Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Uçuruma uçmaktan kurtulduk!
21 Ekim 2019 Pazartesi, 11:20

"Artık umutlarımızı yitirmiştik.


Çünkü çok uzun zaman sonra (ki tarihini bile unuttuk..) Osmangazi Belediyemiz o tarihlerde köşenizde de yer alan ciddi sıkıntımızı nihayet çozdü ve
Demirkapı Mah. 1.Köşk Sokak'taki derin uçurumlu yol kenarlarına sağlam bir duvar ve tel örgüler koyarak biz çevre sakinleri ve çocuklarımızı uçuruma uçmaktan kurtardı..


Ayrıca, çok güzel kaldırım da yapıldı. Çok teşekkür ediyoruz. Fotolar eski ve yeni hali gösteriyor. Teşekkürler Osmangazi..

Bölge sakinleri

BUSKİ'NİN DİKKATİNE

"Bursa'nın diğer bölgelerinde sıkıntı yokken planlı şehircilik örneğiyle çok övündükleri Yunuseli, Hamitler, Güneştepe bölgesinin kuyu suyuna muhtaç edilmesi
kabul edilemez.
Adeta rakı gibi bembeyaz akan sular yüzünden 1 buçuk aydır çay demleyemiyoruz, bulaşıklarımızda kireç artıkları kalıyor.
Bu su kombilerimize, çamaşır makinelerimize ve bünyemize de zarar veriyor. Yaşadığımız bu sorunlar çözülmeyecekse suyun analizinin temiz çıkıp çıkmamasının hiçbir önemi yok.
Lütfen sesimiz olun."

Adının açıklanmasını istemeyen bir bölge sakini

ALO, BURASI NİLÜFER

BEREKETLİ IZGARALAR:-"Köşenizde yayınlanan 'Bereketli ızgaralar' başlıklı yazı üzerine kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur.
Bahse konu Cumhuriyet Mahallesi, Zaman Sokak'ta görülen yağmur suyu ızgaralarının bakımı BUSKİ sorumluluğundadır.
Bu konu ilgili ekiplerimizce, sorumlu olan kuruma iletilmiştir. Hassasiyetinden dolayı duyarlı vatandaşımıza teşekkür eder, konunun takipçisi olacağımızı belirtiriz.

Nilüfer Belediyesi Basın Bürosu

2-U VE F/1 HATTI İÇİN!..

"Mudanya, Balat ve Geçit'ten 2/U ve F-1 hattı ile işine, okuluna giden var. Diğer hatlarda yaz ve kış tarifesi varken 2-U ve F-1'i sabah işe gitmek için durağa gidersiniz beklersiniz. Her gün bindiğiniz otobüs gelmez.
Çünkü birinin aklına esmiş tarife değişmiştir. Ekim 2018 ve Mayıs 2019'da F-1'de başıma geldi.
Burulaş'a telefon edersiniz. Budo seferine göre ayarlı sözünü tekrar ederler.
Oysa sabah 8 aracının Budo ile ilgisi nedir?.
Geçenlerde 2-U'da da tarife değişikliği oldu. Çok seyrek kalkan araçlar daha da azaltıldı.
Araç, ilk durak olan Yurtlar durağı'ndan dolu kalkıyor. Ticari açıdan da avantajlı. Zaten fiyatı da yüksek. Yolcu da var. Bir çözüm lazım.."

Özgür ER

DENETİM ŞART

"29 Ekim Mh. Uğur Mumcu Bulvarı Karya 29 karşısındaki trafo yanında yolun soluna beton mikserinden dökülüp donmuş beton parçalarının acilen temizlenmesi gerek.
Ayrıca beton mikserlerinin iyi denetlenmeleri de şart."

(OKUR HATTI)