Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Uzayan ağaç dalları göz çıkarmasın!..
31 Ağustos 2016 Çarşamba, 07:09
“Nilüfer ilçesi, Beşevler semtimizdeki Bölge Parkımızda bulunan yürüme yolları kenarlarındaki bazı ağaçların dalları çok uzamış bir durumda. 
Buradan gelip geçen semt sakinleri farkında olmazlarsa, uzayan dallar tehlikeler yaratabilir, hatta akşam karanlıklarında fark edilmez ise göz bile çıkartabilir.Çok uzamış durumda bulunan dalların kesilmesi, budanması için yetkililere talebimizin iletilmesini rica ederiz.” 
Saygılarımızla..
Bir kısım çevre sakini adına Mustafa GÜNDÜZ

Yamaçlar aydınlatılsın

“Hafta başında Trabzon’dan Bursa’ya gelen misafirlerimizi Osmangazi Belediyesi tarafından onarılıp hizmete açılan Sümbüllü Bahçe Konağı’na akşam yemeğine götürdük. Her şey çok güzeldi. Servis, yemek ve fiyatlar hepsi..
Yemekten sonra Tophane Parkı’na gidip Bursa’nın gece manzarasını izleyerek  çaylarımızı içtik. 
Sonra da yamaçlardan Çatalfırın’a inen merdivenlerle Altıparmak semtine ulaşmak istedik. 
Bu ulaşımı sağlayan merdivenler yenilenmiş çok güzel olmuş. 
Fakat tek sakıncalı durum; merdivenlerde bazı noktalarda gerekli aydınlatmaların çok yetersiz oluşu..
Yamaç merdivenlerin sağlıklı ve güvenli bir ulaşım sağlayabilmesi için elzem olan aydınlatma sisteminin de eksiksiz olarak yapılması gerekir..
Saygıyla dikkatlere sunarım..”
Ali Rıza YAKINLAR

İznik yolları ve virajlar

“Geçenlerde aile dostlarımızla birlikte İznik’te bulunan Bayraklı Dede türbesine ziyarete giderken Sölöz/Boyalıca ve civarındaki ana yolların çok tehlikeli olduğuna şahit olduk..
Çok dar ve keskin virajlarla dolu olan bu güzergahta ana yoldaki epeyce tehlike arzeden noktaların neden ele alınıp düzenlenmediğine, genişletilmediğine hayret ettik. Bu virajlarda her an kaza riski var.
Tehlike yaratan virajlı kesimlerin genişletilmesi için sayın ilgililer neden gereken çalışmayı yapmıyor?.
Çünkü İznik, tarihi ve turistik açıdan çok zengin bir bölge. Gelen giden Bayraklı Dede ziyaretçileri de, yerli ve yabancı turistler de fazla.”
İlhan DEMİR

TEŞEKKÜR PANOSU
Çok yerinde bir karar...

“Tarihi Atatürk Stadımızın ortadan tamamen kaldırılmasını önleyen ve yeni bir proje ile tarihi dokusu bozulmadan farklı bir meydana dönüştürülmesi için karar alan Büyükşehir Bld.Bşk. Sn. Recep Altepe ile bu konuda olumlu bir yaklaşım sergileyip öneride bulunan eski Başkanımız Sn.Erdem Saker ve diğer ilgililere teşekkür ederim. 
Son derece yerinde ve beklenen bir karardır bu. Meydanın adı yine Atatürk ismiyle anılmalıdır. Saygılarımla..”
Fikret ÖZTÜRK

Müzeyyen Senar Caddesi olsun

“Tophane semtindeki Kavaklı Caddesi’nin adı, bu semtte doğup büyüyen ve Türk Sanat Musikimiz’de önemli bir kilometre taşı olan rahmetli Müzeyyen Senar’ın ismi verilmelidir.
Biz semt sakinleri olarak bu isteğimizi sayın yetkili makam sahiplerine saygılarımızla iletiyor, gerekli duyarlılık gösterilerek gerçekleştirilmesi için  işlemlerin yapılmasını diliyoruz..”
Kavaklı semti sakinleri