Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hayırsever Köseoğlular saygı ile anıldılar!..
12 Mart 2016 Cumartesi, 08:04
Bursa’da eğitim gören yüzlerce öğrenciye en güzel koşullarda barınabilmeleri için modern yurtlar yaptıran rahmetli hayırsever çift; Güler Köseoğlu ve eşi veteriner Osman Köseoğlu’na minnet duymamak elde değil.
Çünkü; yaptırdıkları ve içinde her tür konfora sahip modern öğrenci yurdundan şu anda 112 genç yararlanıyor.
Her yıl 20 başarılı öğrenci de yine bu yurtta ‘Güler-Osman Köseoğlu Barınma Bursu’ndan yararlanıp geleceğe büyük bir umut ve heyecanla hazırlanıyorlar.


Dilek Köseoğlu (sol başta) günün konukları ve öğrencilerle.

Kısa bir süre önce yitirdiğimiz hayırsever çiftin kızları Dilek Köseoğlu, geçen pazar Kükürtlü Wamtes Tesisleri’nde yurt öğrencilerini bir kahvaltıda ağırladı.
Öğrenciler, öğretmen, idareciler ve yetkililerle Uludağ Üniversitesi’nden bazı öğretim üyelerinin katıldığı davette Güler-Osman Köseoğlu çifti bir kez daha saygıyla anıldı. 
Dilek Köseoğlu, davette örnek bir ev sahipliği sergiledi. Tüm öğrenciler ve konuklarla yakından ilgilendi.
Ne mutlu ona.. Hayırsever Köseoğlu çiftini saygıyla anıyorum. Işıklar içinde olsunlar.Dilek Köseoğlu, öğrencilerle günün anı fotoğrafında 

14.Kitap Fuarı 19 Mart’ta!..

Bursa’da kültür-edebiyat alanında yeni bir etkinlik daha start almak üzere..
TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen Bursa 14. Kitap Fuarı, 19-27 Mart 2016 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek Bursa Kitap Fuarı, söyleşi, panel ve çocuk etkinlikleri gibi 80 kültür etkinliğine de ev sahipliği yapacak. Dokuz gün süresince imza günleri ve etkinliklerde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak. Bursalı kitapseverlere önemle duyuruyorum.     

Yeni çıkan bir kitap

‘MEKTEBİ-SULTANİ’
- Yeditepe Yayınları tarafından hazırlanan yeni bir kitap Mekteb-i Sultani (Galatasaray Lisesi) adını taşıyor. 
Ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan tarihi Galatasaray Lisesi ile ilgili çok geniş bir araştırmanın yer aldığı kitabı Vahdettin Engin akıcı bir dille kaleme aldı.. Eğitim tarihimize ışık tutacak bir eser..