Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Köstebek yuvası gibi yol!..
12 Şubat 2019 Salı, 08:25

"Bizler Mustafakemalapaşa ilçemizin Devecikonağı Mahallesi ile Yayla Çayır Mahallesi'nde oturan çevre sakinleriyiz.
Devecikonağı ve Yayla Çayır mahalleleri arasında kalan yolların aşırı bozuk olması nedeniyle her geçen gün biraz daha artan, son derece mağdur eden durumlarla iç içe kalıyoruz..
Bu yoldan geçen araçlar gidecekleri istikametlere zorluklar içinde varmakta olup, çeşitli sıkıntılar yaşamaktadırlar.
Yollarda adeta adım başında oluşan derin çukurlar ile bu güzergah adeta köstebek yuvasına dönmüş durumda bulunuyor. Oldukça derin çukurlarda biriken yağmur suları da resmen gölcükler oluşturmakta.
Gazetenizdeki köşenize çekip gönderdiğimiz fotoğraflarda da bu apaçık bir şekilde görülüyor.
Söz konusu olan yolumuzdan çevredeki onbeş köye zorluklar içinde ulaşım sağlanmaya çalışılıyor.
Yaşanılan bu problemin halledilmesi amacıyla defalarca ilgili kurum ve kişilere bu sıkıntımızı ilettik ama kimse bu derdimize bir çare bulamadı.
Burada yaşanan sıkıntıların bir an önce artık çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Konu ile ilgili sayın yetkili makam sahiplerinin sesimize kulak vermesini bekliyoruz..
Saygılarımızı sunarız.." -
Abdullah KAÇMAZ ve bölge sakinleri

BAŞKAN MUSTAFA BOZBEY'İN DİKKATİNE!

"Bundan yaklaşık bir-birbuçuk yıl kadar önce gazetenizdeki köşenizden Nillüfer Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bozbey'e bir ricada bulunmuş ve Ataevler bölgesinde bulunan Barış Mahallesi Sağlık Ocağı Merkezi'nin hemen arka tarafında perşembe günleri kurulan çok küçük çaplı pazaryerinin üstünün kapatılmasını rica etmiştik..
Fakat o günden bu yana bu sorunumuz için hiçbir gelişme olmadı.
Yağışlı havalarda burada ekmek parasını çıkarmaya çalışan az sayıdaki pazarcı esnafı yağmurda, soğukta hem kendileri hem de buraya alışverişe gelen semt sakini komşularımız olarak çok zorda kalıyor ve sırılsıklam oluyoruz.
Burası için basit çadır veya buna benzer kurulumlarla bizlere ve pazarcı esnafına yardımcı olmanızı önemle rica ediyoruz.
İnanın sevaba gireceksiniz.
Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlamadan önce semtimize bu iyiliği de yaparbilirseniz gerçekten çok mutlu olacağız.
Çalışmalarınızda her zamanki başarılarınızı diler, saygılarımızı sunarız."
- Semt sakinleri
adına Birgül Ö.

BÖYLESİ DURUMA PRİM VERİLMEMELİ

"Hamitler bölgesinde TOKİ evleri olarak da bilinen Osmangazi, Yenikent Mahallesi ile Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali arasına bir süre önce BURULAŞ tarafından 97/A hatlı toplu taşım otobüsü konulmuştu..
Ama daha sonra halk otobüsçüleri bu BOİ otobüsünün çalıştırılmasını önlemek için aracın önünü kesmişler ve bazı tatsızlıklar da yaşanılmıştı..
BURULAŞ da bu gelişmeler üzerine Emniyet'in geçici talebini gerekçe göstererek söz konusu olan aracı seferden kaldırmıştı.
Bu eylem için ne gibi bir işlem yapıldı?. Bunu bilmiyorum ama yakın zamanda özel halk otobüsü olarak yeniden 97/A otobüsü bu hatta çalıştırmaya başlanıldı.
Ben bu aracın sefer yaptığı güzergah çevresinde yaşamıyorum ama bu durum insanı çok rahatsız ediyor.
Bu tür durumlara prim verilmemeli düşüncesindeyim.
Saygılarımla.." - Özgür ER

TEMİZLİK GÖREVLİLERİNİN DİKKATLERİNE SUNARIZ

"Nilüfer ilçemizdeki Yıldırım Mahallesi, Eroğlu Sokak sakinleri olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün dikkatlerine yaşadığımız bir sorunu sunuyoruz.
Sokağımızda, periyodik olarak çöpler toplanıyor ama çöp kutularından, kedilerin dağıttığı torbalardan çevreye dökülüp yayılan atıklar toplanmıyor ve yolumuz üzerinde günlerce ortada kalıyor. Oysa diğer semtlerde 'süpürgeci' denilen elemanların bu işi yaptığına tanık oluyoruz.
Bunun sonucunda da çöp kokuları çevreye yayılıyor.
Temizlik görevlilerinin bu konuya da hassasiyetle eğilmelerini rica ediyoruz..
Saygılarımızla.." - Sokak sakinleri

TEŞEKKÜR PANOSU

ÖRNEK OLMALI

"Hafta sonunda İnegöl'de mobilyacıları dolaştık.
İnegöl'de Mobilyum, Koyunlu Mobilya'da çok yakın ilgi, güler yüz ve çok konuksever davrandılar.
TV'de Payitaht Abdülhamit dizisinin mobilyalarını da hazırlamışlar. İşyeri sahibi
Ömer Yücel ve oğlu Yakup Yücel'le diğer çalışanlardan Birkan Demirci müşteriye saygının en güzel örneğini gösterdiler. Teşekkürler ederiz.
Ömer Bey'in oğlu 19 yaşındaki Yakup 12 yıldır bu işte babasıyla çalışıyormuş. Yaşından çok olgun bir esnaf.
Kendilerini kutluyor ve örnek olmalarını diliyorum." - Özen DİNÇEL