Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gülcan, Hasan ve Başkan Bozbey’in başına üç elma
08 Mayıs 2016 Pazar, 08:42
Mutlu pazarlar sevgili okurlarım.        
Nilüfer Bld.’nin  tarihi ve doğal güzellikleriyle turizm hamlesi başlattığı Gölyazı’da Gülcan-Hasan Sevinç gölde kayık sefasında nikahlandı.
Gölyazı şimdilerde Nilüfer Bld.’nin yatırımlarıyla turizmde çok iddialı. Hafta sonları ziyaretçisi çok. Her köşesinde fotoğraflar çekiliyor. Gölyazılı kadınların ürünlerine konuklardan büyük ilgi var.  ‘Ömür boyu mutluluğa ilk adımı Gölyazı’da atın’ kampanyası da başlatan Nilüfer Bld.’nin çağrısına genç Gülcan-Hasan Sevinç Nilüfer’de oturmamalarına rağmen, nikahlarını Gölyazı’da sandal sefasında gerçekleştirdi. Yıldırımlı Gülcan Sevinç, en büyük hayalinin Gölyazı’da nikahlanmak olduğunu belirtirken ‘hayallerimin en son noktasıydı Gölyazı. Görünce aşık oldum. Bir gün nikahlanırsam buranın romantik ortamında olmasını isterim diyordum, işte gerçekleşti. Çok mutluyum’ dedi.”  
Nikahı Nilüfer Bld. Nikah Memuru Cemile Tosun göl üzerinde kurdele ve çiçeklerle süslenen bir kayıkta gerçekleştirdi.  
Nilüfer Bld. Bşk. Bozbey 2300 yıllık tarihi olan Gölyazı’nın turizmde hak ettiği noktaya gelmesi için çaba gösterdiklerini belirtirken ‘Gölyazı’daki bu nikah  bizler için çok anlamlı. Gülcan ve Hasan Sevinç’e Gölyazı’nın çok uğurlu geleceğine inanıyorum” dedi. 
Evet; gökten üç mutluluk elması daha düştü efendim.. Biri Gülcan’ın, biri Hasan’ın biri de çalışkan Bşk. Mustafa Bozbey’in başına.

Yeni bir kitap
 
‘TÜRKİYE’DE ŞERİAT’:


- Gazeteci/yazar Halil Nebiler titiz bir araştırma ile meydana getirdiği ‘Türkiye’de Şeriat’ isimli kitabını Kaynak Yayınları arasından okurlarıyla buluşturuyor. 
       Geçmişten bugüne ülkemizde şeriat tarihi ve şeriat kalkışmalarının anlatıldığı eserde 31 Mart Olayı ve Şeyh Sait İsyanı da yaşattığı tüm olumsuzlukları ve detaylarıyla irdeleniyor.   

Güzel sözler

*- “Bulunduğun yer seni memnun etmiyorsa yerini değiştir, ağaç değilsin.”

*- “İnsanı olgunlaştıran yaşı değildir. Yaşadıklarıdır..”

*- “Ben ağlarken yanımda yoksan, güldüğüm zaman da gölge yapma.”

*- “Bir kez görmek, yüz kez sormaktan iyidir” (Teşekkürler Erol GÜRÇAY)    

Pazar neşesi

DOĞUMEVİ:

- “Genç adam doğumevi danışmanındaki hemşireye sorar ‘27 no’da yatan genç kızla görüşebilir miyim?’
Hemşire ‘tabii. Nesi oluyorsunuz?’ diye sorar..
‘Ben mi?.. Şeyy. Erkek kardeşiyim..”
Hemşire adeta patlar:
‘Yaa, öyle mi?.. Tanıştığımıza sevindim küçük bey. Ben de 27 no’da yatan genç kızın annesiyim!..”
(Teşekkürler Murat Can DOĞU)

Anneler Günü kutlu olsun

Bugün hepimizin kutsal varlığı olan sevgili annelerimizin günü. Tüm annelere bu özel günü evlatlarıyla birlikte sağlık ve mutluluk içinde geçirmelerini dilerim.
Ayrıca bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden tüm ‘kınalı kuzu’ şehitlerimizin annelerinin ellerinden saygıyla öpüyor, onlara güç kuvvet ve sabırlar diliyorum. - ERDAL ÖZDÜR