Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Karanlık sokakta ciddi tehlike
09 Aralık 2015 Çarşamba, 07:35
“Nilüfer ilçesinde, 100.Yıl Camii’nin yanından Tofaş Lisesi’ne doğru olan yol(Lavanta Sokak) çok fazla karanlık. 
Bazı şahıslar buradaki karanlık ortamdan istifade ederek öğrencilerle büyük bir gizlilik içinde buluşuyor. Onların davranış ve ürkek tavırlarından dolayı da öğrencilerle birtakım olumsuz ilişki ve alışverişler içinde olduklarını sanıyoruz.
Bu nedenle hafta içinde hemen her gün Alo 155’i arayıp birtakım endişeler yaratan bu kişilerin dağıtılmasını sağlıyoruz    ama bunun ardı arkası bir türlü kesilmiyor. Ertesi gün yine aynı saatlerde buraya geliyorlar.

Söz konusu olan Lavanta Sokak gerektiği şekilde aydınlatılabilirse bu olumsuz ve gençlerin geleceğini tehdit edebilecek gelişmeler yaşanmaz.
Yetkililerden ricamız bu yolu acilen aydınlatmaları ve ayrıca kaldırımların da bir an önce yapılması.
Çünkü bu bölgede birçok okul var. Öğrencierin çoğu da o sokaktan gelip geçiyorlar. Durum gerçekten acil.. Sayın ilgililerden ricamız lütfen ilgilenin bu haklı isteklerimizle. 
Saygılar sunarım.“
İsminin açıklanmasını istemeyen bir mahalle  sakini

Kurban kesim alanı hakkında

“Geçen Kurban Bayramı’nda Panayır Mh. kurban kesim alanında kurbanımızı kestik. Sözde burası bu iş için hazırlanmış ama inanın 50 yıl öncesine ait bir alan gibi.  Toz- toprak ve pislik içinde atıkların çev-reye atıldığı bir ortam.  İlgiili belediyeden bir görevli ve araçda yoktu. Olumsuzluklar içinde kurbanlar kesildi. Duyumlarıma göre de Bld. çadır ücretleri almış. Madem ücret alınmış hizmet nerede?. Avrupa kenti Bursa’da düzgün bir kurban kesim alanı yapmak zor mu?.
Önümüzdeki Kurban Bayramı için gerekli iyileştirmelerin yapılması dileğimle.”
Özgür A.

***


Ağaçlar dikiliyor  

“3/12/2015 tarihli Bursa Hakimiyet Gazetesi’nde yayınlanan ‘Erdal Abi’ adlı köşenizde yer verdiğiniz ‘Haydi Başkan haydi. Tam zamanı şimdi’ başlıklı okur talebi ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
Hüdavendigar Kent Parkı’nda ağaç dikim çalışmalarımız devam etmektedir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.”  
Büyükşehir Bld.Basın  Halkla İlşk.Şb. Md.

***


TEŞEKKÜR PANOSU

Dr. Salim E. Erdem’e


“Setbaşı Sağlık Ocağı hekimlerinden Sn.Dr. Salim Erdal Erdem’e bir teşekkür borcum var.
Bir süredir devam eden rahatsız-lığımı tedavı için gayret sarf eden Dr.Erdem, hastalarına karşı son derece nazik ve duyarlı davranışlarıyla takdire değer çalışmalar yapıyor..
Kendisine kutsal mesleğinde üstün başarılar, kolaylıklar diliyor ve yürekten kutluyorum. Saygımla.”
Hadiye ÇOKSAYAR