Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Timsah Arena 'Koza' olsun!..
27 Nisan 2017 Perşembe, 04:41

"Tarihi Atatürk Stadyum'umuzu yıktık. Yerine 'Timsah Arena' diye Bursa'yla hiç alakası olmayan bir isim koyduk. Ve 'Arena' diyoruz.
Çocukluğumda "Roma Arenaları" adında filmler vardı. İzlediğim bu filmlerde o zaman bazı insanlar vahşi hayvanlara atılır ve burada hayvanlar onları parçalar ve yerlerdi. Bu yüzden Hıristiyanlık resmi din olunca arenalar kapatıldı, arena olgusu yok edildi.
Ama nedendir bilinmez; 20. yüzyılın sonlarında Avrupa'da bazı stadyumlara arena ismi verilmeye başlandı. Her şeyi kopya ettiğimiz gibi bu ismi de kopya ettik.
Bizim yeni stadyumumuza en uygun isim bence 'KOZA'dır.. Stadyuma 'koza' ismini verelim.
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursaspor yönetimine önerim, stadyumun etrafındaki bariyerleri yıkalım. Çevresini parklarla, çocuk bahçeleriyle, kafelerle, mağazalarla donatalım. Günün her saatinde yaşam alanı olan bir yer yapalım.

1- Seyirciye gelince; bence Bursaspor'un bugünkü seyirciye ihtiyacı da yok sanki.
Çünkü, klübün seyirci yüzünden ceza ödemediği hafta hemen hemen yok gibi.
2- Klübü 5. yapan teknik direktör bir kısım seyircinin yaptığı tezahürat yüzünden gitti.
3- İlk yarıyı başarıyla kapatan takımın havasını bazı olumsuz yapıdaki taraftarlar bozdu.
4- Futbolcular tehdit edildi.
5- Futbolcuları taşıyan otobüs basıldı. Futbolcular yuhalandı
6- Taraftar baskısı takımı sıra takımı haline getirdi.
7- Bu yüzden sadece ailesiyle gelenler maçlara alınsın. Bunu yaparsak stadyum klübe gelir kaynağı olur.
Yoksa problem olarak kalır."
Ekrem Hayri PEKER / Kimya Mühendisi

İki gece yanıyor dört gece yanmıyor

"Biz, Nilüfer ilçesi 19 Mayıs Mah. sakinleriyiz.
100.Yıl BursaRay İstasyonu'ndan Batıkent İstasyonu'na kadar olan yol (Uğur Mumcu Bulvarı) sokak aydınlatma lambaları bir gece yanıyor, ardından dört gece yanmıyor.
İki gün önce sorunu hallettiler ama bu durum iki gün devam etti. Yapılan onarım iki gün dayandı. Ve şimdi durum yine aynı.
Tesisatte bazı problemlerin olduğunu düşünüyorum...
UEDAŞ'ın yaşadığmız bu sdrunla acilen ilgilenmesini bekliyorum.. Geceleri burası çok karanlık olduğundan ve buradan da çok öğrenci geçtiğinden lütfen onarımın sağlanmasını rica ediyorum. Saygılar.."
Dişhekimi Nihat ADAM

Mini mini eller çömlek yaptı!..

23 Nisan Çocuk Bayramı hemen hemen her okulda farklı güzelliklerde, renkli törenler ve coşku içinde kutlandı..
Özel Önsöz Anaokulu da hazırlanan normal programın yanı sıra minik öğrencilere topraktan el yapımı çömlek, testi, vazo gibi ürünler yaptırtarak, eğlenceli bir bayram geçirmelerini sağladı.

Carrefour AVM'de açtığı standıyla, ziyaretçilerden yoğun ilgi gören Anaokulu standında çömlek ustası eşliğinde topraktan ürün çıkarmanın keyfini yaşayan çocuklar, gün boyunca renkli görüntülere imza attılar, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte doyasıya eğlendiler.

Öğretmen Parkı neden yıktırıldı?

"Osmangazi ilçesi Küplüpınar Mahallesi'nde bulunan ve neden, niçin yıktırıldığı belirsiz olan Öğretmen Parkımız için semt çocuklarımız büyük tepki gösteriyorlar.
Bizler de çocuklarımızın üzüntüleriyle iç içeyiz.

Osmangazi Belediyemiz yıktırdığı Öğretmen Parkımızın yerine şimdi acaba daha modern ve daha ilginç oyun aletleriyle dolu bir park mı yapacak?..
Bu konuda bir açıklama yapılırsa çocuklarımız çok mutlu olacaklar.
Saygılarımızla.." Bir semt sakini

'Renklerin Dili'

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve büyük başarılara imza atan BUSMEK'in 12. Genel Sergisi 'Renklerin Dili' temasıyla yarın saat 14.00'te Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) gerçekleştiriliyor. BUSMEK'teki çalışmalara aralıksız devam eden ve öğrenim gören kursiyerlerin bir sezon boyunca el emeği, göz nuru ile ürettikleri seçme ve çeşitli objeler, eserler bu sergide izleyicilerle buluşacak.