Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Muhtar Mithat Arı arı gibi çalışıyor
15 Ağustos 2015 Cumartesi, 08:39
Marmaracık Mah. Muhtarı Mithat Arı’dan bol fotoğraflarla süslü bir mail aldım.
Muhtarlığa seçildiğinden bugüne yaptığı tüm çalışmaları anlatan Arı, gerçekten arı gibi çalışmış maşallah. 
Aman nazar değmesin diyor ve muhtarımızın çalışmalarına şöyle kısaca bir göz atıyoruz.
*** 
“15 ay gibi bir zamanda mahallemize estetik değer katması ve örnek olması için ciddi girişimler yaptık. Tüm komşularımızla birlikte mutluluğu da hüznü de birlikte yaşadık.
Birlik, beraberlikle yapılan çalışmalarımızın birkaçını sıralamak isterim: 
1-Hıdrellez Şenliğimiz, 2-Ramazan iftarımız, 3- Köy Konağımız ve cami şadırvanımız boyanması. Köy Konağı merdivenlerinin yapımı. 4- Düğün salonuna 500 sandalye alımı, 5- İki çeşme yapımı, 6- 150 tane çam, 5 de çınar fidan dikimi. 7- İçme suyu şebekesi bakımı.
Bunları hep ekip arkadaşlarımızla yaptık. Şimdi de duyarlı büyüklerimizin katkılarıyla eski köyümüzdeki cami tadilatı, şimdiki camimizin çatı onarımı, mesire yeri girişimlerimiz sonuçlanmak üzere. Gençlerimiz için halı saha talebimiz de yatırım programında. 
Marmaracık çok eski ve tarihi bir köyümüzdür. 30 yıl önce yenı yerleşim yerine taşındık. Herkesi güzel köyümüze ve onlara yaratılan güzellikleri görmeye davet ediyoruz. 
***
İletinin özeti işte böyle. 
Doğrusunu isterseniz sevgili okurlarım; bu ileti ve bazı fotoları arı gibi çalışan muhtar Arı’ya doping olsun ve bıkmadan-usanmadan da örnek çalışmalarına devam etsin diye yayınlıyorum.
Hadi bakalım, kolay gelsin. 
Yolun ve bahtın açık olsun muhtar emmi!.Güzel  sözler

*- “Akıl vermek kolay, örnek olmak zordur..” 
..
*- “Önce doğruyu bilmek gerekir.. Doğru bilinirse yanlış da bilinir. Önce yanlış bilinirse doğruya ulaşmak çok zordur.
..
*- “Kendi gideceğin yolu iyi öğren. Sonra başkasına öğretmeye kalk.”

*- “Önemli olan yere düşüp düşmemen değil, tekrar ayağa kalkıp kalkamamandır.” 
..
*- “Paylaşılan bir sevinç iki kat oIur, paylaşılan bir acı da yarıya iner.
(Teşekkürler Yağız ERDENER)

Yeni çıkan kitaplar

‘YEŞİLÇAM AŞKLARI’:- Ünlü sinema yazarı Agah Özgüç ‘Yeşilçam Üçlemesi’nin son kitabı olan ‘Türk Sinemasında Yeşilçam Aşkları’ isimli yeni eserini tamamladı ve kitap Horizon Yayıncılık’tan okurlara sunuldu.
Türk sineması tarihinde yaşanan büyük aşkların anlatıldığı kitapta, geçmişten bugüne kadar beyazperdenin tüm yıldızlarının bilinmeyen yönlerini de anlatan kitap sinema tarihimize de ışık tutuyor.  

‘TABULAR, KORKULAR ve KADINLAR’:- Ülkemizde yaşayan kadınların yaşadıkları dramlar ve onları çeşitli konularda engelleyen güçler neler?. Ayrıca kadınlara uygulanan şiddet olayları neden kaynaklanıyor?. Tüm bu konular yazar Zehra İpşiroğlu’nun büyük bir araştırma sonucu kaleme aldığı ‘Tabular, Korkular ve Kadınlar’ isimli kitabında. Kitap, ‘E Yayınları’ arasında.. 

Cumartesi neşesi

UYANIK BİR HASTA:
- “İki eski dost bir gün yolda karşılaşırlar. Biri ‘sorma birader. İnan çok hastayım.. Param da kısıtlı, doktora gidemiyorum’
Arkadaşı ‘Doktor Ahmet Bey’e git. Hem ücreti uygun hem de ikinci gidişinde hiç para almıyor..’
Bunu duyan hasta adam hemen Doktor Ahmet Bey’in muayenehanesine gidiyor ve kapıdan girer girmez oldukça neşeli bir şekilde sesleniyor:
‘Merhaba doktor, işte yine ben geldim!..”
(Teşekkürler Müge KIVANÇ)