Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
'Göz göre göre torpili BİMER'e bildireceğiz..'
04 Kasım 2015 Çarşamba, 06:15
  "Bir kez daha gördük ki, kanunlar belediyeden ve polisten torpilli olanlara işlemiyor herhalde.
   Daha önce de gazetenizdeki köşenizden sayın yetkililere aktarmıştık. Korupark yanındaki Turgut Özal Caddesi'nde trafik çok yoğun. Bunlara bir de bazı esnafın caddeye çıkarıp kendi müşterileri için koyduğu tabelalar eklenince
ikişer şeritli yol tek şeride düşüyor.
    İşte bunun en somut örneği; Menekşe Izgara. Bir tane yetmiyormuş gibi sıra sıra 4 tane birden tabela koyuyor cadde kenarına.    Bu da zaten daracık olan caddede trafik akışını tek şeride düşürüyor. Daha önce gazetenizdeki köşeniz aracılığınızla konuya dikkat çektik, yetkililer gidip uyarmışlar ve sorun çözülmüştü.
    Ama görüyoruz ki, ahbap çavuş ilişkileri yine devam ediyor.
    Eğer polis, Osmangazi Belediyesi ve Valilik de bu konuyla baş edemiyorsa durumu artık BİMER'e bildirmekten başka çaremiz kalmadı. 
    Çünkü kamu kurumlarının birilerine torpilli davranmasından inanın bıktık usandık." - Çevre sakinleri adına isminin açıklanmasını istemeyen bir okur

Set yapıldı çukur unutuldu

 "Geçen 8 ve 20 Ekim'de yayınlanan şikayetimi tekrarlıyorum. Çünkü devam ediyor.
    Yeniceabat Mh.'nde Büyükşehir Fidanlığı önüne iki ayrı hız yükseltisi yapıldı.
Fakat yükseltilere 6-7 m. mesafede, caddeyi ikiye bölen çukur kapatılmadı. (Tankerlerin su doldurduğu yerin önü) 
Setleri yapanlar çevreyi hiç kontrol etmiyor mu?. Edilse çukuru da kapatırlardı.
Çukur, yol karşısından fidanlığa elektrik hattı için açılmış ve asfaltlanmıştı. Fakat şimdi burası çöktü. Çökmeye devam ediyor, derinleşiyor. Araçlar buradan geçerken zıplıyor, hasar görüyor. Lütfen sorun çözülsün." 
İsmail LALE

Bu sorunumuzu kime anlatalım?

     "Nilüfer, 23 Nisan Mah. Köroğlu Cad. sonunda Küçük Sanayi metro istasyonu var. Bizler buradan işe gidip geliyoruz. İstasyona ulaşmak için tarlalar içinden gelip, gidiyoruz. Problem sadece yol değil. Aydınlatma da hiç yok. Kış geldi, karanlıkta  gidip gelmeye bu kışta devam edeceğiz.
     Sorunumuzu kime, söylesek bilemiyoruz?.
     Lütfen sayın ilgililer biraz anlayış gösterip, empati yapar mısınız?. Ya da akşam karanlıklarında birlikte mahallemizi dolaşmaya ne dersiniz?."
Yaşar ULUCAN
Mah.sakinleri adına

TEŞEKKÜR PANOSU

Sn.Bozbey kutlarım


 "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle FSM Bulvarı yürüyüşü ve hastane alanında düzenlenen son derece görkemli etkinlikler ve ünlü sanatçı Fahir Atakol ve 60 kişilik müzisyen ekibinin muhteşem konserini bizlere yaşattığınız için minnettarım Sn. Mustafa Bozbey; sizi yürekten kutlarım. Bu; şimdiye dek Bursa'da yapılan en büyük etkinlikti.
   Tek kelimeyle; siz büyük Başkansınız 
Mustafa Bey."
Emekli öğrt. 
Suna ÖZTÜRK