Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Su şehri Bursamız’da çeşmelere biraz özen
10 Mart 2015 Salı, 08:26
“Bursa’nın birçok caddesinde çeşmeler var. 
Bunların bir kısmı elden geçirildi, bakımı yapıldı ve halkın istifadesine sunuldu. Örneğin; Balibey Hanı’nın hemen arkasında Tophane’ye çıkarken elimizi yüzümüzü yıkadığımız, pırıl pırıl çok güzel bir çeşme daha yeni elden geçirilmişti. 
Geçenlerde bir hafta sonu oradan geçerken bir musluğun tepesinin olmadığını, diğer bir musluğun da poşete geçirildiğini ve çeşmenin suyunun tamamen kesildiğini gördüm. Sanıyorum ki bu çeşmeler kendini bilmezler tarafından insafsızca tahrip edilmiş. 
Yok yere bunca insanın hakkına giriyorlar. İlgili belediyemiz de daha basit ama kolayca tahrip edilemeyecek, yerinden çıkartılıp çalınması zor ve uzun ömürlü çeşmeler kullanabilirse belki tahribatın önüne geçebilir. 
İlgili çeşmelerin tekrar kullanıma açılmasını rica ediyoruz. 
Saygılar.” - İslam TÜRE

Alo, burası Büyükşehir

ÇELTİK:- “19/2/2015 tarihinde yayınlanan ‘Çeltik yolunda derin bir çukur’ başlıklı okur yakınması incelenmiştir.
İlgili gazete kupüründe bahsedilen adresteki asfalt onarımı ilgili ekiplerimizce  yapılıp sorun giderilmiştir.” 
**
SORUN GİDERİLDİ:- “27/2/2015’te yayınlanan ‘Otobüsten iniş göle atlar gibi’ başlıklı okur şikayet yazısı ilgililerce incelenmiş ve yağmursuyu ızgarası, bakım onarım ekiplerimizce temizlenerek sorun giderilmiştir.  
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.”
Büyükşehir Bld.Basın 
Halkla İlşk.Şb. Md.

Tehlikeli kavşakta  çarpışan çarpışana

“Nilüfer, Karaman Mah. Zafer Sk. Nedim Öztan İÖ. Okulu arkasında kalan kontrolsüz kavşakta hız kesici set ve trafik lambası olmayınca burada haftada bir veya iki kez yaralanmalı ya da maddi hasarlı kazalar oluyor.
Bu kavşak yanında bir ilkokul olmasına rağmen çevresinde bir tane dahi yaya geçidi yok. Bu durum da okula giden çocuklarımız için büyük bir tehlike. Nilüfer Bld.’ne yaptığım başvurulurda bu konu ile Büyükşehir Bld.’nin  ilgilendiğini belirttiler.
Daha sonra Büyükşehir Bld’ne yaptığım başvuru sonucunda konunun değerlendirildiği ve trafik şubeye iletildiği söylendi.
Ama bu geri dönüş üzerinden birkaç ay geçti fakat hiç gelişme yok. Kazalar olmaya devam ediyor.
Kavşakta 2 hafta önceki yaralanmalı bir kazanın fotosunu köşenize gönderiyorum.
Yetkililerden acilen bu kavşak için gerekli trafik lambası, yaya geçidi ve hız kesicilerin konmasını bekliyoruz. Saygılar.”
Soner KEZBAN

Güvenlik yok, park kapansın

“Geçen hafta köşenizde Çekirge Mah. Armutlu Meydanı BOİ  durakları altında Osmangazi Bld.’ne ait parkla ilgili yazı yayınlandı. Teşekkür ederim. 
Ancak, içimize doğmuş gibi 6.3.2015’te durakta beklerken münakaşa sesleri duyunca ne var diye parka indim. Gündüz vakti WC’nin camı kırılıp içeri girilmiş ve  paraları alıp gitmişler. WC görevlisi polise şikayette bulununca gelmişler,incelemişler. Ama birazdan malum şüphelileri bırakmışlar.
O kişiler de daha sonra tekrar buraya gelip WC görevlisi yaşlı amcaya neden şikayet ettin diye hakaret etmeye başlamışlar. Yükselen sesler bundan dolayı idi. İnanın o park eski bakımsız haliyle daha güzeldi ve hiç değilse bu kişiler rahatça orada oturup her tür keyiflerini yapamıyorlardı. 
Çevre sakinleri olarak o parkın kapatılmasını istiyoruz. Çünkü çocuklarımız veya torunlarımız hiç değilse bu kişileri görmemiş olurlar. Saygılar.” 
Adının açıklanmasını 
istemeyen bir okur

Yıldırım’dan eksik cevap

“5.Mart.2015 tarihli gazetenizdeki köşenizde ‘Sn. Edebali lütfen sesimizi duyunuz!’ başlıklı okur yakınması ilgili müdürlüğümüz tarafından değerlendirilmiş 
ve Piremir Mahallesi, Pakyol Sokak’taki bozuk asfaltta iyileştirme çalışması yapılmıştır.”   
Yıldırım Bld.Basın Yayın 
Halkla İlişkiler Müdürlüğü
***
Not: Okurumuz asfalt onarımına değil, göçme tehlikesi olan yolda istinat duvarı eksikliğine dikkat çekmişti.
Dikkate sunarım.- E.Ö

UEDAŞ’ın dikkatine

“Osmangazi ilçesi, Küçükbalıklı Mah. Okul Cad. 106 no önündeki aydınlatma lambası  yanmıyor. 
Yine Okul Cad. 1. Şimşek Sk. 15 ve  21 kapı no’lu işyerleri önündeki  sokak aydınlatma lambaları  yanmıyor. Onlar da  arızalı..   
Bu kesimler geceleri çok karanlık.. Buradan gelip geçenler tedirginlik içindeler. UEDAŞ’tan (Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.) ricamız arızalı sokak aydınlatmalarının bir an önce onarılması.  Peşin teşekkürlerimizle.”
Çevre sakinleri