Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Su ucuzladı dendi ama daha az su alabildim!..
14 Şubat 2019 Perşembe, 07:07

Yıldırım ilçemizde ikamet ediyorum. Evime ait su sayacım kartlı sistemle çalışıyor. Şubat ayı itibari ile su ücretlerinin yüzde on oranında ucuzlayacağı ve birinci kademesinin 12 ton olacağı yetkililer tarafından söylenmişti.
Gazetenizdeki köşenize gönderdiğim makbuz fotokopilerinde 19 Ocak ve 09 Şubat 2019 tarihlerinde yaptığım 50 TL.'lık kontür yüklemelerinin belgeleri var..
Ama ucuz olmasını beklerken 0,22 ton daha az su alabildim.
1 - Su ucuzlayacak derken neden daha az su aldım?
2 - Şubat ayında su ucuzlayacak denildi, keşke tam tarihini verselerdi de insanlar ona göre kendilerini ayarlasalardı.
Amacım; yaklaşan yerel seçimler öncesinde kişi veya kurumları kesinlikle karalamak değil sadece daha anlaşılır ve şeffaf açıklamalarla bilgilendirme yapılmasının önemini vurgulamaktır.
BUSKİ yöneticilerinden konu ile ilgili gerekli açıklamanın yapılmasını ve bu konuda bilgilendirilmemi rica ediyorum.
Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim."

- Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

HEMEN DÜN SABAH!..

"13 Şubat 2019 Çarşamba günü (dün) gazetenizdeki köşenizde yayınlanan bir uyarı mesajımızda Çekirge Caddesi, Hacivat Karagöz Anıtı altındaki merdivenli yolumuz ve bunun çevresinin çöp yığınları ve çam ağaçlarından dökülen iğne yapraklar ile çeşitli atık malzemelerle dolu halde olduğunu belirtmiş ve bu merdivenli yol ile çevresinde 3-4 aydan bu yana gerekli temizlik işlemlerinin nedense ihmal edilmiş olduğunu belirtmiştim.
Ve bu sabah (dün) erken saatlerde Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden kalabalık bir personel, belirtmiş olduğum bölgeye gelerek hummalı bir temizlik çalışması yapmaya başladı.
Size telefon ettiğim şu anda da belirtmiş buluduğum bu bölgemizde temizlik çalışmaları halen devam ediyor.
Sorunumuza duyarlılık gösteren ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü'yle çalışmalara katılan ekibe, gazetenize ve size açık teşekkürlerimi sunarken bölgemizin 3/4 ayda bir değil daha sık aralıklarla temizletilmesini rica ediyoruz.
Saygılarımızı sunarız."

Yavuz ÖZDEMİR ve
çevre sakinleri

SEVGİLİLER GÜNÜN KUTLU OLSUN

Bugün 14 Şubat, geleneksel Sevgililer Günü.. 'Sevginin olduğu yerde güneş batmazmış' diye güzel bir söz vardır..
Güneşiniz hiç batmasın. 'Sevgililer Günü'nüz kutlu olsun ve sevgisiz kalmayın değerli okurlarım..

- E.Ö

HURDAYA DÖNEN BİR BOİ DURAĞI

"Osmangazi ilçemizdeki İsmetiye Mahallesi (Köyü) girişinde cadde kenarında bulunan Belediye Otobüs İşletmesi'ne ait bir durak adeta demirden hurda yığınına dönmüş gibi bir durumda ve uzun zamandan beri aynen öylece duruyor.
Belediye Otobüs İşletmesi tarafından söz konusu olan bu durağımızın bir an önce yenilenmesini istiyoruz.
Gönderdiğim fotoğraf eğer dikkatle incelenirse durakta otobüslerinin gelmesini bekleyen vatandaşlara ait oturma yerinin ayakları da oraya konulan taşlar üzerinde duruyor ve her an devrilme tehlikesi mevcut.
Dikkatlere sunarım. Saygılarımla."

Hasan HÜSEYİN

ALO, BURASI BÜYÜKŞEHİR

FİDAN VE OTURMA GRUPLARI YENİLENDİ:-"Bursa Hakimiyet Gazetesi'nin 'Erdal ABİ - Vatandaş Hattı' köşesinde yayınlanan 28 Ocak 2019 tarihli 'Tophane yamaçları bakımsız orman gibi" başlıklı br okurunuza ait yakınma, ilgili birimimiz tarafından incelenmiştir.
İlgili gazete kupüründe bahsedilen konuyla alakalı, kuruduğu için kesilen ağacın yerine Parklar ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından (fotoğraflarda görülen) yeni fidan dikilerek, olumsuzluk giderilmiştir.
Bu arada yeni ağaçlar altındaki estetik ahşap oturakların kırılmış ya da sökülmüş parçalarının tamamı sökülüp, oturma grupları da tamamen yenilenmiştir..
Bölgedeki çevre düzenlemeleri devam etmektedir.
Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz."

Bursa Büyükşehir Belediyesi
Basın Koordinasyon Merkezi/