Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ördek gibi suların içindeyiz!..
18 Ocak 2016 Pazartesi, 07:38
"Gazetenizdeki köşenizde zaman zaman Mihraplı Hüdavendigar Parkı ile alakalı olarak okuyucu şikayetleri ve önerileri yayınlanıyor. 
Benim de yetkililerden bir ricam olacak.. 
Kazalara davetiye çıkardığı için ricamın yapılmasında büyük yarar görüyorum. Otoparklara girişlerde ana yoldan dik olarak dönüş yapmak gerekiyor. Bu durum dönüşü yavaşlattığı gibi, o sırada otoparktan çıkış yapan araç var ise istenmeyen durumlar oluşabiliyor. Ayrıca otoparklar daha henüz yeni yeni kullanılmasına rağmen derin çukurlar var ve içleri yağmur suyu ile doluyor. 
Araçların da tekerleri zarar görüyor, yayalar ise araçlardan inince ördek gibi birikmiş pis suların içinden geçmek zorunda kalıyorlar. Gönderdiğim fotoğrafım da bunun belgesidir.
Yapılacak küçük onarımlarla bu sorun kolayca halledilir. Ana yoldan dönüşlerde tekerlekler kaldırımdaki kota çarparak çıkmak zorunda kalmamalı.  
Biraz asfalt ile rampa yapılsa tekerlekler hiç zarar görmeden araçlar otoparka giriş-çıkış yapabilirler. Bu basit öneriler gözden kaçmış olmalı. 
Umarım sesimizi yetkililere duyurur, hayırlara vesile olmamızı sağlarsınız.
Saygılarımla.."
Faik D.

Budama atıkları toplama programı


Nilüfer bölgesinde site bahçelerinde yapılan ağaç budama çalışmaları sonrası artan atıkları toplamak için Nilüfer Belediyesi program hazırladı.
Program bugün Beşevler, Altınşehir, Ertuğrul mahalleleriden başlatılıyor.
Yarın da Çamlıca, Odunluk, Gümüştepe, Cumhuriyet, Barış mahallelerinde budama atıklarının toplanması yapılacak. 
Sırayla diğer semtlerde de aynı çalışma hafta içinde her gün gerçekleştirilecek.
Bu konuda yakınmalarda bulunan okurlarıma durumu aktarıyorum
E.Ö

UEDAŞ'ın dikkatine!


"Mustafakemalpaşa ilçemizdeki Demireli Mahallesi sakiniyim. Buradaki çıkmaz sokakta oturuyorum. Uzun zamandan beri sokağımızda evimizin tam dibindeki elektrik direği çok tehlikeli oluyor. Direğin bir ucu çatı ile temasta ve bir kısmı çatının içinden geçiyor. Duvara tam anlamıyla sıfır. 
İki ay önce  UEDAŞ'ın Mustafakemalpaşa İlçesi Şube yöneticilerine gidip durumu anlattım ve önlem alınmasını istedim. Gelip baktılar ve haklı olduğumu belirtip 'hemen düzeltilmeli' dediler. Ama aradan onca zaman geçti bir daha gelen giden yok. 
Özellikle lodos fırtınalarında başımıza bir hal gelecek diye çok korkuyoruz. Çünkü elektrik direği ve telleriyle adeta iç içeyiz. 
UEDAŞ ekiplerinin duruma acilen el atmasını rica ediyorum. Saygıyla."
Gürsel TANAYDIN