Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Katı atık bedeli şaşırtıyor
17 Haziran 2016 Cuma, 02:00
“BUSKİ tarafından evime gönderilen son su faturamın fotoğrafını sayın yetkililerin dikkatine sunmak için köşenize gönderiyorum.. 
Faturadaki bilgilerin dikkatle incelenmesini rica ediyorum.
Çünkü su kullanım bedeli 27 TL. olarak gelen faturam diğer yan ödemelerle birlikte 47 TL.’ye ulaşmış. 
Bu büyük bir haksızlık değil de nedir?. 
Sn.BUSKİ yetkililerinin soruna bir açıklama yapmasını rica ediyorum. Katı atık toplama bedeli 7.93 TL. olarak görülüyor. Bizler her gün katı atık mı atıyoruz?.. 
Zaten çevre temizlik vergisi ödemekteyiz.. Daha ne olsun?. 
Ayrıca; şimdiye kadar katı atık türü bir attığım da olmadı.. Niye bu bedeli ödüyorum?. 
Uzun bir süre önceki inşaat atıklarımı bile kendi imkanlarımla attırmıştım. Belediyenin/BUSKİ’nin katı atıklarım konusunda hiçbir katkısı bile olmadı. 
Su faturalarına yansıtılan katı atık bedellerine artık dur denilmesi gerekiyor.. Yapılan haksızlığı da kesinlikle kabul etmiyorum..”
Kenan MUTLU

 

Nilüfer’den bir yanıt


“Sevgili Erdal Abi, 
15.06.2016 tarihli köşenizde, adının açıklanmasını istemeyen bir öğretmenimiz, belediyemizin ramazan eğlenceleri duyurularında yer alan “pantomim” kelimesini eleştiriyor ve bu kelimeyi “bariz bir hata” olarak nitelendiriyor. 
Öncelikle eleştiri sahibi öğretmenimizin duyarlığına kurum olarak çok teşekkür ediyoruz. Bu duyarlık sayesindedir ki, Türk Dili’nin kullanımı ve yozlaştırılmaması anlamında büyük çabalar harcayan, Türkçe tabela konusunda Meclis kararı bulunan ve Türk Dili’yle ilgili pek çok ödülün de sahibi olan kurumumuzun konuyu aydınlatmasına olanak sağlamıştır. 
Pantomim kelimesi, Fransızca’dan gelen bir tiyatro terimi olmakla birlikte Türk Dil Kurumu hem pandomim, hem de pantomim kelimelerini doğru kabul etmektedir.      
Uygulamada daha çok “pandomim” ifadesi kullanılmakta ve bilinmekle birlikte, bu sanatla ilgilenenler “pantomim” kelimesini tercih etmektedir.
O nedenle, genel yaygın kullanımın tersine, Nilüfer Bld. olarak biz, bu sanatı sergileyenlerin tercihini dikkate alarak kelimeyi “pantomim” olarak kullanmak istedik. Saygılarımızla.”
Nilüfer Bld. Basın Bürosu

 

Kaçak yolculara lütfen dikkat!


“BURULAŞ tarafından çalıştırılan tramvay ve sarı otobüslerde kart okutmadan yolculuk yapmak isteyen insanlar var. 
Özellikle tramvaylara kalabalık zamanlarda iniş kapılarından binip kalabalığa karışan, kart okutma makinesine uğramadan yolculuk yapanlara rastlıyorum. 
Güvenlik görevlileri de durumu göremiyor veya çok kalabalık olduğu için kontrol edemeyip gözden kaçıyor.
Bu durumda bedava yolculuk yapanların sayısı devamlı artıyor. 
Öte yandan Mudanya ve Güzelyalı/Burgaz’a giden sarı otobüslerin sürücüleri durakta yolcu beklerken kendi ihtiyaçlarını gidermek için araçtan inip dışarı çıkıyor. O sırada otobüsün kapıları açık olduğu için bazı yolcular otobüse binip kart okutmuyor, bedava yolculuk yapıyor. Bu haksızlıktır. 
Büyükşehir Bld. yetkilileri haksızlığa bir çare bulmalıdır..
Saygılarımla..”
Erdoğan EVCAN