Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Metruk binalar öğrenciler için çok tehlike yaratıyor
05 Ocak 2015 Pazartesi, 07:34
“Osmangazi ilçemizdeki Demirkapı Mahallesi’nde bulunan Turgut Yılmazipek Yatılı İlköğretim Okulu bahçesinin içinde bulunan ve birkaçı terk edilmiş harabe yapılar güvenlik açısından tehlike arz etmektedir. 


Bu metruk binalardan kız öğrencilerin kaldığı pansiyona girmek sadece birkaç adımdır. 
Osmangazi Belediye Meclisi’nde gündeme taşıdığımız ve acilen kamulaştırılıp gerekli işlem ve tedbirlerin uygulamaya konulmasını istediğimiz binaların konumu çekip gönderdiğimiz fotoğrafta net şekilde görülüyor..

Konu ile ilgili tüm makam sahiplerini herhangi bir acı olay yaşanmadan acilen göreve davet ediyoruz.”
Cemil AYDIN MHP Osmangazi Bld. Meclis Üyesi Grup Sözcüsü

***


TEŞEKKÜR PANOSU

SAĞ OL UEDAŞ  VE BİR UYARI


“Konuralp Caddesi, Pınarbaşı Mezarlığı yanında oturmaktayız. 
30 Aralık akşamı kar yağışından sonra yağan karın ağırlığına dayanamayan bir ağaç ortadan bölünerek yola düştü. Düşerken elektrik kablolarını kopardı. Kopan kablolar alev alarak evimizin duvarına kadar geldi. 
Evimiz beton olduğu için duvara gelen ateş büyük tehlike yaratmadı.. Ya ahşap evlerden birine denk gelseydi ne olacaktı? 
Bölgemizdeki evlerin çoğu eski ve ahşap.. Böyle bir durumda olacakları lütfen bir düşünün!
Yol boyuna bakan ağaçların çoğu çok yaşlı ve rüzgar, kar, lodos gibi havalarda parçalanmamaları ve tehlike yaratmamaları mümkün değil..
Yetkililerin bu konuda acil olarak eylem almalarını rica ederim.
Son olarak kopan kablo ve kesilen elektriklerden sonra sabahın 05’ine kadar çalışan ve tekrar elektrik sağlayan UEDAŞ onarım-bakım ekibine teşekkürler. 
İşlerini layıkıyla yaptılar. Elleri dert görmesin. Saygılarımızla.”
Alipaşa Mah. sakinleri

***

TEMENYERİ PAZARINA NE OLDU?


“Maksem bölgemizde, Temenyeri karşısında salı günleri kurulan bir pazaryerimiz vardı. 
İki sene kadar önce kapalı pazaryeri yapılacak diye salı pazarına gelen esnaf İpekçilik Caddesi civarında sokak aralarına alındı. 
İki senedir pazarcı esnafı, mahalleli ve alışveriş yapan halk çok zor durumda bulunuyor. 
Bazı pazarcı esnafı bu yüzden satmak için mal getirmiyor, tezgahını artık açmıyor.. Çoğu esnaf da müşterisini kaybetmiş durumda..  
Uzun senelerden beri var olan pazar yerimizi neden elimizden aldılar?. Kapalı pazaryerinden artık vazgeçtik. Pazaryerimizi istiyoruz. Bu da bize yeter..” 
M.ŞEKER

***

DURAK VAR AMA OTOBÜSÜMÜZ YOK


“Kar yağışının başlamasıyla birlikte Gürsu TOKİ Konutları sakinlerinin ortak problemi şöyle:
Yollarda perişan olan vatandaşlar.. Okulda adeta rehin kalan öğrenciler, elektriği saatlerce kesik kalan bir bölge..
Ulaşım ise tamamıyla felç.. Evine çıkan bir daha tekrar evinden nasıl çıkıp iıneceğini, inenler de nasıl çıkacağını düşünüyor.. Evet, burası  Gürsu TOKİ konutlarının buluduğu ve adeta unutulmuş bir bölge. 
Yetkililerden aylardan beri kısa bir yol istemekle ne kadar haklı olduğumuz tüm netliği ile ortada.. Ayrıca durağımız da var ama otobüsümüz yok!.. Bu nasıl iş, anlayabilmek gerçekten çok zor?
Sayın yetkililer ulaşım sorunumuzu ne zaman çözeceksiniz?. Yeter artık. İnsafınıza sığını-yoruz..”
TOKİ Gürsu sakinleri

***

TRAFO GÖLCÜĞÜN İÇİNDE KALIYOR


“Nilüfer ilçesi, Barış Mahallesi’ndeki Şehit Üsteğmen Mesut Beyazıt Caddesi üzerinde bulunan bir elektrik trafosu yağışlı havalarda yolda oluşan geniş ve derin bir gölcük içinde tamamen kalarak büyük bir tehlike arzediyor.
Buradaki yolda meydana gelen olumsuzluk nedeniyle yağmur-sel suları buraya birikince elektrik trafosu adeta bir adanın ortasına inşa edilmiş gibi. 
Bunun yanı sıra buradan geçmeye çalışan bütün yaya vatandaşlara da resmen çile çektirtiyor.
Yolda meydana gelen olumsuzluğun giderilmesi ile hem elektrik trafosunun yarattığı tehlike sona erecek, hem de yaya vatandaşlar çektikleri sıkıntıdan kurtulacaklardır.
Nilüfer Belediyesi ile UEDAŞ yetkililerine durumu saygılarımla sunuyor ivedilikle gerekli iyileştirmenin yapılmasını önemle rica ediyorum.”
Binnaz DEĞER

***

KALDIRIMDA YÜRÜRKEN O DİREK ÇARPABİLİR!  


“Acemler BursaRay İstasyonu otobüs durağı karşısındaki yaya kaldırım üzerinde tamamen yan yatmış bir demir direk var.
Demir direk öylesine yatmış ve eğik bir hale gelmiş ki buradan geçen ve direği fark etmeyen bir yaya vatandaş başını hemen çarpabilir, beklenmedik bir kaza sonucu hiç olmadık şeyler yaşanabilir..
Tabii, gece karanlığında bu eğilmiş ve tehlike yaratan direği görebilmek çok da zor. Tehlike gayri ihtiyari artıyor yani..
İlgililerin lütfen ilgilerine ve bilgilerine..”
Yakup AYBEY