Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kaçak yapı müdürlüğü için kapatılma iddiası
07 Mayıs 2015 Perşembe, 07:34
“Bursamız eskiden ‘yeşil Bursa’ olarak anılırdı! 
En verimli tarım arazilerimiz Bursamızda.  Ama tarım ile de anılan şehrimizde kaçak yapılaşma bizleri çok üzüyor.  
Kaçak yapılaşma ile tarım arazileri her geçen gün biraz daha azalıp yerini beton yığınlarına bırakıyor. 
Maalesef belediyelerimiz bu konuyla yeterince mücadele etmiyor.  Büyükşehir Belediyesi bu işin üstüne gitmeye başlamıştı. Sonradan duyduk ki anlam veremediğimiz bir şekilde onlar da kaçak yapı müdürlüğünü kapatmış! 
Neden ve hangi gerekçeyle kapattı bu müdürlüğü bir anlam veremedik! Ülkemizde en küçük belediyelerde bile kaçak yapı birimi varken yeşili, dağı, ovası ile anılan Bursa’da Büyükşehir’in bu birimin kapatılması çok manidar. İlçe belediyelerinde  kaçak yapı mücadelesini kim denetleyecek? Engelliler Şb. Md.nü de kapatmış Büyükşehir.  Bu da üzücü ve anlamsız. Neyse.. Umarım bu kritik ve önemli müdürlükler tekrar açılır!
Yetkililer ve kent yöneticileri lütfen bu konuya önem ve özen göstersin. Eğitimse eğitim, mücadeleyse mücadele. Yeter ki kararlı olunsun ve yemyeşil ovamızda betonlaşma engellensin. Bursa hepimizin. 
Saygılar.”
Mahmut USTAOĞULLARI

***

HAMİTLER TOKİ'DE ÖNEMLİ BİR SORUN


“Bursa Hamitler TOKİ CK4 Blok sakinleriyiz.
Yöneticimiz apartman sakinlerine danışıp onayını almadan çatımıza baz istasyonu yaptırdı. 
Fiziki olarak bu anteni çatıda görünce haberimiz oldu. Çevreye elektromanyetik kirlilik oluşturan bu anten bizlerin sağlığına para hırsı için yapılmış en büyük kötülük. Halk sağlığını hiçe sayan bu zihniyete engel olunması için bu konularda görevli olan İl Sağlık Md. Osmangazi ve Büyükşehir Bld.’ni yardıma çağırıyoruz. 

Günümüzün en büyük derdi kanser riski bizleri korkutuyor. Çocuklarımızın sağlığını düşünüyoruz. Lütfen bizlere yardımcı olunsun.  Yalvarıyoruz. Antenin görüntüsünü de gönderiyoruz. Peşinen teşekkür eder, saygılar sunarız.”
Hamitler Toki  CK4 Blok Sakinleri

***

SARI OTOBÜSTE UÇURAN KOLTUK


“BOİ’ye ait  BVH 073 plakalı sarı otobüste ilginç bir duruma tanık oldum.
Araç seyir halindeyken ani bir fren yaptı. O anda da şoförün tam arkasında ikinci sıradaki ters koltuklarda oturan bir hanım yolcu karşısında oturan bir başka yolcunun üzerine adeta uçtu..
O anda da hanımın oturduğu  koltuğun oturma yeri üzerindeki kumaş kaplı ilavesi olduğu gibi yerinden çıktı. O da diğer yolcunun üzerine fırladı gitti
Kumaşla kaplı olan koltuk ilavesinin koltuğa olan bağlantısı kalmamış, kırılmış veya çıkmış!..   
BOİ yöneticilerinin konuya eğilmeleri yerinde olur inancındayım. Umuyor ve uyarıyorum.”  
Pelin CENGİZER

***

MESUT DELİORMAN'IN DİKKATİNE !..


“22/04/2015’te yayınlanan okurunuz   Mesut Deliorman imzalı ve ‘ Buski nin dikkatine’  başlıklı  şikayete yanıt:.
İlgili kurumumuzda su sayacı okuma ve  su bedeli tahakkuk işlemleri aylık olarak yapılmaktadır. Yapılan incelemede;  Maksem Cad.’nde ikamet edenlere ait aboneliklerde, geç okuma kademeli ücretlendirme nedeniyle zamlı tarife uygulamasına rastlanmamıştır. 
Su sayaçları, aylık dönemsel bazda okunmakta olup yazıya  konu olan su abone no’su  belirtilmediğinden, ayrıntıya girilememiştir.  Abone no’su  bildirilmesi halinde ayrıntılı araştırma yapılabilecektir. 
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.”
Büyükşehir Bld. Basın Halkla İlşk. Şb. Md.