Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘Yayalar oradan zor geçiyor’
12 Mayıs 2016 Perşembe, 06:48
“Her gün Cemal Nadir Cad.ndeki Çarşı Polis Karakolu önünden geçiyorum. Karakol önüne konan koskoca bariyerin dışında bir de yolun sağına, kaldırıma park eden araçlar yüzünden oradan geçiş çok zor. Güvenlik için önlem alınmalı ama gönderdiğim fotolarda bu net şekilde belli. 
Aslında karakolun şehrin merkezine sıkıştırılması da ayrı bir sorun. Çünkü bölgede alışveriş yaptığımız çok esnaf vardı. Belki bu olumsuzluklarla birçoğu işyerini kapatmış.

            

Kent plancıları veya Emniyet Teşkilatı bunları neden düşünmez?. 
Osmangazi ilçesi maalesef trafik, çevre düzeni ve temizlik olsun her konuda bazı sorunlarla dolu. Eskiden bölgemize merkez derdik ama şimdi insanlar merkez olarak Nilüfer ilçesini seçip oraya taşınıyor.
 Dikkatlere sunarım.”
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

Anneler Günü’nde şalvar olayı


Bir okurumdan gelen yakınmada ilginç ‘iddialar’ var..
Bunları okurumuzun hassasiyetine ve ayrıca o tarihte ‘Anneler Günü’ nün getirdiği yoğunluğuna bağlıyor, kasıtlı br davranış olmadığına inanıyorum. Tesis yönetimi bir açıklama gönderirse köşemiz onlara da açık tabii. ‘İddia’ şu şekilde:

“Anneler Günü’nde annemi köyden alıp Paşa Et Mangal Tesisi’ni çok sevdiği için  yemeğe ötürdüm. Ama çok üzüldük. 
Annem şalvar giyer. Sanırım bu yüzden ilgilenilmedi. Dağınık bırakılan masada 20 dakika oturup bekledik. Masanın toplanması için rica ettim, tamam dediler. Ama bizden sonra gelen dört kişinin oturacağı masayı toplamak için adeta  seferber oldular. ‘Masamız hâlâ toplanmadı’ diye sitem ettim. Umursamadılar. Yan masaya içecek ve salataları geldi. Bizim masa toplanmadı bile.  
Dayanamayıp kalktık ve terk ettik.. Oraya gitmek için illa süslü mü olmak veya başımızda bir erkek mi olması gerek?.. 
Annemin şalvarı yüzünden ilgi görmediğimize inanıyorum. Bize bunu hissettiren tesisin çalışanlarına sesleniyorum. Benim annem sizin tesisinizde de şalvar giyer, turistik otelde de. Ayrımcılık yapmayın.”
Adının açıklanmasını  istemeyen bir okur

Beşyol’a dikkat!


“Beşyol’daki üstgeçidin yakınında havanın kararınca İstanbul Caddesi’nin Yeşilova Mah. tarafında cadde boyunca bazı olumsuz manzaralar oluşuyor. 
Ahlaki yönden bu manzaralar semt sakinlerini çok üzüp utandırıyor.    
Tali yolda bazı pazarlıklar yapanlar var. Beşyol’daki kentsel dönüşüm için binaların yıkılmasıyla oraya çekilen araçlar lütfen izlenip önlem alınsın.     
Büyükşehir’den isteğimiz; dönüşüm alanının tel örgülerle çevrilmesi.”
Çevre sakinleri