Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İstasyonda ölüm tehlikesi
17 Şubat 2020 Pazartesi, 08:02

"Ben; Niyazi Hikmet.. Gazetenizin devamlı okurları arasındayım.
Geçtiğimiz 7 Şubat Cuma günü Demirtaş Paşa BursaRay İstasyonu'nda tesadüfen rastadığım bir olay beni derinden üzdü..
Çünkü o gün buradan geçmekte olan bir yaya vatandaşımız göz göre göre ölüm tehlikesi atlattı.
Bunun sebebine gelince; olay şu şekilde cereyan etti:
Göndermiş olduğum fotoğraflarda işaretlediğim istasyon çatısının tehlike arz ettiğine şahit oldum.


Buradan yürüyerek geçmekte olan bir vatandaşımız farkında olmadan başını çok fena bir şekilde buradaki demire çarparak aniden olduğu yere yığıldı ve kaldı.
Ben hemen müdahale ederek kendisine yardımcı olmak istedim.
Vatandaş başından ağır yaralıydı..
Burada daha vahim olaylar yaşanılmadan bu olumsuz duruma acilen müdahale edilmelidir. (Otoparkın dibindeki istasyon girişi).. Sayın yetkililerin ilgileri için peşin teşekkürler.
Saygılarımla.." - (Okur Haber Hattı)

MİLLET BAHÇESİ İÇİN UYGUN ALAN

"Ertuğrulkent sakinleri olarak Bursa Büyükşehir Belediyemiz'den bölgemizde modern bir parkın olmasını arzu ediyoruz. Ama maalesef Bursa'mızda belediye yatırımları ve böylesi vizyon projeler belki de ekonomik nedenlerle durduğu için ne yazıktır ki böylesi bir parkımız maalesef yok..
Oysa Ertuğrul semtimizdeki Dörtçelik Çocuk Hastanesi yanındaki BursaRay İstasyonu'nun hemen kuzeyinde büyük bir alan mevcut (fotoda). Burası park için mi yoksa başka kamu binaları için mi ayrılmış durumda; bilemiyorum?.
Ama burası park alanıysa Belediye Başkanımız Sn.Alinur Aktaş burayı Millet Bahçesi'ne çevirse ve Mihrapı Parkı gibi eşsiz bir güzellik ortaya çıkarsa bence Bursa'ya kalıcı bir eser kazandırır. Köşenizden pek çok hayırlı işlerin müjdesine tanıklık etmiş birisi olarak Ertuğrul civarına böyle bir park yapılacağı haberini okumak en büyük dileğimdir. Saygılar."
Adının açıklanmasını
istemeyen bir okur

CUMARTESİ BURADAYIZ

Değerli okurlarım, gönderdiğiniz çeşitli sorunlar ve bunları yansıtan fotoğrafları cumartesi ve pazartesi günleri bu köşede yayınlıyorum..
Önümüzdeki cumartesi günü yine bu köşede buluşabilmek umuduyla sorunlardan uzak günler dilerim.. - E.Ö

TEŞEKKÜR PANOSU

YEŞİL DOSTU BAŞKANIMIZ'A

"1 Şubat 2020 tarihinde gazetenizdeki köşenizde çıkan sevindirici bir haberde Nilüfer Belediye Başkanımız Sayın Turgay Erdem'in Konak Mahallemiz'de bulunan ve semt sakinlerimizin çok sevdiği Kırçiçeği Parkı'mızda yaşlı ve kurumuş bir akasya ağacımızın yerine 3-4 tane ıhlamur fidanı dikilmesini talep etmiştik..
Bu talebimiz hemen yerine getirildi..
Nilüfer Belediyesi'nin yeşil dostu Başkanı ve yetkililerine bölge sakinlerimiz adına açık teşekkürlerimi sunuyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.
Saygılarımla.."
Müh. Serkan
ÖZGİRAY