Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Nazlı Cadde'nin kaderi
06 Ocak 2020 Pazartesi, 08:51

"Çekirge Devlet Hastanesi önünde bulunan 2. Nazlı Cadde'de yolumuz her yağışta adeta bir gölet gibi oluyor.
Oysa bu caddenin 20 m.ilerisinde 1.Kanal Cadde'de yol baştan sona belediyemizce asfaltlandı ve çok güzel oldu.


Çekirge Devlet Hastanesi önüne kadar da bu yolun düzeltilerek göletten kurtarılması gerekiyor.
Oluşan geniş su birikintisi nedeniyle araçlar yolun soluna geçerek göletten kurtulmaya çalışırken büyük tehlikeyle karşılaşıyor.
Dikkate sunarım.."

Galip BULUT

DERSLERE DE AŞIK OLUNABİLİR

"Derslerini sevmeyen, sıkılan ve devamında başarılı olamayıp okullarına küsen öğrencilerin farkındalık düzeyini artırmak ve kalıcı motivasyonla bu olumsuzlukların üstesinden gelip başarılı olmaları için eğitimci yazar Recep Özkul, Turgut Yılmazipek Yatılı Bölge Ortaokulu'nda 'Derslere nasıl aşık olabilirim' konulu bir seminer düzenledi.


Esprili bir sunumla Özkul, 'hedefe giderken çıtayı her zaman yüksek tutun. Her şey kafada biter. Engeller karşısında caymayın, kazananlar hep devam edenlerdir' dedi. Aile sevgisi konusunda da etkili bir anlatım yapan Özkul öğrenci ve öğretmenlere kitaplarını imzaladı.
Seminer bitiminde Okul Müdürü Abdülhamid İspir de eğitimci yazara günün anısına bir teşekkür plaketi sundu..

BEKLENEN VEFA KONSERİ

Yarın gece Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde Türk müziği severlerin Bursalı önemli bir sanatçı için yıllardır beklediği büyük bir vefa konseri var.
Yüzlerce besteye imza atan ve Türk sanat müziğine gönül veren gençler yetiştiren, Bursa Belediye Konservatuvarı ve Musiki Cemiyeti'nde hocalık yapan Erdinç Çelikkol için Büyükşehir Bld.Orkestra Şb.Müd. Türk Sanat Müziği Bölümü'nce düzenlenen 'Sanata Adanmış Bir Ömür' konserinde ünlü sanatçı Ahmet Özhan sahne alacak..
Konser saat 20'de başlayacak.

AYDINLIĞI DA AYDINLATIYOR (!)

"Nilüfer, Çamlıca Mah.'ndeki Güldeste Parkı'mızda bulunan aydınlatma lambaları şimdilerde gündüz saatlerinde de yanmaya devam ederken adeta aydınlığı da aydınlatıyor(!).

Tasarruf önlemlerinin uygulandığı günümüzde aydınlatma donanımlarında oluşan bu tür arızaların olmamasını dileriz.."

Bölge sakini okur K.T