Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Saltanat Kapı’da kural tanımayan resmi otobüs
11 Ekim 2016 Salı, 04:53
“Daha önce de köşenizde bu soruna değinmiş ve Osmangazi Belediyesi de gönderdiği yanıtında turist otobüsü için uygun bir yer bulacağını belirtmişti.
Aradan günler, aylar geçti manzara aynı. Sorunu hatırlatmak gerekirse:
Şehir turu için dizayn edilmiş otobüs Tophane Cad. Saltanat Kapı önündeki park edildiği alan ile sürücülerin trafik lambalarını görmelerini engelliyor ve yayalar kendilerini kırmızı ışıktan habersiz olan araçların önünde buluyor.
Gönderdiğimiz fotoğrafta da bu çok net şekilde belli.. Öte yandan; otobüsün arka kısmında kalan Ortapazar Caddesi’ni kullanan sürücüler için de resmen bir ‘kör nokta’ oluşuyor..
Bu otobüsün park ettirildiği alan, dünyaca kabul edilmiş trafik kurallarını hiçe sayıyor, trafik polisleri ise konunun belediyeye bildirilmesi gerektiğini savunuyor.
İlgili belediyenin aradan geçen günler ve aylar sonrasında konuya duyarlı olmadığı açıkça görülüyor.
Burada bir can kaybı olmasını önlemek adına gerekli çalışmaların hızlanmasını yetkililerden umut ediyorum...”
Alp GÜNALP

Yıldırım Bld. ve havai fişekler...

“4.10.2016 tarihli Bursa Hakimiyet gazetesindeki köşenizde yayımlanan “Havai Fişek Gösterileri” başlıklı, Mollaarap Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşımız Özcan Tarzan’ın atılan havai fişeklerden duyduğu rahatsızlığı konu alan şikayet yazısı Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce incelenmiştir.   
Şikayete istinaden Bursa İl Mahalli Çevre Kurulu’nun 8/9/2015 Tarih ve 71 Sayılı Kararı ve 18/11/2015 Tarih ve 29536 Sayılı Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği gereğince havai fişek vb. ürünlerin kullanımı yasaklanmıştır. 
Bu itibarla ilçemiz dahilinde havai fişek kullanan işyerlerine yönelik denetimler tarafımızca yapılmaktadır.
Bilgilerinize sunarız.”
Yıldırım Bld.Basın Yayın Halkla İlşk. Md.

UÜ’de öğle paydosu sorunu...

“Uludağ Üniversitesi’ndeki sağlık kuruluşlarının yaptığı çalışmalar övgüye değer.. 
Ben bir özel sektör çalışanıyım. Sağlığımız için her zaman izin alamıyoruz. Öğle arası kan vermeye gitmek istediğimde önce poliklinik hesabı açtırmam isteniyor fakat öğle arasında polikliniklerde bilgi işlemlerde hiç kimse bulunmuyor. 
Bilgi işlemi arayıp telefonla hesap açtırmak istediğimde yasak olduğu söyleniyor. 
Kan verme laboratuvarında nöbetçi var ve kan verebiliyoruz. Fakat poliklinik bilgi işlemden hesap açılmadan işlem yapılamıyor. 
Bu durumda kan veremeden geri geliyor ya da bir saat bilgi işlemin açılmasını bekliyoruz. Bu sorunla karşılaşmamak için ya poliklinikten sadece kan vermek için hesap açılması iptal edilmeli ya da hesap açma işlemi laboratuvarda kan verme işlemi yerinde yapılmalı. 
Veya poliklinik bilgi işlem birimindeki personel zaten genelde iki kişi olduğundan öğle paydosuna sıra ile, nöbetleşe çıkabilirler.      
Bu uygulanırsa poliklinik bilgi işlem boş kalmaz. Konu hakkında sayın ilgililerin yardımını rica ediyoruz.”
Sürekli tedavi gören hastalar adına Kenan MUTLU