Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yaya kaldırım mı, otopark mı?
08 Mart 2016 Salı, 07:46
“Nilüfer ilçemizdeki, Altınşehir Mahallesi 326. Sokak’ta ikamet edi-
yorum..
Kaldırımlar üzerine araçların park edilmemesi için kentin muhtelif yerlerine konulan beton mantar vb. önlem malzemeleri sokağımıza bir türlü konulmadı..
Sokağımızın sorumluluğu Bursa Büyükşehir Belediyesi’ndedir. 
Bu konudaki haklı talebimiz için Büyükşehir Belediyesi’ne üç kez yazılı başvuru yaptım ama ne yazık ki bu konuda en ufak bir çalışma yapılmadı, başvurum da nedense dikkate alınmadı.Köşenize çekip gönderdiğim fotoğrafta da görüldüğü üzere yaya-bisiklet yolu ve görme engellilernin yararlanacağı oluklu karo döşeli kaldırım üzerine devamlı şekilde araçlar bırakılıyor. Sokak sakini komşularımız da bu nedenle kaç kez ana yola çıkıp yürümek zorunda kaldıklarından tehlikeler atlattılar..
Sayın yetkililere sesleniyorum. Lütfen 326. Sokak kaldırımları ü-
zerinde de araç park edilmesini önleyecek gerekli çalışmaların yapılmasını rica ediyorum. Saygılarımla..”  Ali YILMAZ

Teleferik çok pahalı

“Büyükşehir Belediyesi teleferiği yenileyip hizmete sundu. Yeni teleferik gerçekten modern ve lüks oldu. Ama yolcu ulaşım ücreti de.. Çünkü kişi başı 35 TL. 
Dört kişilik bir aile Uludağ’a teleferikle çıkmak isterse 140 TL. ödemek zorunda kalacak. Orada gezecek, eğlenecek bir aile yeme içme diğer masraflarla 400-500 TL. gibi bir giderle karşılaşacak. Bu dar gelirli için bir lüks değil mi? 
Böyle astronomik bir ücretle eğlenip gezme olur mu? Bursa’nın yerlileri bu fiyatlar karşısında asla teleferikle Uludağ seyahatine sıcak bakmaz. 
4 kişilik bir aile kendi aracıyla karadan Uludağ’a gitse 35 TL. yakıtla hem gider hem de döner. Yeni teleferik hizmeti sadece turiste hizmet etmemeli. Büyükşehir Bld. bu konuya el atıp dar gelirlilerin de cebini düşünmeli. Esas belediyecilik bence budur. Saygılarımla.” Erdoğan EVCAN

Nilüfer’den bir yanıt

“1.3.2016 köşenizde yayınlanan okur talebi üzerine gereken inceleme yapılmıştır. 
Barış Mahallesi Pazaryeri’nin üzerinin kapatılması stratejik planda değerlendirilecektir. 
Nilüfer Belediyesi olarak ihtiyaç duyulan ve yoğun olarak hizmet veren pazaryerlerinin üzerini kapatmaktayız. 
İlgili talepte stratejik planımızda değerlendirilecektir.”  Nilüfer Bld. Basın Bürosu

BOİ otobüsünde adeta deprem!..

“2 Mart 2016 Çarşamba günü BOİ’ye ait ‘110 gövde no’lu yeni sarı otobüste giderken inanın deprem oluyor sandım.
Orta kapının hemen yanındaki çift kişilik koltuğun koridor tarafındakinde oturuyordum. Otururken koltuk arkaya doğru birden gitti. Yola çıktık. Otobüs fren yaparken bu defa koltuk aniden öne doğru epeyce kaykıldı. Tekrar hareket ederken bu defa da arkaya.. 
Düşmemek için önümdeki demire sıkı sıkıya tutundum.
Koltuğun şasiye tutturma aparatlarında herhalde bir sorun var. Sorun büyümeden BOİ yetkililerinin dikkatine sunarım. Çünkü bu otobüsler hepimizin.  Korumalıyız.”  M.Atilla GÜVEN