Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yanlış uygulamadan hemen dönülmeli
20 Ocak 2016 Çarşamba, 08:05
“Trafik akışının rahatlatılması adına Geçit-Balat Teknik Malzeme kavşağının kapatılmasından duyduğumuz şikayeti sayın yetkili makam sahiplerine aktarmak için size de gönderdiğimiz ekteki imzaları topladık.
Bölgede yaşayan halk, çalışanlar, öğrenciler hepimiz çok mağduruz. Geçit’te okul olmadığı için öğrencilerimizin büyük bir kısmı Balat tarafındaki okullarda öğrenim görüyor.
Öğrencilerin okula ulaşımı, eve dönüşleri kavşak kapatıldığı için çok zorlaşmış durumda. Gecikmeler nedeniyle de zorluklar yaşanıyor.
Balat’la bağlantının kopması NOSAB’da çalışanlar ve Özlücü tarafındaki öğrencilerin ulaşımlarını da çok zora sokuyor.
Ayrıca çevre yolu ile bağlantının kopmuş olması UÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne olan bağlantıyı da kopardı..Böylesine kilit konumlu bir noktanın bağlantısının Bademli kavşağına yönlendirilip verilmesini kabul edemiyoruz.
Boşuna harcanan zaman, yakıt tüketimi, çekilen onca çile halka hizmet verme gayeli bir belediyenin anlayışı olmamalıdır.
Bu konuda hazırlanan dilekçemizi de hem Valilik makamına hem de Büyükşehir Bld.’ne teslim ettik.
Yapılan yanlış uygulamadan kısa zamanda dönülmesini rica ediyoruz.
Saygılarımızla.”  Berrin SARITUNÇ

Tahtakale’deki Hindistan!.. 

“Tahtakale’deki Büyükşehir Bld. Kültür Binası’nın güneye bakan duvar dibindeki 2 X 1 metrekare ebatlı 35 pazar tezgahı var. Bunlar pek baştan savma. Üzerlerindeki gıda ürünleri açıkta. Brandaları parçalanmış. Yağmur gıda ürünleri üzerinde. Adeta Hindistan’dan görüntüler gibi.. 
Yandaki yol çok dar. İki kişi yan yana geçemiyor. Kahvehane müşterileri yola  oturup işgal ediyor. 
Pazar esnafı çok mağdur. Alışveriş çok az. Siftah yapmayanlar var. Osmangazi Bld. bu pazarı canlandıracak projeler yapmalı. 
Örneğin; tezgahları modernleştirilip, ışıklandırılmalı. Müşterileri cezbedecek görüntüler gerekir. Hatta Büyükşehir Bld’nin binası köylü pazarı için ideal kapalı alan. Böylece gıda ürünleri dışarıda kalmaktan kurtulur. Daha sağlıklı ve temiz gıda ürünleri müşterilere sunulur. Saygılar.” Erdoğan EVCAN

TEŞEKKÜR PANOSU

Prof.Emel Yılmaz’a

“Geçirdiğim rahatsızlık nedeniyle UÜ.Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon bölümünde Sn.Prof.Dr. Emel Yılmaz’ın tedavi ve yakın ilgileriyle eski sağlığıma kavuştum. 
Sn.Yılmaz Hocamız ve servis hemşireleri Kıymet, Aysun, Ebru, Nurten, Zeynep hanımlarla diğer hizmetlilere gösterdikleri duyarlılık ve nazik davranışları nedeniyle çok teşekkür ediyorum.”
Ahmet BAYRAMÇA

BOİ’ye bir öneri

“4/İ Demirkapı otobüsü eskiden Cumhuriyet Cd.’nden geçiyordu. Tramvay hattı nedeniyle bu yol trafiğe kapandı.
Otobüs şimdi Haşim İşcan Cd. Fomara ve üstgeçitten, Timurtaşpaşa yoluyla semtimize çıkıyor.
Şehreküstü İstasyon merdivenlerinden meydana çıkınca eskiden var olan tüm otobüs durakları şimdi ring 35 BOİ’nin özel durağı.
Buraya bir durak ve cep yapılırsa diğer otobüsler de durabilir. Dikkate sunarım.
Kemal BAŞEREN