Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gazcılar trafiğinde adeta bir kara nokta
26 Nisan 2016 Salı, 07:23
“Şehrin en merkezi yerindeki Gazcılar Cad.’ndeki büyük sorun bir türlü giderilemedi.
Gazcılar Cad. Gazcılar Taksi Durağı karşısındaki bir işyeri önünde bilinçsizce yapılan oto parklanmaları bu köşeyi işgal ederek trafikte adeta bir kara nokta oluşturuyor. 
Bilinçsiz oto parklanması nedeniyle de bu noktada her gün olmasa da haftada en az iki kez kaza oluyor. Bazen de günde üç kez.Trafik açısından çok önemli olan bu köşeye çoğu kez iki araç birden bırakılınca Uluyol’dan Gazcılar’a dönen araçlardan bazıları Kent Meydanı’na bazıları da Demirtaş’a dönüşte buradaki parklanma yüzünden Demirtaş yönünden gelen araçla bazen hafif, bazen maddi hasarla karşılaşıyor. 
Alo 155 ve trafik ekiplerine bunu çok şikayet ettik ama sonuç maalesef hep aynı. 
Söz konusu bu caddeden günde birçok kez trafik ekipleri geçmekte ama hepsi bu usulsüz parklanmayı görmezden geliyor. 
Sn. ilgililer sesimizi duysun istiyoruz. Dileriz gerekli önlem alınır ve  kazalar son bulur. 
Saygıyla.” 
Çevre sakinleri adına isminin açıklanmasını istemeyen bir okur

Demirtaş’tan bir ‘iddia’


“Osmangazi Bld. çok göç alan ve hızlı yapılaşan Demirtaş nahiyemiz için neden duyarsız?. Şikayetlerimize rağmen önlem alınmıyor. 
 Eskiden Demirtaş Bld.’miz arsa sahiplerinin rızasıyla, yolların daha geniş olması için binaları geri çektirip yaptırıyordu. 
Fakat şimdilerde yeni binalar kaldırım ve yollara kadar çıkarılıyor.
Bugünlerde inşaatı başlayan Cumhuriyet Cad. üzerinde Çakır Oto Yağ servisi yanındaki bina buna örnek. 
Demirtaş son yıllardaki inşaatlarla kentsel dönüşüme hazır hale geldi. Ama böyle giderse yakın zamanda yol ve kaldırımların genişletilmesi için bu binaların yıkılması gerekebilir.
Osmangazi Bld’nin yol ve yaya kaldırımların daha geniş olması için acilen plan değişikliğine gidip buna dur demesi gerek.
Sn. yetkililerin sıkı denetim ve ziyaretlerini daha sık yapıp bölgemizi daha yaşanabilir bir yer olarak inşa etmelerini önemle diliyoruz.”
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

‘Koklamaya  kıyamam benim  güzel manolyam’


“Burası İnebey Cad. Veledi Habib Camii arka bahçesi. Seneler önce tescillenmiş muhteşem bir manolya ağacı tam bir tarih.. Gelin görün; yakınına inşaat yapımı bile yasak olan bu ağaç, civardaki binalarca kuşatılmaya devam ediyor. Bu yetmezmiş gibi hemen yanıbaşına yapılan yeni binanın bahçesinin betonlama çalışmaları başladı. Ağacın gövdesine kadar betonlanmasının anıt ağaca vereceği zarar ortada.     
İlgililerce acilen önlem alınır umudundayım.”
Ali ÖNER