Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kahve köşelerinde değil, dernekte!
09 Şubat 2016 Salı, 07:16
“Üç yıl kadar önce Osmangazi ilçesi, Akpınar Mahallemiz depremde riskli alan ilan edilip bölgemizde kentsel dönüşüm planlaması yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe de sakinlerimizle bu konuda yaptığı toplantıda dönüşüm projesini tam detayları ile anlattı. 
İşi üstlenecek yüklenici firma bulunduğunda ev sahiplerinin cebinden hiç para çıkmadan binalar yenilenecekti. Başkanımızın açıklaması sonrası sakinlerimiz arasındaki ankette yaklaşık yüzde 80 oranında bu projeye onay verildi.  
Bizler de ‘Akpınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Güzelleştirme Derneği’ni kurduk Komşularımızın yarısı derneğe üye oldu. Derneğimizin amacı; kentsel dönüşümde komşularımızın mağdur olmaması için çalışmalar yapmak ve projede söz sahibi olmamızı sağlamak. 
Üç yıldan beri de derneğimizi ayakta tutuyoruz. 
Şimdilerde projeyi uygulamak isteyen bazı firmalar var. Bazılarıyla da temas halindeyiz.. 
Gazetenizdeki köşenizden derneğimize üye olmayan komşularımıza sesleniyorum. Ortak çıkarlarımız için gelin derneğe hemen üye olun. Görüşlerinizi kahve köşelerinde değil dernek toplantılarında dile getirin lütfen. 
Çünkü deprem felaketinin ne zaman geleceği belirsiz. Projeyi destekleyip bir an önce depreme dayanıklı evlerimize kavuşalım.
Saygılarımla.. “
Doğan KAHYA

Kiosk’lardan şikayet var


 “BURULAŞ tarafından BursaRay istasyonlarına yeni konulan BursaKart otomatları (kiosk) pek çok insanı çok güç durumda bırakıyor. 
Çünkü otomatlar geri para vermiyor.
Örneğin; üzerimde sadece 20 TL.vardı. Kartıma 10 TL’lik kontör yüklemek istedim. On TL’de bana lazımdı. Ama makine 10 TL.’mi geri vermedi.
Benim gibi pek çok vatandaşlarımız da bundan şikayetçi.. İnsanın üzerinde her zaman bozuk veya çok para olmaz ki?.
BursaKart otomatları sözüm ona yolculara kolaylık sağlayacaktı. 
Bu nasıl kolaylık?. Anlayan beri gelsin..”                       
Abdullah BAŞAY

Düşüren demir


“Nilüfer, 29 Ekim Mahallesi, Turan Dursun Caddesi’ndeki simit sarayının karşı yaya yolunda bulunan resimdeki demir parçası oradan geçerken düşmeme neden oldu.Acilen çözüm istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

TEŞEKKÜR PANOSU


Sokağımız onarıldı

“Yıldırım ilçesi Davutkadı Mah. Özbek Sokak’ta bir süre önce yapılan UEDAŞ çalışması sonrası sokağımızda derin çukurlar oluşmuştu.
Yaptığımız başvuru üzerine kazılıp açılan yerlere tekrar asfalt onarımı yapıldı ve yaşadığımız problemler giderildi.
Sokak sakinlerimiz adına yetkililere teşekkür ederiz..”
Erkan DEĞİRMENCİ