Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kılıçdaroğlu, İrgil ve Bozbey’in duyarlığı!..
12 Nisan 2016 Salı, 07:25
Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi C/6 Koğuşu’ndan okurum Ahmet Mesut Çevikcan’dan geçen ay gelen bir mektubu yayınlamıştım..
Çevikcan, köşemizin aracılığıyla Atatürk posterleri ve Türk bayrakları isteğinde bulunmuştu.Geçen perşembe Çevikcan’dan bu kez sevindiren bir mektup daha aldım.
Mektubu özetliyor ve sizlerle paylaşıyorum:
.....     
“Köşenizde yayınlanan talebimden sonra çağrıma cevap veren CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na, Bursa Milletvekilimiz Sn. Dr. Ceyhun İrgil’e ve aynı zamanda eski bir okul arkadaşım olan Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa Bozbey’e sonsuz teşekkürler ediyorum.
Sn.Bld.Bşk.’ım ayrıca  bir koli de kitap gönderme lütfunda bulunmuş.. Dr.İrgil de kendi yazdığı kitaplardan. 
Sn.Kılıçdaroğlu, Sn. İrgil ve Sn. Bozbey ile Nilüfer Bld. çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, size ve ailenize de saygı, sevgi, sağlık ve başarı dileklerimi gönderiyorum.
Tutuklu Ahmet Mesut ÇEVİKCAN”
.....
Evet, bu mektup beni de gerçekten sevindirdi, mutlu etti. Hem kader mahkumu okurum Çevikcan’ın sevinci hem de Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, Sn.Dr. Ceyhun İrgil ve Sn. Mustafa Bozbey’in gösterdikleri duyarlılık çok güzel. Ben de kendilerine teşekkür ediyor, okuruma da ferahlıklar, sabır ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum..

Bahçelerimize giremiyoruz!..


“Yeniceabat Mahallesi (Köyü) sakinleri olarak Osmangazi Belediye Başkanı Sn. Mustafa Dündar’dan önemli bir ricamız var.
Bölgemizde çok geniş alana yayılmış şeftali, armut bahçelerimiz var. Fakat bahçelerimize ulaşım imkanlarımız her geçen gün biraz daha zorlaşıyor. Çünkü bahçeler arasındaki ulaşım yollarında pek çok nokta derin çukurlar veya yükseltilerle dolu.. 
Öyle yerler var ki traktörlerimizle bile o noktalardan geçebilmek inanın imkansız bir halde..
Çevremizdeki diğer köylerdeki bahçelerin arasındaki ulaşım yolları ise stabilize ve çok düzgün.
Biz meyve üreticilerinin de bahçeler arasındaki ulaşım yollarımızın bir an önce ele alınmasını ve acilen gerekli düzenlemelerin yapılmasını saygılarımızla rica ediyor ve peşin teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dileriz..”
Yeniceabat  sakinleri

TEŞEKKÜR PANOSU


Nilüfer Belediyesi’ne

“Nilüfer, Hasanağa’daki çok tehlike yaratan eski bir bina konusunu fotoğrafıyla  köşenizde yayınladınız..  
7.4.2016 köşenizde Nilüfer Belediyesi’nin talebimle ilgilenip yanıt verdiğini gördüm. Sesimizi duyurduğunuz için size ve gazeteniz yöneticilerine teşekkür ediyorum. 
Tabii ki duyarlılık gösteren Belediyeme de.  Nilüfer Bld.’nin bir çalışanı ve Hasanağa Mah. Komitesi üyesi ve bölge sakini olmama rağmen aylardır uğraşarak dil döktüğüm sorun, sayenizde çözülecek gibi görünüyor. Çok teşekkürler.”
Halil ALTIN