Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Umutluyuz ve bu umutla onarımını bekliyoruz!..
14 Haziran 2019 Cuma, 08:37

"Balat Mahallemiz, şehrimizin ve Nilüfer ilçemizin yeni bir yerleşim merkezi olarak devamlı gelişme gösteriyor.
Fakat; bölgemizdeki bazı yollar, yaya kaldırımları ve cadde kenarları bakım ve onarıma muhtaç. Bu durum devam ederse, sorunlar artış kaydedebilir.
Konuya örnek teşkil edebilecek görüntülerden bazılarını sayın ilgililerin dikkatine sunuyoruz.


Örneğin; Billur Sokak ile Bozkır Sokak'ların birleşiminde yer alan bu görüntülerden de anlaşılacağı üzere virajdaki yaya kaldırımın bir ucu dağılmış durumda. Ve aynı köşenin devamında yer alan ikinci ve üçüncü fotoğraf ve yaya kaldırımlarımızın hali açıkça belli.
Fotoğraflar her şeyi anlatır umudundayız.
Ve büyük bir umutla da gerekli onarımların yapılmasını Belediyemiz'den bekliyoruz.

Seygılar." - Erdoğan İNCİ ve çevre sakinleri

NİLÜFER'DE RESMEN BİR TUZAK VAR!

Nilüfer ilçesi, Ataevler bölgesi, Cumhuriyet Mahallesi, Tabya Sokak'taki asfalt yolda oluşan çukur resmen bir tuzak şeklinde.. Çok tehlikeli...
Çünkü fotoğrafta da net bir şekilde görülebileceği gibi asfalt zeminin altındaki noktada toprak çökmüş ve bir boşluk oluşmuş. Yani bir vatandaş farkında olmadan buraya basacak olursa ayak bileğine kadar çukura girebilir, bacağı da kırılabilir.


Doğal olarak bu çukur aynı zamanda trafikteki araçlar için de bazı olumsuzluklara neden olabilir.
Nilüfer Belediye Başkanımız sayın Turgay Erdem ve ilçe belediyemizde görevli teknik ekibinin ilgisine ve bilgisine saygıyla sunarız."

Gülşen ADALI ve arkadaşları

TEŞEKKÜR PANOSU

SPOR ALANINDAKİ OTLAR TEMİZLENDİ

"Geçen 27 Mayıs tarihli köşenizde gönderdiğim fotoğraflarıyla yayınlanan bir uyarı yazımda Osmangazi Dürdane Köy'de ot yığınları arasında kalan ve tedir alınmazsa yakın zamanda bir ormanı andırabilecek (fotoğrafta) spor alanı ve aletlerinden söz etmiş ve burada spor yapmanın imkansız hale geldiğini belirtmiştim.


Köşenizdeki bu yayın üzerine otlar gönderdiğim yeni fotoğrafta da görüleceği gibi tamamıyla temizlendi.
Fakat devamlı güneş altında kalan spor aletlerindeki bazı plastik kısımların çürümeye başladığı da ortada.
Yapılan temizlik için Osmangazi Belediyemize teşekkür ediyorum."

Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

'PİKNİK SİZDEN OYUN BİZDEN..'

Nilüfer Belediyesi'nin sosyal etkinlikleri bitmiyor. Yarın saat 10 ve 16 arasında da Balat Atatürk Orman Alanı'nda doğa güzellikleri arasında büyük bir piknik hazırladı. 'Birinci Karne Çocuk Etkinliği' adlı pikniğin belediyece geleneksel hale getirilmesi planlanırken tüm aileler çocuklarıyla birlikte sürprizlerle dolu olacak bu güne davetli. Dileriz olumsuz hava koşulları bu pikniğe gölge düşürmez ve karnelerini alıp tatile giren çocuklar ve aileleri Balat Atatürk Orman Alanı'nda gönüllerince bol bol eğlenip unutulmaz bir gün yaşarlar..