Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hoplaya zıplaya gidiyoruz!..
13 Ocak 2016 Çarşamba, 08:05
“Nilüfer, Beşevler, Karafatma Heykeli çevresindeki caddede peş peşe oluşan göçükler, (gönderdiğim fotoğrafta kırmızıyla işaretli) buradan gelip geçen araçların hoplayıp-zıplamasına sebebiyet veriyor.Bilginler ve Beşevler Cad. üzerindeki göçüklerden kaçmak isteyen şoförler bu kez diğer araçların şeritlerine de ister istemez girme zorunda kalıyor. Bu da kaza riski yaratıyor. 
Yol üzerinde gerekli onarımlar bir an önce yapılırsa hiç sorun yaşanmayacak.
Konu sayın ilgili makamlarca ele alınıp onarımlar yapılırsa çok memnun kalacağız. Peşin teşekkürler.”         
Çevre sakinleri

Sesimi yükselttim  özür diliyorum!..


“8 Ocak 2016’da eşimin SGK doğum borçlanmasını ödemek için Ziraatbank Demiryolu Şubesi’ne gittik.
Gişe memuresine 1. ve 2.doğum borçlanması evrakını verdik. Bayan bilgisayar ekranında 3 doğum ödemesi gözüktüğünü söyledi ve ekrandaki 1. ile 2.’yi alıyorum dedi. Biz de tamam dedik.
Ama ekrandaki ile evraktaki sıralama farklı olduğundan yanlış evrak ödenmiş.
Memure, iptal edemeyeceğini ısrarla söyleyince müdürle görüşmek istediğimi söyledim. Fakat müdür de erken çıkmış. 
Daha sonra bayana aslında kimseye sormadan iptal edebileceğini kendisinin hiç yardımcı olmadığını söyledim. Karşılıklı tartıştık. Memure, sorunun bende olduğunu söyleyince haliyle ses tonumu yükselttim. Ve sonunda işlemimiz oldu. 
Buradan o bayana ve yetkililere soruyorum? İptal olmaz denilen işlem neden ses tonum yükselince oldu?
Genelde çoğu banka veya resmi dairelerde ilk önce mutlaka bir yokuşa sürülüyor eğer vatandaş ses çıkarmazsa yazık ki işi olmuyor. 
O gün yok yere tansiyonum yükseltildi. Ben sesimi yükselttiğim için orada görevli diğer personelden özür diliyorum. Bu tür davranışlarda bulunan memurların da uyarılması gerektiğini düşünüyorum.”
Hüseyin ACAR

Gece, araçlar hep çarpıyor!..


 “Osmangazi, Yeniceabat Köyü meydanındaki tarihi çınarın dibinde çeşme vardı. O dönem daracık caddenin kenarlarına araçlar park ediyor, yol tıkanıyordu.
 Bunu önlemek için dar caddeyi ikiye ayıran beton refüj yapıldı. Uçlarına  uyarı levhası kondu.
Fakat geceleri zor görülen işaretlere onlarca araç çarptı, devrildi. Araçlar da beton refüje çarptı. Tampon ve altlarında ağır hasarlar oluştu.
Bir süre önce çeşmemiz kaldırıldı ve park içine nakledildi. Yani yol kenarına su almaya gelen araçların park etme işi bitti. 
Ama tehlike yaratan beton refüj hala aynen duruyor.
Önceki gece de bir özel araç aynı şekilde refüje çarpıp üzerine çıktı. Aracın ön kısmı büyük hasar gördü. Herhalde karter berbat oldu ki altından yağlar da akmaya başladı.
Milli servetimiz onlarca aracı berbat eden refüjün kaldırılmasını rica ediyoruz. Yazık günah o araçlara.
Ayrıca tarihi çınarın uzamış dalları buradan geçen kamyonların brandalarını da yırtıyor. Bu sorunlara artık lütfen el atılsın istiyoruz. Saygılar.”
Semt sakinleri