Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kiosklar ve yeni yıla işsiz girenler
07 Ocak 2016 Perşembe, 08:01
  “BursaRay istasyonları gişelerinde çalışan personel tek vardiyaya düşürüldü.. Ve kiosk denilen otomatik yükleyiciler konuldu. Sanırım vatandaş alışınca İstanbul’da olduğu gibi gişeler tamamen kapatılacak.
     Bu kioskların fiyatı nedir, nereden ithal ediliyor?.. Ülkemizde yapılıyorsa ne kadarı ithal?. 
     BURULAŞ mutlaka çok kâr etti. Otomasyon Avrupa’da nüfusu sabit olan ülkeler için bir kurtarıcı. Bizde ise durum tam tersi. Genç nüfusumuzla övünüyoruz ama onları işsiz bırakan sistemleri aynen kopyalıyoruz. Hem de ‘ben yaptım oldu’ diyerek tartışmıyoruz.     Kentimizdeki iktidar partisi dahil partilerin ve STK’ların bu durumu umursamaması daha da üzücü. Acı ama gerçek: genç nüfusun % 25’i işsiz. Son üç yılda üniversite mezunlarının yarısının işsiz olduğunu gazetelerden okuyoruz.
     Ulaşımın en pahalı olduğu illerin başındayız. Gençliğimde belediye otobüsleri taksi dolmuşlardan üçte bir ucuzdu. Günümüze uyarlarsak yolculardan 150 kuruş alınması gerekiyor dersem durum daha iyi anlaşılır umarım. 
     Gençlerimize iş yaratalım, onları işsiz bırakacak modellerden uzak duralım.
Saygılarımla...” -   Ekrem Hayri PEKER


TEŞEKKÜR PANOSU

Cezaevinden bir mektup..


 “Bursa E Tipi Cezaevi D.24 koğuşundayım. Türk ulusuna birlik, kardeşlik ve barış dolu bir yıl diliyorum.
      Bu ülke bölünmez bir bütündür. Kanımız, canımız feda olsun. Ne mutlu Türküm diyene!. 
      Güzel vatanımız için şehit düşen asker ve polislerimize, aydınlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.
      Bu arada Cezaevi E Tipi’ni yöneten Sn. Müdürümüz Sabri Karataş’a, başgardiyanımız Ramazan Demir ve diğer gardiyan arkadaşlarımıza iyi yönetimlerinden dolaylı teşekkürler ediyor, saygılarımı sunuyorum.”
Tutuklu Ahmet  Mesut ÇELİKCAN

Teoman Armağan’ın sergisi görülmeli

Erkek Lisesi’nden sınıf arkadaşım Teoman Armağan beklenen sergisini Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açtı. Birbirinden ilginç ve farklı yöntemlerle yapılan tablolar gerçekten çok hoş. Her ders en arka sırada oturur ve o dersle ilgileneceği yerde daha çok resim yapan Teoman Armağan’ın bu sergisini kaçırmayın diyorum. Gerçekten beğeneceksiniz..
Tebrikler Teoman..  Resme ve sergilere lütfen devam!..

KalDer’den bir yarışma
     
‘Yarattığı ‘Amcabey’ tipiyle dünyaca ünlenen bir karikatür sanatçısı yetiştiren Bursa’da karikatür sanatının gelecek nesillere ulaşımını destekleyip  mizah anlayışını karikatürle sergilemek için  KalDer Bursa Şubesi ve Anadolu Karikatürcüler Derneği karikatür yarışması düzenlendi. 
Geleneksel yarışmanın 3.’sünün başvuruları devam ediyor. 
  ‘Sürdürülebilir Mükemmellik’ konulu yarışmaya son başvuru 18 Ocak 2016. İlgilenen okurların dikkatine sunarım. 
Ayrıntılı bilgi: http://www.kalder.org/kalderhakkinda.aspx?id=755//