer ilçemizde, BursaRay Nilüfer İstasyonu’ndan indikten sonra Beşevler yönüne giderken orada bulunan yeşil alan içine yapılan ve sadece yayaların kullanmasını ağlayan beton parke taşlar vardı. 
Ama bunların büyük bir kısmı kırılmış, parçalanmış, dağılmış..
Şimdi önümüzde yağışlı bir mevsim var. Eğer buradaki yaya yolu ele alınıp iyileştirilmez ve beton parkeler yenilinmezse bu yaya yolu vıcık vıcık çamur deryası haline gelebilir, vatandaşlar zor durumda kalabilir..
Sayın ilgilileri uyarmak istiyor saygı sunuyorum.”
Saynur AKASYA