Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Metro ve otobüste çıt çıt çıt!..
02 Şubat 2016 Salı, 07:36
İçtenlikle yazılmış bir faks.. Okurum Sn. Hikmet Çiçek göndermiş. Ve bakın neler diyor?. Buyurun efendim, birlikte okuyalım:
“Saygıdeğer Erdal Abi;
Değerli köşenizde yayınlanmasını istediğim değişik bir konu üzerinde duracağım.
İşim gereği her gün metroya biniyorum. Dolayısıyla karşılaştığım oldukça önem taşıyan bir durum var. Bu da hem beni, hem de bütün yaşlı yolcuları çok rahatsız edip üzüyor.
Gençlerimizin çoğunun elinde birer telefon var.. Parmakları telefonun üzerinde  ve ‘çıt çıt çıt’ o kadar meşguller ki yanlarında ayakta zorlukla duran yaşlı, hasta insanları, bebekli anneleri, hamile hanımları ya hiç görmüyorlar ya da görmezden geliyorlar. Gözlerini telefondan ayırmıyorlar.İslami inancımızdan, terbiyemizden örf ve adetlerimizden adeta uzaklaştık. Ne oldu bizlere?.
Camilerimizde sayın hocalarımız da bu konu hakkında gençlerimizi uyaran konuşmalar yapsalar. Tabii, aynı şekilde değerli öğretmenlerimiz de.
Büyükşehir Bld.’miz ise BursaRay vagonları ve BOİ otobüsleri içine  yolcuların telefonla görüşmelerinin sakıncalı olduğunu belirten birer yazı koysa. Belki böylece kısmen de olsa yaşanan bu üzücü durum önlenebilir.
Bu faksımın yayınlanmasını rica ediyorum. Çok memnun olurum.” 
Hikmet ÇİÇEK

Bu ne bitmez bakım onarım!


“Mustafakemalpaşa ilçesi Aralık, Üçbeyli, Demireli ve Kördük köyleri sakinleri olarak elektrik kesintilerinden bıktık usandık.
20-25-27-28 Ocak tarihlerinde sabah saat 09.00’da elektriklerimiz kesildi. Gece saat 22.00’de elektrik nihayet geri gelebildi.
Telefonla yaptığımız araştırmada ‘bakım ve onarım yapılıyor’ diyorlar.
Bu ne biçim bakım onarım çalışması da bir türlü bitmiyor?. Ne zaman bitecek bu bakım onarım?. Yeter artık.”
Demireli Köyü sakinleri

Telefonuma ne oldu?..


“Generalmobile marka telofonum arızalandı. KVK’ya götürdüm. Aradan üç ayı geçti haber yok. Tekrar KVK bayiine gittim sordum. Geri dönüşüme gittiğini söylediler. Oysa benim bundan haberim yok.. Bu nasıl anlayış. Çünkü daha garanti kapsamı içinde. 
Yaşadığım bu sorunu yayınlarsanız sevinir ve çözümünü dilerim.” 
Yusuf KARATAŞ

Büyükşehir ve Yıldırım’a!.


“Yıldırım, Mollaarap Mh.’nde Büyükşehir ve Yıldırım Bld.’nin yaptırdığı Çobanbey Dinlenme ve Çocuk Parkı giriş tabelasının bir metre kadar yanına yeşil bir direk üzerine bir baz istasyonu konuldu. 
Şimdi küçük çocuklarımız baz istasyonunun yarattığı tehlikeler altında. Buna nasıl izin verildi anlaşılır gibi değil.
Oysa, Danıştay’ın aldığı bir kararla baz istasyonlarının iptali belediyelerin elinde. 
Bu konuda 25 Kasım 2015 tarihinde gazeteniz BURSA Hakimiyet’te Tüketici Derneği Bşk. Sn. Sıtkı Yılmaz’la ilgili bir haberde ev, hastane, okul ve parklara yakın yerdeki baz istasyonlarının iptalini isteyenlerin belediyelere başvurması önerildi.
Bizler de bu baz istasyonunun parkımızdan sökülmesi için belediyelerimizin dikkatini çekiyoruz. Saygılar.”
Çevre sakinleri adına Özcan TARZAN