Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hüdavendigar’a çeşme talebi!
07 Ekim 2016 Cuma, 05:00
“Mihraplı Parkı çok güzel bir park. Her şey düşünülmüş. Ağaçlar büyüdükçe daha da güzelleşiyor. Yapanların ellerine sağlık. Böyle güzel eserleri bu necip millete kazandıran yetkilileri yürekten kutluyorum.. İnşallah bu tip eserlerin sayısı daha da artar. Parkın her yerinde ihtiyacı karşılayan çeşmeler olmasına rağmen fotoğrafta görünen kısmında ise hiç çeşme yapılmamış. Bu kısma da birkaç çeşme yapılabilirse çok güzel olur. Sayın yetkililerin dikkatine sunarım.
K.A.

BursaRay’da üç haftadır çözülemeyen bir sorun

“Okulların açıldığı 19 Eylül 2016 tarihinden beri güya 8 dakikada bire indirilmiş olan BursaRay seferleri özellikle sabah ve akşam saatlerinde aksayarak bazen 20 dakikalara kadar çıkabiliyor. 
Bankada çalışan arkadaşlarımızın yaklaşık % 70’i metroyu kullanıyor ve herkes bu gecikmelerden şikayetçi. 
Ancak bu durum gazetelerde pek yer almıyor. 3 haftadır bu sorun bir çözüme ulaşmadı. Sizden ricamız bu sorunu gazetenizde dile getirmeniz.
Yetkililer ise sorunun çözümü yerine ‘hangi istasyonda ineceksiniz’ anketi yapıyor. Bu da ilginç olan başka bir nokta.
Saygılarımla.”
Yener KARADEMİR 

UEDAŞ, her yer karanlık, hırsızlara gün doğdu!..

“Çekirge semtindeki, Dikkaldırım Mahallesi, 2.Hanedan Sokak uzun zamandan bu yana geceleri zifiri karanlık içinde kalıyor. Göz gözü görmüyor dense inanın abartmış sayılmayız...
Sokakta bulunan çok az sayıdakı aydınlatma direklerinde bulunan ampuller de birkaç aydan beri yanmıyor. Bir süre önce bunlar için gerekli onarım yapıldı ama durum yine aynı. Değişen birşey yok.
Bu yüzden sokağımızda hırsızlık olayları da yaşanmaya başladı.
UEDAŞ’ın konuya gerekli hassasiyeti göstererek yaşadığımız problemi bir an önce çözmesini rica ediyoruz.
Saygılarımızla..” 
Çevre sakinleri

Osmangazi’den bir yanıt

“Bursa Hakimiyet Gazetesi’ndeki köşenizde 28 Eylül 2016 tarihinde ‘Sn. Bşk. Dündar’a bir hatırlatma’ başlıklı  bir şikayete yer verilmiştir.
Okurunuz, Hamitler- Güneştepe- Yunuseli mahallelerimize verilen sözlerin yerine getirilmediğini ifade ederek hiçbir parkın yapılmadığını söylemiştir.
Mahallelerimizde sadece 2014-2016 yılında 11 tane park yaparak hizmete açtık, üç parkımızın da yapımı devam ediyor.
Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuyu bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dileriz.”
Osmangazi Bld. Basın ve Halkla İlişkiler 

TEŞEKKÜR PANOSU
Hemen ertesi sabah

“Nilüfer ilçesi, Konak Mahallesi, Yıldırım Caddesi, Eroğlu Sokak’ın gerektiği şekilde temizlik hizmetlerinden nasibini alamamış olmasını köşenizden duyurmuş ve temizletilmesini dilemiştik. 
Yakınmamızın yayınlandığı günün sabahı bir ekip gelerek gerekli temizlik işlemini hemen yaptılar. Belediyemize ve gazetenize teşekkür ediyor ve sokağımızın bu konuda ihmal edilmemesini istiyoruz.
Sokak sakinleri