Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Güneş devamlı olarak vatandaşın tepesinde
28 Nisan 2016 Perşembe, 07:45
 “Bursa gerçekten bir park zengini.. Her yerde parklar var ama çok basit bir ayrıntı ya gözlerden kaçmış ya da dikkat edilmemiş. 
Örneğin; oturma grupları ve park içi yürüme yolları genelde gölgesiz. Yakıcı güneş, devamlı vatandaşın tepesinde.. 
Bu nedenle yaz aylarının en sıcak zamanlarında çoğu parkta kuş uçmuyor, kervan yürümüyor. Bu durum geçen yıldan bir tespit.Sonra neden Bursa’da halk yürümeyi pek sevmiyor diye kendi kendimize soruyoruz?. Bence bütün parklar bu gözle incelenmeli. Ihlamur, kestane ve çınar ağacı gibi bol yapraklı ağaçların sayıları parklarda artırılmalı ve oturma gruplarının başına, yürüme yollarına iki taraflı ağaçlar dikilmeli. 
Ben önerimi yapayım. Dikkate alıp almamak yetkililerin karar vereceği bir şey.  Ama yaz sıcaklarında o güzelim parklarda pek kimse olmadığını görürlerse ne demek istediğimi anlayabilirler herhalde. 
Sayın ilgililerin konuyu sahiplenmesi dileğiyle önerimi gazetenizdeki köşenizde dile getirmenizi rica ederim. Saygılarımla..” - Yener KAYAMAN

TELEKOM’un dikkatine

“7 Nisan’da TELEKOM’a Atıcılar Mah. Fidan Sk.’taki adrese internet bağlantısı için başvurdum. 
Ancak o tarihten beri talebim yerine getirilmedi. Ve port bağlantısı olmaması sebebiyle bunun yapılamadığı söyleniyor. 
Normalde üç gün içerisinde bu talepler yerine getiriliyormuş. Ancak sürecin uzamasıyla mağduruz. Soruna köşenizde yer verip TELEKOM’a iletebilirseniz seviniriz. Teşekkürler, iyi çalışmalar.”
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

Başkan Dündar’a bir teşekkür, bir istek

 “Sn. Osmangazi Bld. Bşk.’mız Mustafa Dündar’a öncelikle teşekkür ederiz. Yakınmalarımız üzerine Yeniceabat’taki meyve bahçelerimize ulaşımı sağlayan çok bozuk yollar için gönderdiğiniz makine sorunumuzu az da olsa çözdü.
Ama son şiddetli yağmurlar sonrası bahçe-tarla yollarımız fotoğraftaki gibi tamamen çamur deryası. Geçebilmemiz imkansız.
Sizden mevcut yollarımıza stabilize malzemeyle dolgu yapılmasını rica ediyoruz.
Yakın köylerimizin tarla/bahçe yolları çok güzel.. Bizim niye olmasın?.
‘Böyle bir hizmetimiz yok’ derseniz o zaman köyümüzü bize geri verin. Bizler de yıllar önceki gibi imeceyle kendi işimizi kendimiz görelim.Çeltik, Armutköy, Yunuseli yollarını bizler kazma kürekle, Pars Kiremit’ten moloz-curuf getirerek yapmıştık. Evvel Allah yine yaparız.
Bizler de ülkemize üretim yaparak katkıda bulunan sebze-meyve üreticileriyiz.
Saygılarımızı sunarız.”
Yeniceabat sebze 
meyve üreticileri