Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kumsaz plajına ilgi bekleniyor
28 Haziran 2019 Cuma, 08:28

"Gemlik Körfezi'nin en güzel sahil şeridi olan Kumsaz'daki plaja sayın yetkililerin biraz ilgi göstermelerini bekliyoruz.
Şöyle ki; belediyenin buraya astığı levhada 'cankurtaran' önerilerine dikkat edilmesi isteniyor ama burada cankuran görevlisine rastlayamadık. Cankurtaran kulesi işlevsiz.
Umumi tuvletlerde bir görevli de yok. Bir-iki büfe açık ama diğerleri yıktırılmış ve duşlardaki başlıklar da sanırım ki birileri tarafından çalınmış. Çeşmeler bozuk. Oysa ilgili belediyeler yaptıkları açıklamalarda plajların varlığı ve düzeninden övgüyle söz ediyor. Soyunma yerlerinin kapısı kilitliydi.


Oysa bu çalışmalar hep biz vatandaşların vergileriyle yapılmış yerler.
Kumsala ahşap bir yürüme yolu da yapılmış. Umarım bunlar sağlam kalır..
Bölgeye hizmet veren belediyeler ve sahil hizmetleriyle ilgili birimlerin bu duruma dikkatlerini çekiyor ve bu güzelim sahil şeridine gerekli ilginin gösterilmesini dilerken saygılarımızı sunuyoruz."

Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

15 GÜNDÜR BEKLİYORUZ...

"Nilüfer ilçesi, Ataevler bölgesi, Cumhuriyet Mahallesi, Tabya Sokak'taki asfalt yolda oluşan çukur resmen bir tuzak şeklinde. Çok tehlikeli...
14 Haziran'da gönderdiğimiz fotoğrafıyla yayınladığınız çukur her gün biraz daha genişleyip derinleşiyor. 15 gündür onarımını bekliyoruz.
Çünkü fotoğrafta da net bir şekilde görülebileceği gibi asfalt zeminin altındaki noktada toprak çökmüş ve bir boşluk oluşmuş. Yani, bir vatandaş farkında olmadan buraya basacak olursa ayak bileğine kadar çukura girebilir, bacağı da kırılabilir.


Doğal olarak bu çukur aynı zamanda trafikteki araçlar için de bazı olumsuzluklara neden oluyor.
Nilüfer Bld. Bşk.'mız Sn. Turgay Erdem ve ilçe belediyemizde görevli teknik ekibinin ilgisine ve bilgisine saygıyla sunarız."

Gülşen ADALI ve arkadaşları

ASFALT TALEBİ

"Çakırhamam-Tophane ve Devlet Hastanesi güzergahına asfalt onarımı gerekiyor..
Dikkaldırım Cad.'nde asfalt çalışması yapıldı ama mazgallar yine asfaltla sıfır seviyede değil, göçük vaziyette..
Maksem Cad. çıkış noktasındaki parke taşlar da göçük bir şekilde duruyor.
İşaret ettiğim noktalarda gerekli olan onarımların bir an önce yapılması yerinde olacaktır..
Saygılarımla.."

Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

TEŞEKKÜR PANOSU

KARAGÜRGEN SOKAK ARTIK KARARMIYORU

"Nilüfer, Konak Mah. Karagürgen Sk. Karnur Apt. önünde bulunan sokak aydınlatma lambası 1 buçuk-2 aydan beri arızalı ve yanmıyordu.
Sokakta başka hiçbir aydınlatma da bulunmadığı için Karagürgen Sokak uzun zamandır zifiri karanlıklar içindeydi..
21 Haziran 2019 tarihli sayfanızda bunun için yakınmamızı yayınladınız. Teşekkürler.
Ayrıca bir gün sonra da UEDAŞ'a ait teknik ekiplerin gelip gerekli onarımı yapmaları ve sokağımıza daha güçlü bir ampul takarak her tarafı pırıl pırıl hale getirmeleri nedeniyle UEDAŞ'a da çok çok teşekkürler ederiz.. Böylece sokağımızda geceleri karanlık nedeniyle olası birtakım tehlikeler de sona erdi.
Saygılarımızı sunuyoruz."

Neşe TORUN ve komşuları