Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Tramvay hattı boyunca pis su dolu çukurlar
03 Nisan 2015 Cuma, 07:48
"Bursamız'da örnek olacak ve tarihi bir özellik kazandırılmaya çalışılan Cumhuriyet Caddesi'nde bir süreden beri gözlemlediğim olumsuzluklardan bir tanesini gazetenizdeki köşenizden sayın yetkililerle paylaşmak istiyorum. 
Bu cadde üzerinde çalıştırılan tramvay hattı boyunca bazı yerlerde epeyce derinleşen göçükler var. Buralara da pis su dolmuş. 
Oysa hemen yanında (gönderdiğim fotoğrafta da görüleceği gibi) üç adet yağmur suyu gideri var. 

Ne var ki bu giderler kanal seviyesinin üstünde kaldığından su kesinlikle deşarj olamıyor. Orada birikip kalıyor.
Ayrıca, mazgalların birçoğunun da tamamen tıkalı olduğunu  gözlemledim. 
Oradan geçerken karşılaştığım bir zabıta memurunu görünce konu hakkında dikkatini çekmek ve ilgililere konuyu yansıtmasını istedim... 
Ama o da topu yetkililere atarak "onlar da bunu görüyorlar ama yapmıyorlar" diyerek maalesef olumsuz bir yanıt verdi!. 
Her yağmur sonrası caddelerimizin adeta bir dere haline geldiğini göz önüne getirirsek bu tür olumsuzlukların nelerden kaynaklanmış olduğunu kolayca anlayabiliriz. 
Umarım bu uyarı yazımı sayın yetkililer okurlar ve yaşanılan olumsuzluğu görerek sorunu kısa zamanda çözüme kavuştururlar. 
Özetle, hat boyunca göçükler tamir edilmeli, mazgallar suyun akışına uygun kota getirilmeli ve içleri de temizlenmelidir.
Saygılarımı sunarım.." 
Alican YAVUZ

*** 

PARK İÇİN KAĞIT PARÇASI


"Geçen çarşamba günü Şehreküstü civarında acil bir işim vardı. 
Aracımla MedicalPark Hastanesi arkasındaki Doğanbey Konutları bölgesindeki boş bir alana girdim.
Ve o anda da yanımda bir şahıs beliriverdi. Bu boş alanı çevirdiklerini ve otopark olarak kullandıkları belirterek benden otopark ücreti ödememi istedi.
Anladığım kadarıyla bu alanı kendi kafalarına göre çevirip bir otopark haline getirmişler. 
Bir şey demedim..
Çünkü acil işim olduğu için aracımı bırakıp istenilen 5 TL.'yi kendisine verirken resmi nitelik taşıyan bir makbuz istedim.
Bana size de gönderdiğim ve hiçbir resmi niteliği olmayan bir kağıt parçasını verdi. Kağıdın üzerine de sadece aracımın plakası vardı.

Şimdi şunu merak ediyorum; isteyen herkes istediği her boş alanı çevirip otopark yaparak bir ticarethaneye dönüştürebilir mi? 
Ayrıca mali açıdan hiçbir değeri olmayan bir kağıt parçasını da nasıl çekinmeden verebiliyorlar?.
Bursa'nın tam göbeğinde, en merkezi yerinde bu durumlar rahatlıkla yaşanırken sayın ilgilileri de konu hakkında harekete geçmeye davet ediyorum.
Saygılarımla.."
Mehmet ARSLAN

***

TEŞEKKÜR PANOSU

MAĞDURİYETİM GİDERİLDİ...


"6552 sayılı kanuna göre yapılandırmış olduğum vergi borcumun 2. taksidini internet aracılığı ile 31/03/2015 tarihinde ödemeyi planlayarak tüm hesaplarımı buna göre yapmıştım.
Ancak ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisinden dolayı işlem yapamayarak bir gün gecikme ile 01/04/2015 tarihinde ödeme yapabildim. www.gib.gov.tr sitesine giriş yaptığımda 31/03/2015 tarihinde ödenmesi gereken gelirler vergisi 1. taksidinin süresi elektrik kesintisinden dolayı uzatılmış.. 
Fakat 6552 kapsamlı ödemeler için erteleme yapılmamış olduğundan 131.84 TL.'lik gecikme zammı uygulaması ile karşılaşınca konuyu dün köşenize taşımıştım.
Yaptığım girişim sonucu da mağduriyetim tamamen giderildi. Tüm ilgililere teşekkürler ederim.."
Adının açıklanmasını  istemeyen bir okur

***

PAPATYA FALI GİBİ HAVUZ!


"Erdal Abi; 
Nilüfer ilçesi, Beşevler bölgesi sakinleri olarak Bursa Büyükşehir Belediyemiz'in sorumluluğunda bulunan Beşevler semti Karafatma Parkı içindeki bir olumsuzluğu dikkate sunmak istiyoruz.. 
Gerekli onarım uygulanabilirse çok memnun olacağız.
Çünkü güzelim parkımıza işaret edeceğimiz husus gerçekten hiç yakışmıyor.
Konumuz; parkın içinde bulunan havuz.. Bu havuz adeta bir papatya falı gibi. 
Yani; bir çalışıyor, bir arıza yapıyor ve çalışmıyor..
Bu kadar hareketli ve karmaşık havuz fıskiyelerinin düzenli şekilde çalıştırılamayacağı zaten baştan düşünülmeliydi.. 
Harcanan onca para bu karmaşık sistemler için verileceğine yeni yapılacak havuzlarda daha basit fıskiyeler yapılması gerektiğini düşünüyor ve buradaki fıskiyenin de ilgili teknik ekipler tarafından elden geçirilmesini ve onarılmasını talep ediyoruz."
Saygılarımla..."
Bölge sakinleri  adına Cem KUTAY