Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Nilüfer’de aynı yer hem sokak hem cadde
26 Temmuz 2016 Salı, 05:15
“Nilüfer ilçemizde daha önce İhsaniye Mahallesi 1. Yaprak Sokak olan adresimiz, yaptığımız girişimler sonucu İhsaniye Mahallesi Kanuni Caddesi olarak değiştirildi.
Fakat çekip gönderdiğimiz fotoğraflarda da açıkça belli olduğu gibi söz konusu kesimdeki tabelalarda caddemizin adı halen 1. Yaprak Sokak olarak yazıyor.Yanıltıcı mahiyetteki bu tabelaların acilen Kanuni Caddesi olarak değiştirilmesini sayın yetkililerden rica ederiz. 
Saygılarımızla sunuyoruz. “
Çevre sakinleri

Minibüsler hani bekleme yapamazdı?

“İşyerim Yalova’da olduğu için hafta arası hergün Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden kalkan araçları kullanıyor ve akşam saatlerinde de Bursa’ya dönüp oturduğum Muradiye-Çınarönü arasındaki ulaşımımı da BOİ’ye ait toplu taşım araçlarıyla yapıyorum.
Terminal’den çıkıp Jandarma tesisleri önünden ana yol yanındaki caddeye  çıkışta da BOİ şoförleri çok zorlukla karşılaşıyor.
Bunun sebebi tam virajda, dönüş noktasında Ovaakça ve Demirtaş minibüslerinin park edip yolcu beklemeleri. 
Oysa bu noktada bir de büyük uyarı işareti var ve bu işarette ‘minibüsler bekleme yapamaz’ diye bir yazı var. 
Var ama ona aldırış eden kimse yok. Bu yüzden BOİ işletmesi otobüsleri burada virajı alamıyor, geçemiyor, trafik tıkanıyor.
Böylesine trafik yoğunluğu olan bir virajda bazen de BOİ otobüsleri arka arkaya durağa girmek isteyince olanlar oluyor. Minibüs hareket etsin, gitsin, yol açılsın ve biz de geçelim diye bekleyip duruyoruz. Minibüs şoförü de yolu tıkadım diye hiç umursamıyor bile.
Minibüslerin burada yolcu bekleme yeri daha ileriye bir yere alınmalıdır. 
Veya yapılacak sıkı bir denetimle minibüslerin bu noktada durup beklemeleri kesinlikle önlenmelidir.
Bursa trafik yöneticilerine yaşanılan zorluğu aktarıyor ve gerekli tedbirlerin alınmasını rica ediyorum.”
Şadi Eşref YILMAZ

Başaran’da ziller çalıyor da çalıyor

Başaran Mh. minibüs durağında araçların kalkışı için sık sık çalan zil sesinin çok yüksek olması biz çevre sakinlerini çok rahatsız diyor. 
Bu konuda köşenizde yazdığımız şikayetlerimize zabıta tarafından uyarı yapılmış olmalı ki onbeş gün zil sesi alt seviyeye çekildi. 
Ama daha sonra tekrar sonuna kadar açıldı. Şimdi gece gündüz zil sesleri en yüksek seviyede çalıyor da çalıyor, bizleri rahatsız ediyor.
Yetkililerden ricamız, sorunumuzun şikayete bağlı olarak değil de kontrol eden sıfatıyla denetimi ve konuyu hangi telefon numarasından ilgililere ileteceğimizin bildirilmesi.
Saygılar sunarız.”
Çevre sakinleri