Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Okur Dündar'dan Başkan Dündar'a
03 Ağustos 2018 Cuma, 07:55

"Doğduğumdan bu yana Demirtaş beldesinde yaşıyorum.
2009 yılında beldemiz belediyesi kapatılıp Osmangazi Belediyesi'ne devredildi.
İşte o tarihten bu yana beldemizde nüfusumuz yaklaşık 19 bin civarından şimdilerde 80 binlere kadar ulaşmış durumda.
Ağırlıklı olarak bitişik nizam olan yerleşim yerlerimizde nüfusla beraber orantılı olarak hizmetler yapılamamakta.
Osmangazi Belediyesi başta halı saha spor tesislerimiz olmak üzere, halkımızın eskiden önemli bir şekilde faydalandığı Kırantepe Ormanlık Piknik Alanı'nda yürüyüş yolları, dinlenme bankları, barbekü ve şelalesi ile başlıbaşına güzel bir tesis olan bu alanda gerekli iyileştirmeyi nedense yapmıyor. Burası maalesef kendi haline terk edilmiş durumda..
Bu yüzden günümüzde söz konusu yer çok güzel ve geniş bir piknik alanı olacağı yerde maalesef artık harabeye dönüşmüş bulunan binalarımız var. Ayrıca bölgede olumsuz yaşamlar içinde olan bazı gençlerimiz adeta cirit atıyor.
Belde belediyemiz kapatılırken yetkili kişiler bizim bu bölgemizde daha etkin hizmetler yapacakları sözlerini vermişlerdi.
Ama bırakın beklenen hizmeti; var olan tesislerimiz de kendi kaderine terk edilmiş vaziyette.
Bölgemizde yaşayan oldukça fazla sayıda genç kardeşlerimizin faydalanabileceği bir spor tesisimiz yok.. Halı saha için civar köylere gidip o sahalardan faydalanmaya çalışıyorlar.
Osmangazi Belediyesi Sayın Başkanı Mustafa Dündar'dan ricamız çok acil olarak Kırantepe Piknik Alanımız'ın geçmiş yıllardaki gibi bakımlı bir duruma dönüştürülmesi, eksikliklerinin giderilerek (tuvaletler, içme suyu, barbeküler, yürüyüş yolları ve ilave piknik masaları) bu yaz halkımızın kullanımına açmalarını talep ediyoruz.
Saygılarımızı sunarız.." Demirtaş sakinleri adına Mümin DÜNDAR

UEDAŞ, ORMANIMIZDA YANGIN TEHLİKESİ VAR
"Nilüfer ilçemizdeki, Çamlıca Mahallesi, Gün Sokak'ta bulunan bu elektrik direği büyük tehlike yaratıyor..
Fotoğafta da net bir şekilde görüldüğü gibi elektrik direğinin içindeki enerji kabloları kapak olmadığı için açıkta duruyor.
Allah muhafaza; bu kablolara yağmur veya kar suyu kaçarsa bir elektrik kontağının yaşanması olasılığı oldukça yüksek.
Daha da tehlikeli olan; bu direğin hemen yanında da gayet güzel bir çam ormanı var. Yetkililer derhal burası ile ilgilenmeli, direkte kabloların açıkta olduğu yere en azından bir kapak getirip takarak, kabloları güvenli hale getirmeleri lazım..
Ayrıca küçük çocuklar da merakla bu kablolara dokunursa çok ciddi durumlar yaşanabilir.
Gerekli önlemin acilen alınmasını rica ederiz." Çevre sakinleri adına Merve R.

ALO,BURASI NİLÜFER
BARFİKS HEMEN BU AY:-
"02.08.2018 (dün) tarihli gazeteniz köşesinde okurunuz Çiğdem S. ve arkadaşları' imzası ile yayınlanan 'Sayın Bozbey Lütfen Barfiks' başlıklı 'barfiks spor aleti talebi' ile ilgili gerekli montaj çalışması Ataevler Barış Mahallesi, Dalyan Park'a ağustos ayı içerisinde yapılacaktır.
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz." Nilüfer Bld. Basın Bürosu

İZNİK ESNAFINA HAYIRLI İŞLER!..
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, sabah mesaisine saha çalışmaları yürüten İletişim Merkezi ekipleriyle esnafları gezerek başlıyor ve onlara hayırlı işler dilerken yaşadıkları sorunlarını ve isteklerini de dinliyor.
Geçtiğimiz haftalarda saha çalışmalarına başlayan ekipler mahalle ve sokakları dolaşarak zaman zaman vatandaşların evlerine konuk da oluyorlar.
Ziyarette ekipler vatandaşlara sorular yönelterek istek ve şikayetlerini formlara işleyerek işleme alıyor.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da her fırsatta bu ekiplere eşlik ettiiği için vatandaşların övgülerini alıyor.

ALO,BURASI OSMANGAZİ
SUKAYPARK'A YÖN TABELASI:- "Bursa Hakimiyet Gazetesi'nin 26 Temmuz 2018 tarihli sayısındaki köşenizde 'Sukaypark'a Tabela Gerek' başlığı ile bir okurunuzun yakınmasına yer verilmiştir.
Bahse konu olan Sukaypark tesisine yönlendirme tabelası için belediyemiz Ulaşım Müdürlüğü'nün ilgili ekiplerince gerekli çalışma, program dahilinde yapılacaktır.
Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuyu bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dileriz."
Osmangazi Bld. Basın Yayın Halkla İlşk. Md.