Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yeşil Camii dibinde açıkhava meyhanesi
22 Eylül 2015 Salı, 07:24
“Yıldırım ilçesindeki Kamberler Mah. kaldırıldıktan sonra buranın sakinleri yakın çevreye yerleşti.
Yeşil Camii’nin alt kesimlerindeki sokaklar da bundan nasibini aldı. Ama biz eski sakinler bundan çok şikayetçiyiz. Çünkü sorunlar var. Bunlara şimdi de Yeşil Camii yakınında altı otopark üstü tuvalet olan yere geceleri adeta üs kuran bazı gençler sebep oluyorlar.. 
Derdimiz onlardan. O gençler burasını geceleri resmen bir açıkhava meyhanesine dönüştürüyor.
 
Birçok genç ellerindeki içki şişeleriyle burada oturup içiyor. Gürültü yapıyor, şarkı-türkü söylüyor. Sonra da aşka gelenler içki şişelerini, bira kutularını hemen alttaki evlerin bahçe ve balkonlarına fırlatıp atıyor, kırıyor.. Her taraf kırık cam ve bira kutusu ile doluyor..
İnanın, başımız derde girecek diye korkuyoruz. Yıldırım Belediyesi’ne bu durumu anlattık ama ilgi göremiyoruz.. ‘Buraya gelip dilekçe vermeniz gerek’ diyorlar. Polise telefon ediyorum. Hemen geliyorlar. Onları gören gençler de hemen kaçıyor. Polis gidiyor, yine aynı şey..
Polise telefon etmekten bıktım usandım. Yıldırım Bld.’nin burada gerekli önlemi almasını rica ediyoruz.”
Mehmet PEKDİNÇ ve komşuları

***

NİLÜFER TAPU MD. NEDEN YILDIRIM'DA?


“Nilüfer Tapu Tescil Md.’nün Nilüfer ilçemizden Yıldırım ilçesine neden nakledildiğini bir yetkili bana mantıklı olarak lütfen açıklasın.  
7.9.2015’te Nilüfer, Hasanağa bölgesinden bu trafik sıkışıklığında aracımla Yıldırım’daki Nilüfer Tapu Tescil Md.’ne o yoğun trafikte zar zor gitmeye çalıştık. İnsan bu koşullarda gayrimenkul alıp, satmaya tövbe edecek neredeyse!. 
Arkadaş, ben oraya ulaşmak için harcadığım zaman ile rahat rahat İzmir’e giderdim.  
Nilüfer Kaymakamlığı, Nilüfer İlçe Nüfus Md. Nilüfer Bld. hepsi bir noktaya toplanmışken, hangi mantık Nilüfer Tapu Md.’nü bu anlamsız düşünceyle Nilüfer’den çok uzaktaki Yıldırım’a götürdü? 
Bu uygulama acaba kime hizmet ediyor?. Sayın ilgililerden bütün Nilüfer sakinleri adına bir açıklama bekliyorum.
İyi günler diliyorum, saygılar.”
Hasan ALTIN Hasanağa Mh.

***

ESENTEPE RÖGARLARI


“Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Hürriyet Caddesi ve Mudanya caddelerini birbirine bağlayan Esentepe Kavşağı’ndaki rögar kapaklarının çoğunun etrafı çökmüş bir vaziyette..
Göçükler buradan gelip geçen araçları çok sarsıyor ve birtakım arızalara da sebebiyet verebilir.
Böyle bir sorun, güvenli trafik düzenini bozuyor. En başta, can güvenliğini tehdit ediyor.
Genel denetim şart.
BUSKİ değerli yöneticilerinin dikkatine sunar, gerekli onarımın yapılmasını rica ederiz.”
Ferit AKÇAYLI

***

SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI


“10/9/2015’te yayınladığınız ‘Besaş’tan soğuk sıkım zeytinyağı isteniyor’ başlıklı okur talebi incelenmiştir.
Bayilerimizde satışa sunacağımız ürünleri seçerken, halkımızın yoğunlukla kullandığı ürünleri ve markaları tercih etmeye gayret ediyoruz. Vatandaşımızın talep ettiği soğuk sıkım zeytinyağını, spesifik bir ürün olması dolayısıyla şimdilik satış noktalarında bulundurmayı düşünmüyoruz. 
İlerleyen günlerde ilgili üründe kullanımın yoğunlaşması ve talebin artması durumunda tekrar ticari ürün gündemimize alabiliriz. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.”    
Büyükşehir Bld. Basın Halkla İlşk. Şb. Md.