Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Parkımıza aydınlatmanın yapılmasını istiyoruz...
22 Ekim 2014 Çarşamba, 08:34
Nilüfer ilçemizde yaşadığımız için çok gururlu ve çok mutluyuz...
Çünkü belediyemizin yaptırdığı birçok irili-ufaklı yemyeşil parklarda sporumuzu yapıyor, çok güzel vakit geçiriyoruz. 
Emeği geçenlerin ellerine, yüreklerine sağlık. 
Bu parklardan bir tanesi de Beşevler bölgemizdeki Cephanelik bölgesinde bulunan Konak Mahallesi’ndeki Ihlamur Çocuk Parkı. 

Cephanelik denilen kesim ormanın hemen altında yer alıyor. Küçücük atıl bir alan hem yeşillendirildi, hem de çocuk parkı yapılarak çocuklarımızın istifadesine sunuldu. 
Bu parkın tek bir sorunu var. Geceleri aydınlatması olmadığı için yaz mevsiminde çocuklarımızı akşamları parka çıkaramıyoruz. 
Ayrıca uzun yaz gecelerinde karanlıktan istifade eden birtakım haylaz gençlerin ateş yakıp gürültü çıkardıkları bir yer haline geliyor. 
Geceleri aydınlatılması sağlanırsa hem çocuklarımız güneş battıktan sonra da bu parktan istifade ederler hem de asayiş sorunu bir nebze olsun çözüme kkavuşturulur.
Sayın ilgililerin iddikatlerine sunarız.
Saygılarımızla..”
Çevre sakinleri adına Sinan BARIŞIKER

***

GÖRME ÖZÜRLÜLER İÇİN ACI SÜRPRİZ


“BursaRay hafif raylı sistem seferlerinin Gürsu’ya da uzatılması sebebiyle Büyükşehir Belediyemiz’e teşekkür ederiz.
Fakat buradaki istasyondan çıkışta büyük emekler ve paralar sarfedilerek yaptırılan kaldırımlara uygulanan görme engellilerin de rahaktça yürümelerini güvenli bir şekilde sağlama amaçlı sarı, oluklu yer karolarının bitim noktasında adeta bir minik uçurum var.

Eğer bu oluklu sarı yer karolarını bastonlarının ucuyla izleyip yürüyecek olan bir görme özürlü vatardaşımız karoların bittiği yerde herhangi bir önlem alınmadığı için oldukça çukurda kalan yere düşebilir.
Yapılan bu tür önemli çalışmalarda daha da dikkat edilmesi ve hassasiyet gösterilmesi gerekiyor.
Sayın ilgili makam sahiplerini uyarıyor ve gerekli önlemlerin alınmasını rica ediyorum.”
Nevruz İLİMDAROĞLU

***

ÖĞRENCİLERİN BOŞ VAKİTLERİ


“Devlet okullarımızın tümünde öğrencilerin öğle tatilleri veya ders boşluklarında vakitlerini geçirebileceği kapalı ve öğretmenlerin de kontrolleri altında bulunan kantin, salon veya sosyal yerleri yok mu acaba, merak ediyorum?.
Çünkü bazı semklerdeki tanık olduğum manzaralar beni ve tüm öğrenci velilerini üzüyor. Gençler mahalle aralarında, sokaklarda amaçsız bir şekilde dolaşıyor. Maalesef sigara gibi kötü alışkanlıklar içinde olanlara da rastlıyorum.
Devlet okullarımızın tümünde öğrenciler için salon şeklinde sosyal alanlar olsa ve buralara bilgisayar donanımları konulsa, müzik yayını da uygun şekilde yapılsa veya daha iyi çözümler üretilebilse çok iyi olabilir düşüncesindeyim.
Zira geleceğimiz tamamen gençlerimizin elinde. Onları iyi yeiştirmek zorundayız.
Tüm sorumlu makam sahibi yöneticilere saygı ile duyururum.”
Kemal BAŞEREN

***


TEŞEKKÜR PANOSU

BAŞKANIMIZ VE MUHTARIMIZA..


“Bir hayvansever olarak Nilüfer Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bozbey’e ve oturduğumuz Nilüfer, Barış Mahallesi Muhtarı Sayın Hasan İlden’e açık teşekkürlerimi köşenizden duyurmak istiyorum.
Muhtarımız ilettiğim bir talebimi hemen belediyemize ulaştırdı. Bunun üzerine Belediyemiz de Dalyan Parkımıza güzel bir ‘kedi evi’ yapımını gerçekleştirdi ve hizmete sundu.
Çok teşekkürler ederim.” 
Nesrin KARA

***

ÇÖKMÜŞ KALDIRIM TEHLİKE YARATIYOR


“Nilüfer ilçesi, Yıldırım Caddesi’ndeki Pimapen Öner Çelik isimli işyerinin önünde bulunan parke taşı döşenmiş kaldırımın hali uzun zamandan bu yana fotoğrafımızda görüldüğü gibi aynen bu şekilde duruyor.
 
Çökmüş olan taşlar her geçen gün biraz daha artıyor.. Çökük ve dağılmış yerler devamlı genişliyor.
Bu durumdan ötürü kaldırımdan gelip geçen yaya vatandaşlarımız için de doğal olarak tehlikeli durumlar yaşanabiliyor..
Farkında olmadan burada oluşan boşluklara basan vatandaşlarımız tökezliyorlar ve tehlike atlatıyorlar. 
Onarımın yapılmasını rica ediyoruz. Saygılarımızla..”
Bölge sakini  vatandaşlar