Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Logo işi trafiği duman etti
21 Aralık 2019 Cumartesi, 08:44

"9.12. 2019 Pazartesi, saat 13-14.30 ve 10.12.2019 Salı Saat 10-11:30 arası Büyükşehir logosunu zemine boyama çalışmasında trafikte son derece ciddi yoğunluk yaşandı.
Dönüş ve trafik ışıkları yönünde yapılan yol daraltma nedeni ile arka kısımda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu..

Yetkililere yapılan şikayet sonucunda "hava şartlarının uygunluğunu gerekiyor. Kış aylarında hava sıcaklıklarının düşük olması sebebiyle yol çizgi çalışmaları teknik olarak gece değil gündüz yapılabilmektedir." ifadesi ile dönüş yapılmıştır.

Kent merkezinde yaşanan bu trafik kaosunun, T-2 tramvay hattının açılması ile daha da artacağı ortadadır.
Yetkilileri şimdiden önlem alma adına göreve davet ediyorum.
Saygıyla."

Adının açıklanmasını istemeyen bir okur.

TEŞEKKÜR PANOSU

DUYARLI BİR DAVRANIŞ

"Özdilek firmasının Nilüfer, Ataevler Şubesi'nde aradığım bir ürünü bulamayınca işyeri sorumlusu olan Md.Yrdm. Sn. Yavuz Sepil'e başvurdum.. Sn.Sepil, diğer şubelerden temin edip hemen getirteceğini söyledi ve çok kısa süre sonra beni telefonla arayıp ürünün geldiğini söyledi. Müşteriye bu yaklaşım ve sürat beni çok şaşırttı.
Tüm işyerlerine örnek olmasını dilerken Sn.Sepil'in duyarlılığına teşekkürler."

Çevre sakini bir okur

ŞOFÖRÜ BAĞIR ÇAĞIR DURDURABİLİYORUZ...

"Uludağ Cad. sakinleriyiz ve İnkaya Köyü'ne çalışan toplu taşım otobüslerinden şikayetçiyiz.

Geçen yıl imza toplayıp belediyeye vermemize rağmen düzelme yapılmadı. Semtimize her yarım saatte bir kalkması gereken otobüsler kalkmıyor ve bazen duraklarda (abartısız olarak) 1 buçuk saat bekliyoruz.
Şoför beylere sorunca mutlak sürtüşmeler yaşıyoruz. Bıktık usandık bundan. Ben; Uludağ Cad. Berussa Oteli'nin 100 m. üstünde oturuyorum. Evimin karşısında durak var ama otobüsler çoğu zaman durmuyor.
Bağır çağır aracı durduruyorum. Şoför 'durak levhası yok diye durmuyorum' diyor. Evimin önünde levha var. Karşıda yer olmasına rağmen levha yok. Köşenizde sorunumuz 4-5 ay önce yayınlandı ama yetkililer bir levha takmadı. Aynı şey Çekirge Asker Hastanesi karşısındaki Marigold Otel önünde de yok ama orada araçlar duruyor.
Belediyemiz ve Burulaş'ın duyarlı olmasını dileriz. Saygıyla."

Celalettin OĞUZ

MERMER BASAMAKLAR VE KAYKAYCI GENÇLER

"2.12.2019 köşenizdeki Orhanbey Mah.ndeki Nalbantoğlu Alt Çarşı girişi, Karaşeyh Camii yanında kırık merdiven basamaklarını Orhanbey Mah. Muhtarı olarak, Büyükşehir Bld. Fen İşleri'ne bildirdim ve onarım 10.12.2019'da yapıldı.

Yalnız bir konu daha var. Buraları onarmak elbet önemli. Ama düzgün kullanmak daha da önemli.

Mermer basamakların kırılma nedeninden biri kaykay yapan genç kardeşlerimiz. Kaykaylarıyla inerken merdiven uçları kırılıyor.
Ayrıca; özellikle kargo firmaları ağır yük taşırken merdivenlerden el arabalarını indirmeleriyle de bu yaşanıyor.

Oysa yan tarafta Karaşeyh Camii duvarına bitişik rampa mevcut. Ama burasını kullanmayıp merdivenden inilirken kırılmalar oluyor.
Saygılar.

Cem PEKÖZCAN - Orhanbey Mah. Muhtarı