Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gürsu TOKİ’den Başkan Altepe’ye
07 Aralık 2015 Pazartesi, 07:28
“Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’den önemli bir ricamız var.
Bizler Gürsu TOKİ Konutları sakinleriyiz. Gürsu TOKİ Konutları civarı için bizlere daha önceden verilmiş olan sokak aydınlatma sözünün artık bir an önce hayata geçirilmesini merakla bekliyoruz. 
Ayrıca, site içinde sürekli şekilde toplansalar da başıboş dolaşan köpek sürülerinin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor ve tehlikeler yaratıyor.

Bu nedenle sitemizin çevresinde diğer TOKİ tesislerinde olduğu gibi gereken güvenlik duvarları ile çevrilmesini de rica ediyoruz..
Çünkü sitemizin etrafı bir orman alanı ve yaban hayatı içeriyor.
Saygılarımızı sunarız.”
TOKİ Gürsu Konutları sakinleri

***

Soğukkuyu ve büyük tehlike


“Hürriyet, Soğukkuyu’dan Mudanya Yoluna Kafkas önünden çıkış kavşağı bir süre önce kapatıldı. Mudanya yönüne gidecek olan araçlar şimdi Soğukkuyu’da arka sokaklardan geçip, ana yola çıkışı sağlayan çok dik ve çok çok tehlikeli bir ara yolu kullanmak zorunda kalıyorlar. 
Çünkü doğu yönünden araçlar büyük bir süratle geliyor. Belirttiğim yerden zorlukla anayola çıkış yapmaya çalışan araçlarla her an çarpışma olasılığı var.
Buradaki anormal çıkış yolu ya düzenli ve güvenli bir hale getirilsin, ya da eskisi gibi Kafkas önünden Mudanya yoluna çıkış tekrar sağlansın.
Sayın ilgililerin durumu gidip görmelerini ve sorunu bizzat yerinde yaşamalarını önemle rica ediyor, gerekli iyileştirmenin yapılmasını diliyorum.Saygıyla.”
Dilek KAHRAMAN

***

Güvenli dönüşler yapabilmek için


“Aktarmak istediğim konu sanırım Nilüfer Bld. ile ilgili. Köşenizden sorunumuzu aktarabilirseniz çok memnun olurum. 
Orhaneli Cad.’nde Opet tarafından Çamlıca Mah. Eğitimciler Cad.’ne döndükten sonra cadde üzerindeki Baylar sokağa dönüş çok keskin. 
Aşağı yönden gelen araçlar sokaktan dönüş yapmaya çalışan araçlarla kafa kafaya geliyor. Burası kazalara adeta da-
vetiye çıkarıyor. 
Çünkü kaldırımlar çok geniş tutulmuş. oysa yaya trafiği de yok denecek kadar az, araç trafiği fazla.
Kaldırımın en azından Eğitimciler Cad.’ne dönüş yapılan kısmında makul bir daraltma yapılır ve araç dönüşlerinin 90 derece olmaması için radyus verilirse çok güvenli dönüşler sağlanabilir. 
Zararın neresinden dönülse kardır. Belediyemizin bu önerimize sahip çıkacağını düşünüyorum. Başkanımızın yardımlarını rica ederiz.
Saygılarımla..”
S.Y.

***

Kaldırım kenarına demir bariyerler


“Setbaşı-Ulucami arasındaki caddede yaya kaldırım kenarlarına demir bariyerler konulmasını ve böylece yayaların kontrolsüz şekilde karşıdan karşıya geçmelerinin engellenmesini istiyorum.
Çünkü trafik çok yoğun. Dikkatsiz ya-
yalar yüzünden kaza riski çok fazla. Dikkate alınmasını dilerim.”
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur