Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Mescidimiz imam yokluğundan kapandı!..
11 Aralık 2015 Cuma, 07:31
“Muradiye Devlet Hastanesi arkasında kalan Nakkaş Ali Paşa Mescidi’miz bir haftadan bu yana ne yazık ki kapalı..
Mescidimizde görevli imamımız Ulucami’ye geçici bir görevle gönderildi. Onun yerine de halen restorasyonu devam eden Şehadet Camii müezzini mescidimize gönderilmişti.
Fakat gelen müezzin kardeşimiz izne ayrılınca bizim Nakkaş Ali Paşa mescidimizin kapısına kilit vuruldu. 
Yani Osmangazi Müftülüğü mescidimize ne bir imam bulamadı.

Cemaatimizden bir kardeşimiz cami kapısına ‘Osmangazi Müftülüğü’nden imam verilmediği için kapalı’ yazısı asarak durumu semt sakinlerimize ve Muradiye Devlet Hastanesi’ne tedaviye ve camimize gelen hasta yakınlarına bildirmek zorunda kaldı..
Hiç olmazsa bu hafta cuma namazımıza kadar bir imamım mescidimizde görevlendirilmesini rica ederiz..” 
Halil ÖZÜZÜM

***

Izgaranın içinde yeşillikler çıktı


“Hergün işim gereği Nilüfer, Konhak Mah. Beşevler Cad.’ndeki Karafatma heykeline kadar yürümekte ve yaklaşık birbuçuk yıldır özellikle yağmursuyu gidlerine ait ızgaraların durumlarını gözlemlemekteyim.. 
Geçen bu süreçte yağmur suyu ızgaralarında hiçbir temizlik işlemi yapılmadı. 
Ekteki fotoğrafı, Beşevler Ziraat Bankası Şubesi ile Hobi Büfe’nin birleştiği yerden çektim. Dikkat edilirse ızgaranın içi ağzına kadar, tamamen dolu.. Ve oradan da artık yeşillikler çıkmaya başladı.

Bu rota üzerindeki yağmur suyu giderlerine ait ızgaraların yüzde 75’inin içleri maalesef aynen bu şekilde. 
Uzun zamandan beri ha bugün, ha yarın gerekli temizlik belki yapılır beklentileri içinde bugünlere kadar geldik. Ama değişen bir şey olmadı.
Durumu bu nedenle sayın ilgililere köşenizden duyurmak istiyor ve aşırı yağışlar başlamadan gerekli çalışmanın yapılmasını çevre sakinleri olarak rica ediyoruz.” 
Adım lütfen açıklanmasın

***


O kördüğüme katılıyorum

“Geçenlerde gazetenizdeki köşenizde yayınlanan Alp Günalp isimli okurunuzun bir uyarı yazısına ben de aynen katılıyorum.
Konu, Geçit Özdilek Kavşağı’nda araç trafiğinin yoğunluğu nedeniyle uzun kuyrukların oluşması ve trağin akmaması idi.
Gazetenizdeki bir habere göre, Sn. Alp Günalp’in uyarısı sonrası burada bir iyileştirmeye başlanılmış. Sn.okurunuz Günalp’i kutluyor ve bunü duyarlılık gösteren yöneticilerimize teşekkür ediyorum. 
İnşallah buradaki yeni düzenlemeyle çektiğimiz sıkıntı artık son bulur. Çünkü sorun hergün biraz daha artıyor, gerçekten de içinden çıkılmaz bir hale geliyordu. Saygıyla.”