Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘Şarkılar sizi söyler!..’
15 Ekim 2016 Cumartesi, 04:57
Muzaffer İlkar’ın güzel bir nihavendi vardır. Fakih Özlem’in adeta oya gibi işlediği güfte ‘Şarkılar seni söyler/ Dillerde nağme adın’ diye başlar..
Koskoca bir yaz sezonu yaşanırken dinlediğimiz en güzel şarkılarda da hep Nilüfer Kadın Korosu’nun bülbül seslerini anımsadık desem abartmış olmam...
Yurtiçi ve yurtdışındaki sayısız konserleriyle harikalar yaratan Nilüfer Bld. Kadın Korosu da tatili noktaladı. Yeni sezon geçenlerde neşeli bir kahvaltının ardından ilk dersle başladı.
Kim bilir bu sezon ne güzellikler yaşatacaklar yine.Koro üyeleri 2016-2017 sezonu için ders başı yaparken önce Konak Olimpik Restoran’da kahvaltıda buluşup hasret giderdi. Ardından da ilk dersle birlikte yeni sezon hazırlıkları start aldı.
Şef Dr. Aysel Gürel, koronun 10. yılının kutlandığı geçtiğimiz sezondaki başarıları sonrası yeni sezonda da yine çok farklı konseptle izleyici karşısına çıkacaklarını söyledi. 
Gürel, “Geçen sezon izleyicilere keyifli anlar yaşatabilmek adına çok çalıştık. Yaz döneminde koro olarak Makedonya’da Ohrid Müzik Festivali’ne katıldık. Yorgunluklarımıza değdi. Başarılı bir sezonu geride bıraktık. Bugünkü kahvaltıyla birlikte yaz tatilimiz sona erdi. Hasret giderdik. Hızla hazırlıklara girişiyoruz. Yeni sezonda yine farklı konseptle Bursalıların karşısında olacağımız için çok heyecanlıyız” diye konuştu.. 
Başarılar. Yürekten başarılar..

Yeni bir kitap

‘BİR TÜRK KADINININ AVRUPA İZLENİMLERİ’: - 1900’lü yılların başında Avrupa’yı karış karış gezen izlenimlerini yazan, çeşitli davetlere katılan, önemli çevrelerle sıkı dostluklar kuran, fikir tartışmaları yapan, altı ayrı dilde de yazıp konuşabilen, piyano ve ut konusunda da uzman bir isim olan Zeynep Hanım’ın anılarını Nuray Fincancıoğlu çevirdi. 
Everest Yayınları arasında yayınlanan ‘Bir Türk Kadınının Avrupa İzlenimleri’ni okurken o yıllarda sizler de adeta bir Avrupa gezisine çıkmış kadar olacaksınız.

Güzel sözler

* “Bu gece, seni üzen şeyleri düşünerek uyuma. Ve bir gün, biriyle, daima mutlu olacağını düşünerek uyu. Çünkü mutlaka bir gün, biriyle, daima mutlu olacaksın. “   
* Önüne çıkana engel dersen, takılıp düşersin. Basamak dersen, bir basamak yükselirsin.”  
* “Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edersiniz. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders.”
Teşekkürler S.Tuna ESMER

Komik ama gerçek

* YARIM kilo bal için arılar iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorunda.
* “YENİ Zelanda’da dört milyon insan 70 milyon koyunla birlikte yaşıyor.”
* “ÖRDEKLERİN vak vak sesleri asla yankı yapmaz. Nedeni ise çözümlenemiyor.”
Teşekkürler Nilhan SADAK

Çok güzel geçen sınav

“Üniversiteye giriş sınavından kan ter içinde çıkan gence babası sordu:
‘Oğlum nasıl geçti sınavın?.’
Genç delikanlı, hafif sitemkar bir cevap verdi:
‘Çok iyiydi babacığım.. Anlatamam.. O kadar iyi geçti ki genel istek üzerine seneye bir daha gireceğim!..”