Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Mahallede vapur dumanları gibi!..
04 Ocak 2016 Pazartesi, 09:09
“Nilüfer İlçesi’ndeki Dumlupınar Mahallesi’nde ikamet etmekteyim . 
Ekte göndermiş olduğum fotoğraflarda net bir şekilde göreceğiniz üzere komşumuz olan sitede yakılan kömür ya da bacada kullanılan filtre sistemindeki hatalar sebebi yüzünden çevreye adeta dağılan vapur dumanları yayılıyor. Yoğun hava kirliliği yaratan durum yüzünden evimizin içerisinde bile adeta nefes alamaz bir duruma geldik. 
Hem Bursa Büyükşehir Belediyesi hem de Nilüfer Belediyesi bünyesindeki ilgili makamlara bu konu hakkında gerekli duyurular için mail atmama rağmen hiçbir sonuç alamadım. 
Sorunumuzun köşenizde yayınlanmasını ve ilgili makamların da gerekli önlemi almalarını önemli rica ediyoruz.. Saygılarımla..” Emrah VARDI

Tophane’de bir çöplük

“Geçen hafta tatil gününde arkadaşlarımızla bilikte Tophane Parkı’na gezmeye gittik. Çevrede biraz dolaştık.
Parkın sol tarafından Stadyum’a doğru Bursa’yı kuşbakışı izlerken dikkatimizi çeken bir şey oldu. 
Seyrettiğimiz noktanın alt tarafı sanki resmen şehir çöplüğü gibi olmuş. Akla gelen her şey, her çöp ve atıklar burada mevcuttu.
Yoksa bu çevrede yapılan her tür temizlikten sonra ortaya çıkan çöpler buraya mı atılıyor?
Tarihi bir mekana doğrusunu isterseniz bunu hiç ama hiç yakıştıramadık.
İlgililerin dikkatlerine sunuyoruz.Halit AKDAĞ

BURFAŞ’tan duyarlılık

“15/12/2015’te yayınlanan ‘Sportmen ve vizyoner Başkan Altepe’ye’ başlıklı okur uyarısı incelenmiştir.
BURFAŞ tesislerimizde hizmet kalitemizi her geçen gün yukarıya taşıma gayretlerimiz devam etmektedir. Tüm Sosyal Tesislerimizde kalifiye ve işine vakıf personel çalıştırmaya gayret edilmektedir. Ayrıca çalışan personelimize periyodik olarak kurum içi eğitimlerimiz, kurum içi ve kurum dışı denetimlerimiz de (hizmet, hijyen, temizlik, davranış vb.) aralıksız devam etmektedir. 
Kış sezonu olması sebebiyle tesislerimizde personel azaltılmasına gidilmiştir.  Öngörülemeyen nedenlerle spontane oluşan ve beklenmeyen bir yoğunluk yaşandığı günler için değinilen uyarılar yapılan inceleme sonucu ortaya çıkmıştır. Bu yoğunluk ziyaretçi sayısı ve rakamlarla sabittir. 
Bu yüzden de hizmette bazı aksaklıklar ortaya çıkabilmektedir. Konu ile ilgili tüm personelimiz daha dikkatli ve hassas davranmaları ve gerekli tedbirleri almaları yönünde uyarılmışlardır. 
Kent Kafeye çıkışta engelli rampamız mevcuttur. Gölet üzerindeki sundurma üzerine ise engelli iniş rampasının acil bir şekilde yapım çalışmalarına başlanmıştır. 
Uluabat ve İznik Gölü çevresinde Sosyal Tesis yapılması ile ilgili proje çalışmalarımız devam etmektedir. 
Önümüzdeki dönemlerde bu tesislerimiz halkımızın hizmetine sunulacaktır. Hizmet kalitemizi artırmamıza katkısı olduğuna inandığımız değerli tespit, görüş ve öneriler için teşekkür ederiz. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.  
Büyükşehir Bld.Basın 
Halkla İlşk.Şb. Md.