Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kaza geliyorum demez. Ama ya geliverirse!..
13 Ekim 2014 Pazartesi, 08:37
“Gazetenizdeki köşenizi yıllardır yakından takip ediyorum. Vatandaşlarımızın seslerini duyurduğunuz için sizleri tebrik eder, teşekkürlerimi sunarım. 
Bir süre önce yayınlanan bir yazıda Nilüfer ilçesi, Beşevler bölgesi, Beşevler Caddesi üzerindeki Uludağ Sitesi önündeki (Akuğur marketinin hemen yan tarafı) istinat duvarıyla ilgili bir okur yakınmasını köşenize taşımış ve ilgililerin dikkatlerini çekmiştiniz.. 

,

Konu; istinat duvar kenarlarının içeriye doğru yaklaşık 30 santimlik bir kavis yapmış olması hakkındaydı.. 
Buraya sık sık alışveriş için özel aracımla gelip park ediyor veya bu kaldırımdan geçip gidiyorum. 
Sayın yet-kililer duvarın güvenliği hakkında köşenizde gerekli bir açıklama  yapabilirse memnun olurum. Allah korusun bir risk varsa ve yıkılma olursa iş işten geçmeden burada önlem almak gerekecektir. 
Kaza geliyorum diyorsa kaldırımın ve ilgili alanın güvenlik çemberi içine alınması gerekebilir. 
Duvar eğer güvenli ise yetkililer açıklama yapabilirse biz de kendimizi güvende hissederiz. 
Konunun yetkililerin de dikkatini çekmesi temennisiyle bir kez daha yayınlanmasını rica ediyorum..
Saygılarımla..” - Selahattin KORKMAZ

Kavşakta tehlikeli yeşillikler

“Hürriyet Caddesi’nden Askeri Hava Lisesi’ne dönen kavşaktaki (Ziraat eski Okulu köşesinde) trafik sinyalizasyonu altında üçgen şekilli yeşillendirilmiş bir küçük alan var..
Fakat bu alana ekilmiş olan yeşil bitkilerin boyları çok yükselmiş.. Askeri Hava Lisesi yönünden gelip Esentepe kavşağına doğru yol alacak olan alçak yapıdaki araçların sürücüleri bu kavşaktan Hürriyet Caddesi’ne çıkarken epeyce yükselmiş yeşil bitkiler nedeniyle Hürriyet yönünden gelen araçları maalesef hiç göremiyorlar.
Yeşil bitkiler tamamen bir perdeleme yapıyor, akan trafik de bu yüzden görülemiyor.
Belirtmiş bulunduğum kavşakta bazı olumsuz olaylar yaşanabilir.
Bunun önüne geçilebilmesi için de görüşü perdeleyen yeşil bitkilerin budanması, boylarının kısaltılması gerekiyor.
Osmangazi Belediyesi’nin sayın yetkililerine durumu aktarıyor, gerekli ilginin kısa bir zaman içinde gösterileceğine inanıyorum.
Saygılarımla..” 
Mehmet Emin YILDIZ

Camimize oturma bankı istiyoruz

“Osmangazi, Yeniceabat Mahallemiz camisinin bahçesine uzun zamandan beri oturmla bankı için ilgililere ricada bulunduk ama bu isteğimiz nedendir bilinmez hiç dikkate alınmadı?.
Cenaze ve cuma namazlarımız, kandil gecelerimiz için camimize gelen cemaatimizin ezan saatini beklerken oturup dinlenecek tek bir yeri dahi yok.
Bursa’daki çeşitli parklar ve pek çok cami bahçesi ve bunun gibi yerler oturma banklarıyla donatılırken bizim cami bahçemiz için yaptığımız isteğimizin dikkate alınmaması karşısında üzgünüz. 
Haklı isteğimizi bir de gazetenizdeki köşenizden Bursa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü yet-kililerine duyuruyor, ricamızın dikkate alınmasını saygılarımızla diliyoruz.”
Kemal UYSAL
Yeniceabat Camii 
Koruma Drn.Bşk.

Siteye giriş yolumuz çöktü

“Nilüfer’deki İhsaniye Mahallesi, Tuna Caddesi’nde bulunan Alaca Sitemiz önündeki giriş yolumuz bir süre önce çöktü..
Burada daha önce yapılan bir kanalizasyon bağlantısından sonra gerekli onarım çalışması yapıldı ve sonra da yolumuz asfaltlanmıştı.
Ancak yapılan asfalt çalışmasının altı gerektiği şekilde doldurulup sağlamlaştırılmadığından site girişindeki yolumuz şimdi tekrar çökükler içinde.
Bu kesimden araçlar geçerken binamız adeta deprem olmuş gibi sallanıyor.
Yolumuz Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğundan yaşanılan sorunu Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdik ama hiçbir olumlu gelişme olmadı.
Gazetenizdeki köşeniz kanalıyla meydana gelen bu problemin çözümü için Büyükşehir Belediyesi’ne bir defa daha hatırlatıyor ve konuya acilen el atılmasını rica ediyoruz.
Saygılarımızla..”

Ahmet KURT

Ada dönüşü kalktı sinyalize gerek..

“Fethiye Mahallesi’nden Gazi Caddesi’ne ulaşan ana caddede yeni yapılan spor salonu köşesinde bulunan dört yönlü kavşak daha düne kadar ‘ada dönüşlü’ bir konumda idi. 
Bayram bu noktadaki ‘ada dönüşü’ tamamen kaldırıldı ve bulunduğu zemin asfaltlandı.
Yeni durumda şimdi bu kavşakta motorlu araçlar için tehlikeler otomatikman daha çok arttı.
Trafik yoğunluğu açısından çok hareketli bir yer olan bu kavşakta trafik sinylizasyon sistemi lambaları konulması şart.
Kavşak sinyalize edilirse tehlikeler de ortadan kalkmış olur.
Konu ile ilgili sayın yetkililerin ivedilikle harekete geçerek gerekli inceleme ve sonra da sinyalizasyon uygulamasını başlatmalarını saygıyla rica ediyoruz..”

Çevre sakinleri 
adına Ziya YILMAZ