Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hayrat çeşmeyi kaldırmak vicdanlara hiç sığar mı?
29 Ocak 2016 Cuma, 07:40
“1980’li yıllarda aile büyüklerimizin kabirlerinin bulunduğu Geçit Kavşağı karşısındaki Nilüfer Köy girişinde bulunan mezarlığa büyük bir özenle güzel bir hayrat çeşme yaptırdık. 
Bugüne kadar çeşmeyi kullanan bütün vatandaşlarımıza helal hoş olsun.
Hayrat çeşmemiz köy girişinde 12 metre genişlikteki yolun kenarında bulunuyor. Ama çeşmemizi şimdi yerinden kaldırmak, iptal etmek istiyorlar. Bunun sebebi de gereksiz yere yolu 15 metreye genişletip bazı mezarları da kaldıracaklarmış.     Çeşmemizin suyu 2010 yılı Temmuz ayında kesilmişti. Bunun üzerine başvuruda bulunduk ve BUSKİ Genel Müdürü Sayın İsmail Hakkı Çetinavcı’nın yakın ilgisi ve duyarlı yaklaşımlarıyla suyu tekrar bağlattık.
Sayın Genel Müdür Çetinavcı’ya o tarihlerde de teşekkürlerimizi, minnet duygularımızı belirtmiştik.
Fakat çeşmenin kaldırılıp iptali konusu tekrar gündeme geldiği için gerçekten çok üzülüyoruz.
12 metre genişlikteki köy yolunun genişletilme isteği altında acaba başka nedenler mi var, doğrusu merak ediyoruz?.
Su şehri Bursamızdaki bir kabristanda yıllardır hizmet veren bir hayrat çeşmenin kaldırılması vicdanlara sığar mı?.
Konu ile ilgili sayın yetkililerin duyarlı davranacaklarına inanıyor ve bunu bekliyoruz. Saygılarımızla.”  
Hacı Naci BAYRAKTAR

UEDAŞ'tan garip bir uygulama!..


“UEDAŞ’ın 1384890 no’lu elektrik abonesiyim..
Elektrik faturam bazı nerenlerle bir hafta geç ödendi.. Borcum kalmadı. Ama şaşırtan bir durumla karşılaştım. Elektriğim kesilmediği halde faturamı ödedikten bir hafta sonra yani 25 Ocak tarihinde ikinci bir fatura geldi. 
Bu faturada da elektrik kesme, açma bedeli olarak 20 TL. isteniyor.. 
Elektriğim kesilmediği ve dolayısıyla tekrar açılmadığına göre bu faturanın nedenini öğrenmek için UEDAŞ’a başvurdum ama yanıt vermiyorlar.
Elektrik kesilmeden ve tekrar açılmadan elektrik kesme ve açma bedeli almak normal bir uygulama mı ve mantığa sığıyor mu?.
Bu konuda UEDAŞ yetkililerinden bir yanıt bekliyorum. Saygılar.”
Mehmet BEKTAŞ

Hastaneler ve okullar


“Ülkemizin acilen yeni okul ve hastanelere ihtiyacı var. Binlerce öğretmen atama bekliyor. Hastanelerde büyük bir izdiham var. Doktorlar hastalara yetişemiyor   yatacak yer olmadığından hastalar başka hastanelere sevk ediliyor. 
MR. tomografi gibi tetkikler gece saat 3-4 gibi yapılıyor. Okulların azlığı nedeniyle öğrenciler çoklu sınıflarda ve sıralarda 3-4 kişi oturup öğrenim görüyor. Böyle yoğun sınıflarda öğretmenlerimiz çocuklarımıza yeterli bilgi verebilir mi? Mümkün değil.  
Sağlığımızı korumak ve hastalanınca tedavi olacağımız hastanelerle ve çocuklarımızı ilim irfan sahibi yapacak okul binalarına çok ihtiyaç var. 
Hayırseverlerin bugüne kadar bu konuda yaptıkları yardımlara, verdikleri desteklere teşekkürler. Sağ olsunlar var olsunlar.. 
Bundan sonra da ‘özellikle’ okul ve hastane yapımı konusuna daha fazla önem vermelerini diliyorum.     Saygılarımla.”
Erdoğan EVCAN