Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘Her yer karanlık pür-nur o mevki’
12 Ekim 2015 Pazartesi, 07:34
Yeni bir haftaya ‘merhaba’ derken okurum Ömer Bekcan’ın dört yıldır çözümlenmeyen bir yakınması bana Abdülhak Hamit Tarhan’ın sözlerini yazdığı, Mehmet Baha Pars’ın ünlü bestesi ‘Makber’i anımsattı.
Her yer karanlık pür-nur o mevki’ diye başlayan unutulmuz eseri merhum Hamiyet Yüceses muhteşem seslendirirdi.
İşte değerli okurum Sn.Bekcan’ın anlattıkları:
***
 “Nilüfer ilçesi, Ertuğrul Mah. 128. Sokak sakinleriyiz. Dört yıldan bu yana sorunumuz çözümlenmedi. Burada 300 daireli bir site mevcut. Yüzlerce insan oturuyor. Gece işlerine giden-gelenler var. Kış mevsiminde hava erken karardığında okullarından dönen öğrenciler mevcut.

Karanlık ortamda her tür olumsuzlukla karşılaşabiliriz.
Bu koşullara rağmen tamamen zifiri karanlıklar içindeyiz. Tek bir aydınlatma yok.
UEDAŞ’a dört yıldır başvuruyoruz, yanıt ve sonuç alamıyoruz.” 
***
Sn. Bekcan’ın bu yakınmalarına gelin de şimdi Makber’i anımsamayın!..
UEDAŞ’ın duyarlı yöneticileri dileriz artık harakete geçerler ve dört yıllık soruna bir nokta koyarlar.

***

Köstek değil, destek olalım

“Soğanlı Sıcaksu bölgesi sorunu nihayet çözülüyor. 
Ailemle oradan geçerken Büyükşehir Bld. kepçesinin oradaki eski ve viran binaları yıktığını gördük. Çevre sakinleri olarak mutlu olduk. O binaların olduğu yerde can ve mal güvenliği kalmamıştı. Geceleri dışarı çıkamıyorduk. 
Akla gelebilecek her tür olumsuzluk oradaydı. Çocuğumuzu sokağa salamıyorduk. Pis koku ve fareler had safhadaydı!. 
Başta Büyükşehir Bld. Bşk.’mız ve ekibine ve bu projeyi hayata geçirmek için emek verenlere köşeniz aracılığıyla teşekkürler. 
Bir teşekkürümüz de o harap binaların yıkımı için onay veren mal sahiplerine.  Bursamız’a güzel bir dönüşüm projesinin hayata geçirilmesine katkı sağlamakla birlikte bizlerin ve çocuklarımızın o bölgede rahatça gezip dolaşabilmelerine de olanak sağlanacak. Allah razı olsun.
O projenin hayata geçirilmesi adına herkes destek vermeli. Artık oradaki anlaşmazlıklar bitsin ve bölge güvenli hale gelsin. Yeşil Bursa hepimizin. Lütfen bu projeye köstek değil, destek olalım. Saygıyla.”
Zübeyde UYGUN

***

Dolmuş ve taksi duraklarının üstü kapatılsın


“Tekel Dolmuş Durağı’nda geçenlerde şiddetli yağışta bir saat bekledim, hasta oldum.
Sığınacağım bir yer de yoktu. Taksi/dolmuş duraklarının üstlerinin kapatılmasını istiyorum. Osmangazi ve Büyükşehir Bld. Bşk.’nın dikkatlerine sunarım.”
Umut DEMİRALAY

***

Alo, burası  Büyükşehir


 SESLİLER TELEKOM’UN:- 23/9/2015 tarihli gazetenizde yayınladığınız ‘Sesli rögar kapakları’ başlıklı okur yakınması ilgili birimlerimizce incelenmiştir.
Ertuğrul Mah. Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki kurumumuza ait baca kapağındaki ses sorunu, bakım onarım ekiplerimizce 30/9/2015’te conta konularak giderilmiş olup; diğer ses yapan baca kapaklarının Telekom’a ait olduğu saptanmıştır.”  
SORUN YOK:- “1/9/2015 köşenizde yer verdiğiniz ‘Bağlantısız bir rögar’ başlıklı okur şikayet yazısı ilgili birimlerce incelenmiş, ancak belirtilen adreste yapılan incelemede söz konusu olan herhangi bir soruna rastlanmamıştır. 
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.”  
Büyükşehir Bld.Basın  Halkla İlşk. Şb.Md