Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
O kart BuKart mı, bilinmiyor?..
23 Kasım 2015 Pazartesi, 07:14
“Şehrimiz devamlı değişip güzelleşiyor, yaşamı kolaylaştıran çeşitli uygulamalar günlük yaşantımıza kazandırılıyor. 
Bu fotoğrafı geçtiğimiz günlerde Altıparmak’taki BTSO binası önünde çektim. Anneler için bebek bakım kabini oluşturulmuş. Eşim adına sevinçle karşıladım. Kullanma talimatını okudum. Bir karttan bahsediyor. Bu kart nedir, BuKart’mı, bilemedik?. Kabini kullanma için gerekli ama farklı bir kartsa nasıl, nereden alınacak, meçhul. 

Bunu ilgililere bildirebilirseniz çok sevinirim. Bu kabinler inşallah vandalizmin kurbanı olmaz. Bakım ve temizlikleri zamanında yapılır, uzun ömürlü olur. 
Bu tip ekipmanları korumak üzere yakınlarına görünür şekilde kamera yerleştirmekte de yarar var. Çünkü; kötü düşünceliler bu yatırımlara zarar verebilir. Ama Mobese olursa tahripten vazgeçebilir, yatırımın ömrü uzun olur.  Tahrip eden de saptanıp cezalandırılır. Dikkate sunarım. Saygılar.”
H.M.

***

Belediyeye beşinci seslenişim


“Geçen 8-20 Ekim ve 4 Kasım’da yayınlanan şikayetimi tekrarlıyorum. Çünkü devam ediyor. İlgili Belediye’ye 5. kez sesleni-
yorum.
Yeniceabat Mh.’nde Büyükşehir Fidanlığı önüne iki ayrı hız yükseltisi yapıldı.
Fakat 6-7 m. mesafede ve caddeyi ikiye bölen çukur kapatılmadı. (Tankerlerin su doldurduğu yerin tam önü) 
Set yapanlar çevreyi hiç kontrol etmiyor mu?. Edilse çukur da kapatılırdı.
Çukur, yol karşısından fidanlığa elektrik hattı için açılmış ve asfaltlanmıştı. Fakat şimdi çöktü. Çökme sürüyor bir karış derinleşti. Araçları zıplatıyor, hasar veriyor. Lütfen sorun çözülsün.” 
İsmail LALE

***

Burulaş’tan otobüs isteği


“Kanalboyu sakinleriyiz. Buradan Muradiye Devlet Hastanesi’ne giden tek toplu taşım otobüsü yok. Hastane ve o bölgedeki okullarına gidecek olanlar çok güç durdumda kalıyor. Ciddi ulaşım sıkıntımız var.
Çevre köylere bile çalışan otobüslerimiz bölgemizde niye yok? Burulaş’ın dikkatine sunarız.”
Ayhan TÜRK

***

Ulucami otel mi?


“Tarihi Ulucami son zamanlarda bazı kişilerce adeta otel gibi oldu. 
Yaz-kış kutsal mekanda burada yatıp uyuyanlar var. Genelde evsiz barksız, sokakta yaşayan insanlar bu mekanı otele çeviriyor. 
Bazıları perişan halde, kirli kıyafetlerle halıların üzerinde uyuyor ve pis kokular halılara siniyor. 
Namaza gelenler bundan çok rahatsız. Ayrıca camimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler hayretlerini gizleyemiyor. 
Geçenlerde Ulucami güvenlik görevlileri camide uyuyan bir kişiyi uyarmış o da  sinirlenip taşıdığı bıçakla güvenlik görevlisini yaralamış diye duydum. 
Üzücü olayların yaşanmaması için cami adabına uygun kurallar getirilmesi gerek. 
Başta Sn. İl Müftümüz olmak üzere cami dernek yöneticileri ve yetkililere büyük iş düşüyor. Ulucami dahil tüm camilerimizin amacına uygun kullanımı gerekir. Kutsal birer mabet olan camilere yakışmayan davranışlara asla müsaade edilmemeli.”
Erdoğan EVCAN