Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kültürpark’ın içi ralli parkuru
14 Mayıs 2012 Pazartesi, 08:43
Hafta sonları, yağışsız havalarda vatandaş 'Baharı bekleyen kumrular gibi' piknik yerleri ve Kültürpark'a akın ediyor.
Aşağıdaki yakınma da böyle bir bahar gezisinden. Yer; Kültürpark. Okurumun gönderdiği onbir kare fotoğraf da olası tehlikelerin işareti.
Dilerim, sayın yetkililer bu işe köklü bir çözüm üretirler..
***
6 Mayıs Pazar günü eşim, çocuklarım ve akrabalarımla birlikte Kültürpark'a gittik. Hava çok güzeldi. Kültürpark da..
Fakat böylesi güzel bir ortamda hiç de güzel olmayan durumlarla karşılaştık. Üzüldük.
Kültürpark'ın içinde ağaçlar arasındaki yaya ve bisiklet yolları maalesef bazı özel otomobil sürücülerinin ralli parkuru gibiydi.
Otolar dar yollarda süratle seyrederken dışarıya da kulakları sağır eden cis tak,cis tak, acayip müzik yükseliyordu.
İlgililerin dikkatine sunmak için çekip gönderdiğim fotoğraflar zaten bunun delili.
Hızla seyreden otolar arasında yayalar güçlükle yürümeye çalışıyor, çocuklar da bisikletleriyle sözüm ona kendilerine tahsis edilen özel bisiklet yollarında gezmeye çalışıyordu.
İnsanın, 'Kültürpark ralli parkuru mu?' diyesi geliyor!.
Sahi; bir ralli parkuru mu?."
- Muhammet KÖSLEBotanik otobüsü çok eski

"Alemdar Mah.'ne çalışan 15 hat no'lu Botanik Park otobüsünün yenilenmesini istiyoruz.
Çok eski olan otobüsün dışı çeşitli hayvan resimleriyle donatılıp sevimli bir hal verilmiş ama içi çok berbat. Her tarafı kaynaklanmış koltuklarla dolu. Çok da gürültü yapıyor. Semtin içinden geçerken bu sesten çok rahatsız da oluyoruz.
Botanik Park için turistlerin de bindiği otobüsün yenilenmesi gerekir.
Sesimiz duyulsun lütfen."
Murat ATAASAYK.Park kapısı yenilenmeli

"Yakın geçmişteki önemli çalışmalarla Kültürpark çok güzel oldu. İçeride motorlu araçların tehlike arzederek dolaşması hariç tabii.
Bu güzel ve önemli yerin Stadyum Kapısı'na dikkat çekmek istiyorum. Anımsadığım kadarıyla parkın ana giriş kapısı 1963'te dizayn edilmişti.
Ancak Kültürpark'ın içinde pek çok yenilik ve düzenlemeler yapılırken bu kapıya hiç el atılmadı. Söz konusu giriş, adeta kasabalardaki panayır kapısını anımsatıyor. Son derece ilkel bir görünüm var.
Bursa'da tarihi surlar bile ihya edilirken bu ana kapının da Kültürpark'a yakışır bir şekilde yenilenmesini tüm Bursalılar adına rica ederim."
Ecz. Oryal KAHRAMAN


Kart aidatı

"Yapı Kredi Bankası 6 yıldır kullandığım kredi kartıma ücret almıyordu. Ama geçen aya ekstreye yansıttı. Bankaya gerekli girişim yaptım ama ilgilenilmedi ve bunun yasal olduğunu, yatırma zorunda olduğum belirtildi. Yasal olmayan bir durumu bankanın müşteriye yasal gibi yansıtmasını yadırgadım. Üyelik aidatının iptal edilmesini istiyorum. Aksi halde bankayla müşteri ilişkimi keseceğim. Köşenizden bu haksızlığı kamuoyu ile paylaşmak istedim.. Saygılar."
Ozan ÇELENHamidiye'de yol sorunu

Gemlik, Hamidiye Köyü'nde 15 yıl önce yaptığımız eve ulaşım imkansız. Buradaki tüm evlerin sakinleri de dertliyiz. Yol bir türlü yapılmadı. Tarladan gelip geçiyor gibiyiz. Kendimiz düzeltmek istesek de olmuyor.
Kaymakamlık'a verdiğimiz dilekçe ise iş görmedi. Çamur içindeyiz."
Hızır ÇETİNKAYA


Başkan Dündar'a ulaşılamıyor

"Osmangazi'de Santral Mah. sakiniyim. Bölge sorunlarla dolu. Sn. Başkan Mustafa Dündar'a 3 buçuk yıldan beri bizzat derdimizi anlatmak istiyorum ama kendisine ulaşamıyorum. Başkanla görüştürmüyorlar ve her defa belediyede başka kişilere gönderiyorlar. Onlar da başkasına. Adeta ping pong topuna döndüm.
Sn.Başkanımızın ilgi ve bilgisine, saygıyla."
Hüseyin YILMAZ


Hasanağa yolu çok bozuk

"Nilüfer, Hasanağa bölgesinde Penguen fabrikası, TOKİ Konutları Sanayi Bölgesi, Akçalar arası yollar öyle bozuk ki araçla girerseniz yolda kalabilirsiniz.
Bu bölgedeki yollarımız maalesef bitmeyen bir çile. İlgili belediyeler bu işe ne zaman el atacak?."
Osman BÜKÜLMÜŞKOL