Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Türk Telekom bizleri oyalıyor mu?
13 Kasım 2015 Cuma, 07:27
“Türk Telekom’un telefon ve internet abonesiyim. 
Akpınar Mah.’nde oturuyorduk. Bir yıl önce Bağlarbaşı Mah. 1. Ebru Sk.no :13 D:7’yi satın aldım. 6 Kasım 2014’te yeni adresimize taşındık. 4 Kasım 2014’te Türk Telekom’a telefon ve internet aboneliğimin naklini istemiştim.. 
19 Kasım 2014’te yetkililer gelip ‘altyapı yetersiz’ diyerek bağlantı yapamayacaklarını, üç ay kadar beklemem gerektiğini söyleyip gittiler. 

Bina içinde hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen bağlantı yapılmadı. Apt.’nda kimsede bağlantı yok.
İlginç olan yan; sokaktaki tüm binalarda bağlantı var, sokakta hat da var. 
Bağlı bulunduğumuz Hürriyet Telekom Şefliği ve Beşevler Merkez Md.’ne defalarca bireysel ve apt. sakinleri olarak başvurduk. Ben bir yıldır bekliyorum. 
Apt. sakinleri ise iki yıla yakın nakil bekliyormuş.. Hiç sonuç yok. Çeşitli nedenlerle Türk Telekom bizleri oyalıyor mu?. Tüm apt.sakinleri mağduruz.
Umudumuz; bu yakınmamıza ilgililerin ilgi göstermesi ve sorunumuzun çözümü.
Saygılarımızla..”
Çetin OKUMUŞ

***

Terminal için bir öneri...


 “Yakın akrabalarımızın hemen tamamı Bursa dışında yaşadığı için sık sık ziyaretimize geliyor ve dolayısıyla Terminal’i kullanıyorlar. 
Terminalden genelde memnunuz ama orada açık havada misafirlerimizi bekleyebileceğimiz bir mekan yok. 
 Oysa Terminal’in misafir otoparkı tarafından gelirken kuzey bölümünde bu işe müsait kocaman boş bir alan var. Büyükşehir Bld. son aylarda Burfaş’a büyük bir ivme kazandırdı. 
Artık şehrin en değerli noktalarında heryere ulaşmak çok olay. Buraya açılacak olan bir başka Burfaş tesisi hem halka farklı lezzetler sunar hem de açık havada ağaç gölgesi altında misafirler keyifle beklenebilir. 
Bursa’ya özgü lezzetlerin de sunulabileceği böyle bir mekan, yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak yeri olduğundan Terminalimiz, Bursa hakkında onlara olumlu izlenimler kazandırır. 
İstanbul, Ankara gibi otobüs terminallerinde bu tip bir uygulamayı göremedim. Çünkü yerleri uygun değil. 
Bu çalışma yapılırsa Büyükşehir Bld. diğer illere de örnek olup büyük sükse yapar, hizmet kalitesini de bir tık yukarı yükseltir. Konuyu sayın yetkililere iletmenizi rica ederim. Saygılar.”
A. Serhan GİRAY

***

Trafikten bir istek


“Bursa genelinde son zamanlarda farları yanmayan, yani;trafiğe çıkmaları sakınca teşkil eden araçların çoğaldığına tanık oluyorum. 
Bu konuda gerekli denetimlerin sıklaştırılmasını rica ederim. Yapılacak ciddi denetimler için peşinen teşekkür eder, tüm trafik ekiplerine iyi çalışmalar dilerim..”
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

***

Orhangazi  Belediyesi’ne


“Orhangazi Bld. ilçemize kapalı bir pazar yeri yaptırdı ama araçlarımızı park edecek yer yok.
Park edilebilecek yerlere de pazara mal getiren esnaf kamyonetlerini, araçlarını park ediyor, tamamen doluyor.
Bunun önlemi için Orhangazi Bld’ne telefon ettim. Bana Büyükşehir Bld.’ne başvurmam istendi. İlçe Bld. çok mu aciz? Böyle saçmalık olur mu?..”
Hüseyin BAŞTÜRK