Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tebrikler, bravo Bursa Büyükşehir
05 Haziran 2015 Cuma, 08:13
"Büyükşehir Bld’nce Nilüfer, Gümüştepe mevkii, Çamlık Mesire Alanı'nda yaptırılan BURFAŞ Tesisleri'ne ailece gittik, huzur içinde yararlandık. 
Parkın otopark girişindeki çok derin yarık aracımızın altına vurmasına ve lastiğin yarılmasına yol açmasından korktuğumuz için baştan biraz keyfimiz kaçtı. 


Giriş kapısının aylardır böyle olduğunu öğrendik. 
Parka girince hafta sonu yoğunluğundan olsa gerek tüm çöp kovaları tıka basa doluydu. Genel olarak park temizdi ama çöp poşetleri park içinde üst üste yığılmıştı. 
Hafta sonları belli aralıklarla çöpler toplanıp otoparktaki çöp konteynerlerine bırakılsa çok daha iyi olur. 
Baştaki bu olumsuz düşüncelerimiz parkın yemyeşil çevresi ve tertemiz havasıyla yerini neşeye bıraktı. Tertemiz BURFAŞ tesislerinden balık ve ızgaralarımızı da makul ücretle alıp afiyetle yedik. Temizliği ve burada görevli Ali, Murat, İlhan ve Tacettin isimli personelin saygısı bizi bu tesise hayran bıraktı. 
Dağ manzarasının muhteşem olduğunu da unutmadan belirtmek isterim. Çok güzeldi. Yalnız, hemen önümüzdeki havuzun çalışmamasına şaşırdık. Eşsiz dağ manzarasını şırıl şırıl suların daha da keyiflendirmesi çok hoş olacak. 
Bu olumsuzlukların da giderilmesi ile park Bursa'nın en çok ilgi gören noktalarından biri olabilir. Eline sağlık, tebrikler, bravo Büyükşehir..
Saygıyla." - Işık AİLESİ

İki bilgisayardan 
biri arızalı çıktı


"Bir şikayetimi paylaşmak istiyorum. 
Kızlarımın doğum günü için onlara Orhaneli yolundaki Vatan Bilgisayar'dan iki bilgisayar aldım, parasını ödeyip eve geldiğimde biri arızalı çıktı. 
Arızalı olanı ertesi gün geri götürdüm; arızayı kabul ettiler. Ancak faturası ve garanti belgesi olan ve bir gün önce satın alınmış bilgisayarı geri almayıp servise gönderdiler. 
Servise gönderirken de, benden; 'Tüketici Hakları Kanunu geçerli değildir' ibareli belge imzalattılar!. 
Görevlilere bunun yasal olmadığını söyledim ama sonuçta kızıma aldığım armağan bir an önce sağlam bir şekilde teslim edilsin diye evraki imzaladım. Ricam, firmanın bu konuda açıklama yapması. Çünkü bu uygulamanın yasal olmadığını düşünüyorum."
Saffet YILMAZ
Büyükşehir Bld.Basın 
Halkla İlişkiler Md.

Küçük Kumla'da 
kaplumbağa hızı


"3.6.2015 tarihli köşenizde bir okurunuzun 'Küçük Kumla'da dertler bitmiyor' başlığı altındaki bir yazısı yayınlandı. 
Okurunuz, bölgede yaşanan sıkıntıların bazılarını çok güzel özetlemiş. Kendisine  teşekkürler. 
Ama Küçük Kumla'da daha henüz yapılmayan önemli işler de var. Oysa yeni bir yaz sezonu daha başlamak üzere.
Örneğin; yollar kazıldı. Ama kapama ve taş döşeme işleri nedense çok ağır ve adeta  'kaplumbağa hızı' ile gerçekleştiriliyor. 
Bu yüzden evlerimiz toz içinde kalıyor, pencere ve balkon kapılarımızı açamıyoruz. 
Çalışmaların bir an önce bitirilmesini bekliyoruz. 
Ayrıca Orman Kampı ile iskele arasındaki sahilin hiç kalmadığını, bu kesimde birçok binanın tehlike arz ettmeye başladığını daha önce Büyükşehir ve Gemlik Bld.'ne de duyurduk. Ancak başvurularımıza rağmen çalışma yapılmadı, ilgilenilmedi..
Köşenizden Büyükşehir Bld. Bşk. Sn. Recep Altepe'den her iki iş için de gerekli çalışmanın acilen yaptırılmasını bekliyor, başarılar diliyoruz. 
Saygılar." - Mehmet ÜNLÜGÜZEL