Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Eski bir vagonda ilginç uygulama
30 Kasım 2015 Pazartesi, 07:44
“Geçenlerde (18.Kasım.2015) Şehreküstü BursaRay İstasyonu’nda saat (tahmini) 17.00/19.00 arası Uludağ Üniversitesi yönüne giden 2 hat no’lu seferi beklerken 1 no’lu olan ve Emek hattına giden Hollanda’dan alınmış vagonların olduğu katar geldi. 
Vagonlar istasyon peronuna yanaştı, durdu. Makinisti yerinden kalktı. Kapıyı açtı. Yolcuların trene binip binmediğini bir süre çıplak gözle izledi. İstasyonda bekleyen yolcuların tamamen trene bindiğini gördükten sonra yerine oturdu, kapıları kapattı ve treni tekrar sürmeye devam etti.

Makinist, kapıların güvenliği için bu kontrolü yaptıysa onu kutlarım.. 
Ama olayı görünce şaşırdım. Çünkü bu çağda böyle bir uygulama dünyanın hiçbir ülkesinde sanırım yoktur. 
Teknoloji gelişmiş durumda, kamera diye bir sistem var. Bu istasyondan her gün yerli-yabancı binlerce yolcu trenlere inip biniyor. 
Acilen bu eski vagonlara kamera konularak modern bir uygulamaya geçilmesini rica eder, iyi çalışmalar dilerim. BursaRay’a da bu yakışır.
Saygılarımla.” 
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

***

UEDAŞ’ın dikkatine!


“Nilüfer, Ertuğrul Mh. 128. Sokak’ta 300 daireli bir sitenin sakiniyiz. 
Sitemizin olduğu yolda 150 metre kadarlık bir parkur geceleri adeta bir korku tüneli gibi karanlıklar içinde.
Bölgede yüzlerce insan oturuyor. Havalar artık erken karardığı için okullarından evlerine dönen öğrenciler,  işyerinden evlerine dönen kadınlar adeta bu korku tüneli içinden geçerken ürküyorlar, güç durumlarda kalıyorlar.. Sorun uzun zamandan beri böyle.
Sn. UEDAŞ yöneticilerinin dikkatini çekiyor ve problemin çözümünü saygıyla rica ediyoruz.”
Rasim BEKCAN

***

Okul yönetimi lütfen dikkat!


“Yıldırım’da Yeni Mah. 4. Küçük Sok’taki Karnur Apt. sakiniyiz. Buradaki Mahmut Çatalkaya Ortaokulu’nun bazı öğrencilerinden şikayetçiyiz. 
Çünkü Apt.’ımıza ve çevreye zarar veriyorlar. İçeriye taş, şişe, sopa atıyorlar. Duvar diplerine ihtiyaç gideriyorlar. Balkonlarımıza atılan şişelerle cam kırıkları oluşuyor. 
Konuyu Okul Md.’ne, Mah. Muhtarlığı’na ve Alo 155’e bildirdik ama maalesef hiçbir sonuç alınamadı..
Yakın zamana kadar Mobese kameraları vardı, onlar da nedense yok oldu. Sn. okul yöneticilerinin dikkatine sunuyor ve öğrencilere gerekli uyarılarda bulunulmasını önemle rica ediyoruz.”
Cafer-Hatice ÜSTÜN

*** 

Büyükşehir mi, Osmangazi mi?


“Geçen 8-20 Ekim ve 4 Kasım’da yayınlanan şikayetimi tekrarlıyorum. Çünkü devam ediyor. İlgili Belediye’ye tekrar sesleniyorum.
Yeniceabat Mh.’nde Büyükşehir Fidanlığı önüne iki ayrı hız yükselticisi yapıldı.
Fakat 6-7 m. mesafede ve caddeyi ikiye bölen çukur kapatılmadı. (Tankerlerin su doldurduğu yerin tam önü) 
Set yapanlar çevreyi hiç kontrol etmiyor mu?. Edilse çukur da kapatılırdı.
Çukur, yol karşısından fidanlığa elektrik hattı için açılmış ve asfaltlanmıştı. Fakat şimdi çöktü. Çökme sürüyor bir karış derinleşti. Araçları zıplatıyor, çok hasar veriyor. Lütfen sorun çözülsün.” 
İsmail LALE